• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
تحصیل داروسازی در سوئد
5/5 - (1 امتیاز)

برای تحصیل داروسازی در سوئد باید با سیستم آموزشی و شرایط این کشور آشنا شوید. سوئد مقصدی پر طرفدار برای تحصیل پزشکی، دارو سازی، بهداشت و سلامت و علوم تجربی است. این کشور دارای چندین شرکت دارویی بزرگ است که سطح علمی و کیفیت تولیدات خود را در سراسر جهان ثابت کرده‌اند. از جمله این شرکت‌ها میتوان به مجموعه‌های داروسازی مانند آسترازنکا، گلکسواسمیت کلین، پفایزر، بایر و غیره اشاره کرد. تحصیلات در دوره‌های علوم پزشکی و دارو سازی کشور سوئد نه تنها در کشور ما، بلکه در سراسر جهان شناخته شده است. دانشجویان دانشگاه‌های سوئد را یکی از پر طرفدارترین مراکز تحصیلی در سراسر دنیا می‌شناسند.در این مطلب جزئیات مربوط به شرایط تحصیل داروسازی در سوئد، دانشگاه های برتر، هزینه‌ها و بورس‌های تحصیلی مقاطع تحصیلی مختلف داروسازی در سوئد برای دانشجویان بین المللی را توضیح داده‌ایم.

شرایط پذیرش داروسازی و تحصیل در سوئد

تحصیل داروسازی در سوئد برای دانشجویان بین المللی، یک دوره پنج و نیم ساله است که در ۱۱ ترم ادامه پیدا می‌کند و این دوره کوتاه‌تر از ترم تحصیلی سایر کشورها است. شما می‌توانید تحصیلات رشته‌های علوم پزشکی و داروسازی را در سوئد به زبان انگلیسی و بدون شرکت در آزمون ورودی بخوانید.ما در ادامه شما را به طور کامل راهنمایی کرده‌ایم و در این مطلب اطلاعات کاملی برای شما ارائه شده است. اگر قصد دارید رشته دارو سازی را در سوئد بخوانید؛ باید در ابتدا از یک دانشگاه پذیرش بگیرید. همچنین برای پذیرش گرفتن از دانشگاه‌ مورد نظر خود، نیاز به ثبت درخواست در سایت دانشگاه دارید.فرآیند درخواست شما برای اپلای کردن، از زمانی شروع می شود که شما شروع به جستجوی رشته‌ها و بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه، مهلت ارائه درخواست و الزامات مورد نیاز برای پذیرش می کنید. در ادامه به صورت مرحله به مرحله شما را برای ارائه درخواست و دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان راهنمایی کرده‌ایم. در واقع شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته داروسازی دانشگاه‌های سوئد چندان پیچیده نیست و به سادگی از طریق همین مطلب متوجه خواهید شد. شما می توانید از طریق پورتال اصلی ارائه درخواست تحصیل در دانشگاه‌های سوئد مدارک خود را ارسال کنید و  برای شروع تحصیل در کشور سوئد درخواست دهید. همچنین می‌توانید یک درخواست یکسان را همزمان برای چندین رشته در دانشگاه‌های مختلف ارسال کنید. البته با وجود این که شما باید رشته‌های تحصیلی خود را به ترتیب علاقه‌مندی‌های شخصی رتبه بندی کنید؛ هیچ مشکلی برای ارسال چندین درخواست وجود ندارد.بنابراین:

 • فرم درخواست را تکمیل کرده و با پرداخت هزینه لازم آن را ارسال کنید.
 • اسناد مورد نیاز مانند کارنامه‌ها، نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی، انگیزه نامه شخصی و غیره را آماده کرده و پیوست فایل اصلی کنید.
 • به صورت منظم وضعیت درخواست خودتان را بررسی کنید و در تاریخ های مشخص به هر پیشنهاد پذیرش پاسخ دهید.
 • پس از دریافت نامه پذیرش خود، برای دریافت مجوز اقامت تحصیلی در کشور سوئد درخواست دهید.

مدت زمان تحصیل داروسازی در سوئد

تحصیل در اغلب رشته‌های تحصیلی علوم پزشکی و داروسازی کشور سوئد، چندین سال به طول می‌انجامد. مباحث اغلب این رشته‌ها ترکیبی از تحصیلات آکادمیک در زمینه داروسازی و زیست و شیمی داروسازی است. معمولا گذراندن دوره تحصیلات عالی در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی  در کشور سوئد به مدت ۵ سال طول می‌کشد. در طول این مدت شما باید چندین ترم تحصیلی را مطالعه کنید. در نهایت می‌توانید مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید. همچنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، به زمان بیشتری نیاز دارید. معمولا تحصیل در هر کدام از این مقاطع حدود دو سال طول می‌کشد.

مدارک لازم برای پذیرش داروسازی در سوئد

در مرحله اول، شما باید لیستی از مدارک تامین مالی در دوره تحصیل جمع آوری کنید تا به اداره ملی تحصیلات تکمیلی ارسال کنید. این سازمان مسئول تشخیص اصالت مدارک شما است. از جمله این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. فیش بانکی یا تصویر پرداخت هزینه درخواست دانشگاه به مبلغ 870 کرون سوئدی

۲. یک کپی از مدرک شناسایی شما.

۳. اگر نام خود را تغییر داده اید، یک کپی از گواهی نامه تغییر نام نیاز است.

۴. یک کپی از مدرک مهارت‌های زبانی انگلیسی یا سوئدی شما:

 • مدرک سطح C1 زبان سوئدی
 • مدرک تافل یا آیلتس

۵. گواهی یا مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان

تخصص های رشته داروسازی در سوئد

شما می توانید تخصص‌های مختلف رشته داروسازی را در دانشگاه‌های سوئد بگذرانید. هر یک از این رشته‌ها شما را برای ورود به یک مسیر حرفه‌ای در آینده آماده می کند. بهتر است در مورد تخصص‌های مختلف رشته داروسازی تحقیق کنید تا بفهمید کدام یک از آن ها را بیشتر می پسندید و در آینده فرصت‌های شغلی بهتری دارند. معمولا برای اکثر رشته‌های تخصصی داروسازی در سوئد، کار وجود دارد. داروسازی یکی از پرطرفدارترین و کاربردی‌ترین رشته‌های تحصیلی در این کشور است.در ادامه همچنین چندین مورد از تخصص‌های رشته داروسازی در دانشگاه‌های سوئد را نام برده‌ایم:

 • علوم دارویی
 • فارماکولوژی
 • داروسازی
 • سم شناسی قانونی و تحقیقات دارویی
 • آموزش پیشرفته مهندسی دارویی
 • داروسازی I.A.S.
 • علم زیست فارماکولوژی
 • کشف دارو‌های نسل جدید

دریافت ویزا جهت تحصیل داروسازی در سوئد

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور سوئد روش‌های بسیار زیادی وجود دارد. یکی از روش‌ها برای مهاجرت به سوئد و تحصیل در رشته داروسازی، ارسال درخواست به دانشگاه‌های مختلف است.شما می توانید از این فرصت استفاده کنید؛ البته اگر هنوز مدرک دیپلم خود را دریافت نکرده‌اید؛ باید ابتدا درخواست خود را جهت پذیرش در کالج‌های داروسازی کشور سوئد ارسال کنید. به غیر از این روش برای تحصیل در رشته داروسازی در کشور سوئد، راه دیگری هم وجود دارد. می‌توانید با شرکت در بورس‌های تحصیلی دانشگاه‌های سوئد و همچنین دریافت آن‌ها، ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کنید. البته امکان دریافت بورس برای همه افراد وجود ندارد و شانس با دانشجویان برتر است. بنابراین، شما باید یک دانشگاه یا مدرسه سوئدی را پیدا کنید که شرایط تحصیل برای دانشجویان خارجی یا بین المللی را فراهم می‌کند. سپس باید مدارک لازم برای تحصیل در این دانشگاه را جمع آوری کرده و ارسال کنید. پس از ارسال درخواست به دانشگاه، منتظر پذیرش آن‌ها بمانید. میتوانید درخواست خود را همزمان به چندین دانشگاه مختلف ارسال کنید. پس از دریافت نامه پذیرش، باید مدارک تامین هزینه زندگی در سوئد را هم جمع آوری کرده و درخواست ویزای تحصیلی خود را به مقامات سوئدی سفارت خانه ارائه کنید. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید؛ می‌توانید با کارشناسان مهاجرت تحصیلی موسسه مهاجرتی آوا تماس بگیرید یا این که در جلسات مشاوره تیم مجموعه مهاجرتی آوا شرکت کنید.

دانشگاه های برتر داروسازی سوئد

در ادامه، فهرستی از بهترین دانشگاه‌های سوئد بر اساس عملکرد علمی پژوهشی آن‌ها در رشته داروسازی آمده است. برای انجام این رتبه بندی از برترین دانشگاه‌های داروسازی سوئد، چند میلیون مقاله علمی تولید شده در دانشگاه‌های داروسازی کشور سوئد را بررسی کرده‌ایم. سپس برای محاسبه رتبه هر دانشگاه، از امتیازات این مقاله‌ها استفاده کرده‌ایم. و همچنین برای برآورد امتیاز این مقالات،  تاریخ انتشار آنها و موعد تنظیم مقالات را در نظر گرفته‌ایم. در نهایت، سایر ویژگی‌های دانشگاه‌ها از جمله امکانات زندگی دانشجویان داروسازی، منابع آموزشی، سطح علمی اساتید و غیره بررسی شده تا به امتیازهای نهایی رتبه بندی دانشگاه اضافه شود.ما در این بررسی، بین دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تفاوتی قائل نشده‌ایم و همچنین همه رشته‌های داروسازی که به تازگی در دانشگاه‌ها ارائه شده است را در نظر گرفته‌ایم. شما می‌توانید اطلاعات مربوط به رتبه بندی دانشگاه‌ها را در سایت موسسه‌های آموزشی کشور سوئد هم پیدا کنید و همیشه این نتایج را با وبسایت خود دانشگاه هم به صورت مجدد بررسی کنید.
توجه داشته باشید که این لیست ممکن است تغییر کند و سایر دانشگاه‌ها هم می‌توانند در دوره‌های بعدی در لیست برترین دانشگاه‌های داروسازی سوئد قرار بگیرند.

برترین دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته داروسازی در کشور سوئد عبارتند از:

۱. دانشگاه اوپسالا
۲. دانشگاه استکهلم
۳. دانشگاه لوند
۴. دانشگاه فناوری و تکنولوژی موسسه رویال kTH
2. دانشگاه کارولینسکا
5. دانشگاه گوتنبرگ

هزینه تحصیل داروسازی در سوئد

شهریه رشته داروسازی در سوئد، از دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای ایرلند، سوئیس دریافت می‌شود. معمولا میزان شهریه دانشگاه‌های داروسازی کشور سوئد تقریباً بین ۸۰۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰۰ کرون سوئدی است و این مبلغ در هر سال تحصیلی متغیر خواهد بود. مبلغ شهریه ممکن است با توجه به دانشگاه و رشته‌های خاص هر دانشگاهی متغیر باشد. زمانی که برای تحصیل در سوئد برنامه ریزی میکنید؛ باید حتما هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌ زندگی، اقامت در خوابگاه یا مسکن و بیمه بهداشت را هم در نظر بگیرید. البته اگر بورس تحصیلی دریافت کنید؛ ممکن است دیگر نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه به صورت کامل نداشته باشید. همچنین برخی از دانشگاه‌های سوئد، به دانشجویان فاند تحصیلی می‌دهند. با استفاده از فاند تحصیلی، هزینه نهایی تحصیل شما در این کشور کاهش پیدا خواهد کرد و میتوانید؛ به سادگی از پس مخارج خود در دوران تحصیل رشته داروسازی بر بیایید.

بورسیه های تحصیلی داروسازی در سوئد

۱. بورسیه و تسهیلات انستیتو سوئدی برای نخبگان جهانی: انستیتو سوئدی (SI) بورسیه‌هایی را به دانشجویان با استعداد از برخی کشورهای خاص که می‌خواهند در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند؛ ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها شامل شهریه، هزینه‌های زندگی، کمک‌ هزینه سفر و بیمه هستند. معمولاً پنل ارسال درخواست از دسامبر تا ژانویه سال بعد برای این بورسیه در سایت انستیتو باز است.

۲. بورسیه‌های اراسموس+: اراسموس+ یک برنامه تحصیلی دراتحادیه اروپا است که بورسیه‌هایی برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در اروپا فراهم می‌کند. این موسسه به دانشجویان و دانشگاه‌های سراسر جهان بورسیه‌هایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و تبادل‌های دانشگاهی کوتاه مدت همراه با تامین‌مالی ارائه می‌دهد. برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌ها و روش‌های ارسال درخواست، با موسسه مهاجرتی آوا یا تیم بورسیه تحصیلی ما در داخل کشور تماس بگیرید.

۳. بورسیه‌های دانشگاهی: دانشگاه‌های سوئد گاهی اوقات بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این کشور ارائه می‌کند. این بورسیه‌ها ممکن است بر اساس استعداد، نیاز یا ترکیبی از هر دو این موارد، به دانشجویان ارائه شوند. همچنین برای کسب اطلاعات کامل در مورد بورسیه‌های دانشگاهی و واجدین شرایط این بورسیه‌ها، وبسایت‌های دانشگاه‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید را بررسی کنید.

۴. بورسیه‌های پژوهشی در سوئد: انستیتو سوئدی همچنین بورسیه‌هایی را از طریق برنامه‌های پژوهشی در کشور سوئد ارائه می‌کند. این بورسیه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی‌ای هستند که برای رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سوئد درخواست می‌دهند. این بورسیه‌ها فقط شهریه دانشگاه دانشجویان را تامین می‌کنند و باید هزینه لازم برای اثبات تمکن مالی را داشته باشید.

۵. سایر بورسیه‌های خارجی: به غیر از موارد بالا، شما می‌توانید بورسیه‌هایی که توسط بنیادها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی در داخل کشور یا به صورت بین‌المللی ارائه می‌شوند را هم استفاده کنید. کارشناسان مهاجرت تحصیلی آوا می‌توانند به شما کمک کنند تا بورسیه‌های خارجی را پیدا کنید و از دانشگاه‌ مورد نظر خود پذیرش بگیرید.

کار و حقوق داروسازی در سوئد

در ادامه لیست کاملی از شغل‌ها و حقوق دریافتی فارغ التحصیلان رشته داروسازی پس از اخذ مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کشور سوئد ارائه کرده‌ایم. برای فارغ التحصیلان داروسازی فرصت‌های شغلی بسیار زیادی وجود دارد و می‌توانند با درآمد بالا پس از تحصیل، در کشور سوئد مشغول به کار شوند.

۱. داروساز: با دریافت مدرک کارشناسی داروسازی، می‌توانید به عنوان یک داروساز مجاز در داروخانه‌های شهری، داروخانه‌های بیمارستانی یا سایر مکان‌های مراقبت بهداشتی، کار کنید. میانگین حقوق داروسازان در سوئد در حدود ۳۰،۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ کرون سوئدی در ماه است.

۲. صنعت داروسازی: در این کشور فرصت‌های بسیار زیادی برای کار در صنعت داروسازی وجود دارد. از جمله این شغل‌ها می‌توان به تولید دارو، پژوهش بالینی، بررسی دارونماها، اطمینان از کیفیت داروها در علم پزشکی و غیره اشاره کرد.حقوق شاغلین در صنعت داروسازی ممکن است با توجه به شغل و سطح تجربه آن‌ها متفاوت باشد.

۳. مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی: فارغ‌التحصیلان رشته داروسازی می‌توانند در مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی فعالیت کنند و در دانشگاه‌ها، مؤسسات تحقیقاتی یا دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت‌های دارویی کار کنند. درآمد مشاغل و فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی با توجه به سطح تجربه فرد و مؤسسه تحقیقاتی کاملا متفاوت است.

۴. نهادهای دولتی و نظارتی: همچنین می‌توانید در نهادهای دولتی یا نظارتی مرتبط با داروسازی مانند سازمان محصولات پزشکی سوئد (Läkemedelsverket) کار کنید. در این موسسات ممکن است حقوق شما با توجه به سمت شغلی متغیر باشد.

مراحل دریافت مجوز و کار داروسازی در سوئد

اگر از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا باشید؛ برای کار به عنوان یک داروساز در سوئد، نیاز به یک ویزای کار و یک پروانه کار دارید. قبل از دریافت ویزای کار، باید یک پروانه کار دریافت کنید. تنها یک کارفرمای سوئدی می تواند برای پروانه کار درخواست کند. بنابراین باید یک کارفرما پذیرش شما به عنوان یک داروساز را انجام بدهد. شما می توانید به روش های مختلفی شغل مناسبی به عنوان یک داروساز پیدا کنید. می توانید جستجوی شغلی را از طریق وبسایت هایی که در آن‌ها فرصت‌های شغلی را تبلیغ می کنند؛ انجام دهید. همچنین می‌توانید از کمک آژانس‌های استخدامی بهره ببرید.برای کار در سیستم مراقبت‌های بهداشتی سوئد، به عنوان مثال در داروخانه‌های خصوصی، داروخانه‌های بیمارستانی و کلینیک‌ها، شما نیاز به مجوز کار سوئدی دارید. این مجوز یک ضمانت است که فرد دارای دانش، مهارت و صفات مورد نیاز برای این حرفه است. مراحل دریافت مجوز کار داروسازی در سوئد به شرح زیر هستند:

 • پس از پیدا کردن شغل، کارفرما و داروساز باید قرارداد کار را امضا کنند.
 • سپس کارفرما برای پروانه کار درخواست می‌دهد و پس از صدور آن، شما می توانید برای ویزای کار درخواست بدهید.

اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار سوئد و مجوز کار سوئد را می توانید از طریق تماس با کارشناسان مجموعه ما و همچنین مراجعه به سایت موسسه مهاجرتی آوا کسب کنید.

آزمون‌ها و منابع آزمون داروسازی سوئد

از جمله آزمون‌هایی که شما برای پذیرش در دانشگاه‌های داروسازی کشور سوئد باید انجام بدهید؛ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. آزمون استعداد تحصیلی سوئدی (SweSAT، Swedish “Högskoleprovet”).
۲. آزمون درس‌های ارائه شده در دانشگاه( هر آزمون دارای ۳ فرصت قبولی)

درس‌ها و منابع آموزشی که باید برای گذراندن این آزمون‌ها مطالعه کنید؛ عبارتند از:

 • بیولوژی سلولی
 • بیولوژی سلولی مولکولی
 • فارماکولوژی، پاتولوژی و شیمی دارویی

معادل سازی مدرک داروسازی در سوئد

همانطور که توضیح دادیم؛ امکان ارائه مدرک داروسازی دانشگاه‌های داخلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های سوئد وجود دارد. اما اگر مایل به تحصیل به عنوان یک داروساز در مقطع کارشناسی در سوئد هستید؛ نیاز به یک مدرک سوئدی یا قابل قبول در سوئد دارید. مدارک تحصیلی قابل قبول در کشور سوئد شامل همان دیپلم دبیرستانی شما هستند. اما اگر چنین مدرکی ندارید؛ می‌توانید مطابق مراحل زیر مدرک خود را دریافت کنید:

 • ارزیابی تحصیلی در کشور سوئد
 • آزمون تسلط به مباحث درسی
 • در صورت لزوم، گذراندن دوره در مورد قوانین و مقررات سوئدی

سخن پایانی

همانطور که دریافتید؛ تحصیل داروسازی در سوئد شرایط خاصی دارد و باید امکانات لازم برای انجام این کار را داشته باشید. همچنین توجه کنید که داشتن استعداد در رشته داروسازی و توانایی گذراندن مباحث درسی این رشته هم اهمیت بسیار زیادی دارد. البته در حالت کلی، اگر شما بخواهید در دروه کارشناسی یا کارشناسی ارشد رشته داروسازی در کشور سوئد تحصیل کنید؛ باید حتما یک مدرک تحصیلی مرتبط با این رشته از قبل و در کشور خود داشته باشید. مهارت‌های زبانی هم اهمیت بسیار زیادی دارند. به طور مثال اگر در یک دوره آموزشی داروسازی به زبان سوئدی شرکت کنید؛ باید حتما به زبان سوئدی تسلط نسبی داشته باشید. اما اگر دوره آموزشی شما در دانشگاه‌ به زبان انگلیسی برگزار می‌شود؛ داشتن مدارکی که ثابت کند شما در زمینه زبان انگلیسی مهارت کافی دارید؛ بسیار مهم است. بنابراین حتما باید پیش از ارائه درخواست به دانشگاه، یکی از مدارک آیلتس یا تافل را دریافت کنید. خوشبختانه فارغ التحصیلان رشته داروسازی در کشور سوئد، آینده کاری بسیار خوبی پیش رو دارند. فرصت‌های شغلی داروسازی در سوئد فراوان است و به همین خاطر این افراد می‌توانند بلافاصله‌ پس از دوران تحصیل در داروخانه‌ها یا موسسه‌های داروسازی مشغول به کار شوند. با این حال، برای کار به عنوان یک داروساز، باید حتما مجوز کار هم دریافت کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره بیشتر و همچنین، اخذ پذیرش کاری یا تحصیلی کشور سوئد، می‌توانید از مؤسسه مهاجرتی آوا کمک بگیرید. خوشبختانه کارشناسان ما اطلاعات کاملی در رابطه با شیوه‌های مهاجرت به کشور سوئد و تحصیل در این کشور دارند.

سوالات متداول

آیا سوئد به نیروی کار داروساز نیاز دارد؟

بله، موسسات سوئدی بیشتر از همیشه به داروسازان ماهر نیاز دارند. داروسازانی که از یک دانشگاه سوئدی فارغ التحصیل میشوند قبل از فارغ‌التحصیلی استخدام میشوند.

دانشگاه‌های سوئدی دوره داروسازی را به زبان انگلیسی ارائه میکنند؟

بله، تعداد اندکی از دانشگاه‌های سوئد دوره داروسازی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند. اما باید این دانشگاه‌ها را پیدا کنید و بدانید که دوره‌های داروسازی به زبان انگلیسی در کدام یک از آن دانشگاه‌ها است.

چگونه به عنوان یک داروساز خارجی در سوئد کار کنم؟

شما باید برای تشخیص اعتبار و دریافت مجوز خود فرآیند شناسایی و دریافت مجوز کار را در این کشور پشت سر بگذارید.

آیا می توانم در کشور سوئد در رشته داروسازی به تحصیل بپردازم؟

بله، دانشگاه های سوئد دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. و به همین خاطر امکان تحصیل شما در این دانشگاه‌ها وجود دارد. اما اگر بخواهید به زبان سوئدی تحصیل کنید؛ فرصت‌های بیشتری هم پیش روی شما خواهد بود.

آیا مدرک داروسازی کشور ما در سوئد معتبر است؟

بله، مدرک داروسازی کشور ما در سوئد توسط شورای داروسازی دولت تأیید می شود و پس از آزاد سازی مدرک دانشگاهی داروسازی خود، می‌توانید مشغول به ادامه تحصیل در کشور سوئد شوید.

چند سال طول می کشد تا دانشجویان بین المللی دوره داروسازی را در سوئد تکمیل کنند؟

دوره داروسازی در سوئد برای دانشجویان بین المللی می تواند در  حدود پنج و نیم سال یا همان ۱۱ ترم طول بکشد.

هزینه دوره داروسازی برای دانشجویان بین المللی در سوئد چقدر است؟

هزینه دوره داروسازی برای دانشجویان بین المللی در سوئد هر ساله ۹۵۰۰۰- ۸۵۰۰۰ SEK یعنی حدود چندین میلیون تومان به واحد تومان است.

آیا دانشگاه‌های سوئد یک موقعیت خوب برای تحصیل داروسازی هستند؟

دانشگاه‌های سوئد بدون شک یک مکان خوب برای تحصیل داروسازی هستند. این دانشگاه‌ها دارای ویژگی‌هایی نظیر رنکینگ برتر، شهریه‌های به صرفه و اقتصادی، فرآیند آسان پذیرش، امکانات برتر، عدم وجود آزمون و پشتیبانی کامل از آینده کاری دانشجویان هستند.

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *