• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد
5/5 - (1 امتیاز)

سیستم آموزشی عالی سوئد در کنار کیفیت عالی دانشگاه‌ها و استاندارد زندگی بالا، تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد را بسیار محبوب کرده است. سوئد همه امکانات لازم را دارد و به همین دلیل بیشتر دانشجویان بین المللی در حال حاضر به تحصیل در سوئد تمایل دارند. دریافت مدرک کارشناسی ارشد از سوئد می تواند زندگی شما را تغییر دهد. چندین دانشگاه در سوئد مدارکی را اعطا می‌کنند که در سراسر جهان معتبر و شناخته شده است. علاوه بر این، دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد خود در سوئد، همچنان می توانند فرصت های شغلی زیادی هم بدست آورند.اگر به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد هستید، ادامه مطلب را بخوانید تا همه اطلاعات لازم را کسب کنید!

سیستم آموزشی دوره‏ کارشناسی ارشد در سوئد

برای بهتر درک کردن سیستم آموزشی کشور سوئد، باید بدانید که هدف از آموزش در اینجا بیشتر توسعهٔ شخصی از طریق قرار گرفتن در گروه‌های دانشجویی و مطالعات مستقل است. در واقع در اینجا، تنها گوش فرا دادن به صحبت‌های استاد و بحث‌های کلاسی کافی نیست!

۱. تحصیل رایگان برای اکثر دانشجویان اروپایی

بله درست است! اگر عضو اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) باشید؛ نیازی به پرداخت هزینه‌ تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور سوئد را ندارید. و این یک خبر عالی است! زیرا می‌توانید پولی که باید به دانشگاه بدهید را ذخیره کنید. این گونه برای تامین هزینه‌های زندگی در دوران تحصیل مشکلی نخواهید داشت.

۲. آزادی، برابری و پایداری

این سه مورد، مهم‌ترین ارزش‌های اساسی در بین شهروندان و جامعه سوئد هستند. این ارزش‌ها در همه جنبه‌های زندگی، از جمله کار، آموزش، محیط زیست و غیره، به تجلی می‌رسند. مسئولین سوئدی‌ هر کاری می‌کنند؛ تا شما را به هدف تحصیلی، حرفه‌ای، شخصی و یا هر هدف دیگری که دارید؛ در این کشور برسانند.

۳. سوئد بهترین نمونه از دوستی با محیط زیست

اگر به مسائل محیط زیستی حساس هستید؛ مهاجرت به سوئد را دوست خواهید داشت. سوئد برای بهبود و حفظ طبیعت تا آینده سرمایه‌گذاری کرده است.این نمونه‌ای است از آنچه هر کشوری می‌تواند با مشارکت و تعهد انجام دهد؛ تا اهمیت محیط زیست را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، سوئد قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ به تولید انرژی ۱۰۰٪ تجدیدپذیر دستیابی پیدا کند.

۴. ذهنیت باز و پیشرو

سوئد یکی از کشورهای شگفت‌انگیزی است که در آن نیازی به نگرانی از اینکه متفاوت باشید یا در جایگاه خاصی قرار نگیرید؛ نخواهید داشت. مردم سوئد همه را بدون در نظر گرفتن انتخاب‌های شخصی آنها یا زمینه تحصیلی افراد، پذیرا می‌شوند. به عنوان مثال، استکهلم همیشه به عنوان یکی از شهرهای مدرن در جهان شناخته می‌شود.

۵. صحبت بسیاری از افراد به انگلیسی

بیش از 80٪ از سوئدی‌ها انگلیسی صحبت می‌کنند که همین مسئله باعث برقراری تعامل با آنها می‌شود. هنگامی که نیاز به کمک دارید یا فقط می‌خواهید از یک همنشینی کوچک لذت ببرید؛ بسیار آسان با مردم این کشور ارتباط خواهید گرفت.با این حال، ما توصیه می‌کنیم تا حد توان زبان سوئدی و کلمات رایج‌ آن را یاد بگیرید. یادگیری زبان سوئدی برای مواقع مواجهه با یک فرد غیر مسلط به زبان‌های دیگر یا کسی که زبان انگلیسی را نمی‌فهمد؛ ممکن است بسیار لازم باشد.

طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

در اینجا مهمترین نکاتی را که باید مد نظر داشت تا دوره کارشناسی ارشد در سوئد را بگذرانید؛ عنوان کرده‌‌ایم. مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در سوئد ممکن است ۱ یا ۲ سال طول بکشد و این دوره شامل ۷۵٪ دروس تئوری و ۲۵٪ دروس تحقیقاتی برای ارائه پروژه پایان نامه است. 
سوئد از سیستم انتقال اعتبار اروپایی (ECTS) استفاده می کند و مقدار اعتبار کارشناسی ارشد ۶۰ یا ۱۲۰ واحد ECTS است که بسته به طول مدت آن متفاوت است. در سوئد، مدارک کارشناسی ارشد ۶۰ واحد ECTS به عنوان مگیستر اکزامن شناخته می شوند؛ در حالی که مدارک کارشناسی و دوره لیسانس ۱۲۰ واحد ECTS معروف به اقتصاد مستر هستند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

در حالت کلی، تحصیل در سوئد ممکن است باعث احساس آرامش شما شود. بله، دانشجوها نیاز به کار سخت دارند و انتظارات از آنها بالا است اما سیستم آموزش عالی نیز بسیار انعطاف‌پذیر و غیر سخت‌گیر است.
تفریحات محبوب دانشجویان در سوئد شامل ورزش‌های تیمی، عضویت در انجمن‌های فرهنگی و فعالیت‌های خارج از خانه (با لباس‌های بسیار راحت) است. همچنین در این کشور شب‌زنده‌داری به شکل عالی وجود دارد و باشگاه‌ها و رستوران‌هت در شهرهای سوئد هر شب فعال هستند. اتحادیه دانشجویان هم برخی شب‌ها جشن‌هایی را برگزار می‌کند. البته دانشجویان نیازمند برخی از شرایط برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور سوئد هم هستند. این شرایط برای دانشجویان ممکن است با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی آن‌ها‌ متغیر باشد. شما باید این شرایط را در وب‌سایت رسمی دانشگاه خود بررسی کنید. در اینجا شرایط مشترکی را که برای تمامی دانشجویان بین‌المللی یکسان است؛ لیست کرده‌ایم.

مدرک کارشناسی: مهمترین شرایط مشترک برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دوره‌های فوق لیسانس در سوئد داشتن مدرک کارشناسی مورد تأیید در این کشور است. بیشتر دانشگاه‌های سوئد از دانشجویان درخواست می‌کنند که مدرک کارشناسی یا لیسانس خود را که در مدت چهار سال بدست آورده‌اند؛ ارائه کنند. با این حال، اگر مدرک کارشناسی شما سه ساله یا همان مدرک کاردانی است؛ می‌توانید در کشور محل تحصیل خود مقطع کارشناسی یا همان مدرک لیسانس دانشگاهی را ادامه دهید و پس از آن درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد را ارائه کنید. علاوه بر این، چند دانشگاه در سوئد وجود دارند که مدرک دوره کاردانی را هم قبول می‌کنند. بنابراین، تحقیقات خود در مورد شرایط دانشگاه‌های مختلف را به خوبی انجام دهید!

تسلط بر زبان انگلیسی: دانشجویان بین‌المللی باید یکی از آزمون‌های تسلط بر زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل، پی‌تی‌ای و غیره را بدهند. با این حال، اگر تحصیلات کارشناسی شما به زبان انگلیسی بوده است؛ شاید نیازی به شرکت در آزمونهای ذکر شده نداشته باشید. برای اطلاع پیدا کردن از جزئیات دقیق با دانشگاه خود تماس بگیرید.

شرایط خاص دانشگاه: این شرایط شامل مواردی مانند داشتن نمره خاص، شرکت در آزمون ورودی‌های مختلف، نمونه کار، تجربه کاری و غیره است. شرایط خاص هر دوره قطعا با توجه به رشته‌های تحصیلی کارشناسی ارشد کشور سوئد و دانشگاه‌ها متغیر هستند. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت رسمی دانشگاه خود مراجعه کنید.

شرایط سنی برای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

در سوئد محدودیت سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد؛ با این حال، شانس دریافت بورسیه یا فاند مالی برای شما ممکن است پس از سن خاصی کاهش پیدا کند. برای پذیرش در سیستم آموزش عالی سوئد، شما باید شرایط ورود به دوره یا رشته خاصی که می‌خواهید را داشته باشید. در غیر این صورت امکان پذیرفته شدن شما در دانشگاه‌ مورد نظر وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئد

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد در سوئد ممکن است با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت باشند. با این حال، مامدارک مشترکی را که همه دانشجویان بین المللی باید ارائه دهند؛ در ادامه به صورت کامل نام برده‌ایم.

 • رزومه / CV
 • معرفی نامه‌های تحصیلی
 • کارنامه نمرات تحصیلی گذشته
 • SOP انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • کپی فرم درخواست
 • عکس های سایز پاسپورت
 • نمونه کارها (در صورت نیاز)
 • سایر مدارک

مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

شما به یک مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی برای تحصیل در سوئد نیاز دارید و در اکثر دانشگاه‌ها باید یک مدرک زبان ارائه دهید. برخی از مدرک‌های پر طرفدار زبان انگلیسی بین دانشجویان بین‌المللی، مدارک آیلتس، مدرک تافل یا مدرک زبان C1 Advanced هستند. باید حداقل نمره کلی که توسط دانشگاه تعیین شده را در مدرک خود کسب کنید و  نباید از مدت زمانی که مدرک خود را دریافت کرده‌اید؛ بیشتر از ۱ تا ۲ سال گذشته باشد. اگر شما حداقل نمره زبان انگلیسی را کسب نکنید؛ باید با شرکت کردن در دوره تقویتی زبان انگلیسی، مهارت‌ها و نمره‌های خود را بهبود بدهید.

اخذ پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی ارشد سوئد

اگر تصمیم گرفته اید تا دوره کارشناسی ارشد خود را در یک دانشگاه در کشور سوئد بگذرانید؛ باید مدارک مناسبی را جمع‌آوری کنید تا اثبات کنید که شرایط مورد نیاز دانشگاه را دارید. ارائه اطلاعات شخصی به صورت کامل، مدارک تحصیلی قبلی، اطلاعات مالی و معرفی‌نامه شخصی الزامی است. به طور کلی برای اخذ پذیرش ویزای تحصیلی سوئد و ارائه درخواست باید مدارک زیر را در سایت دانشگاه مورد نظرتان بارگزاری کنید.

 • شناسنامه محل تولد
 • تصاویر جدید
 • گذرنامه یا کارت شناسایی ملی شما
 • یک یا چند معرفی نامه از کارفرمایان یا استادان گذشته
 • کپی از دیپلم‌ها یا گواهینامه‌های گذشته، از جمله مدرک لیسانس دوران دانشجویی شما
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • رزومه کاری

شما باید حداقل یک تاییدیه در رابطه با اینکه توانایی تامین نیاز مالی خود در مدت اقامت در این کشور را در طول دوران تحصیل دارید؛ ارائه کنید. همچنین با توجه به رشته یا تخصص مورد نظر شما در دوره کارشناسی ارشد انتخابی، ممکن است بخواهند نمرات شرکت در سایر آزمون‌های بین المللی مانند GRE، GMAT یا LSAT را ارائه کنید. به هر حال باید بررسی کنید که رشته شما نیاز به نمرات  کدام یک از این آزمون‌های نام برده یا سایر آزمون‌ها دارد.مدارک لازم کاملا بستگی به الزامات خاص دانشگاه‌های سوئد دارد. در نتیجه ممکن است خواسته شود مدارک اضافی را هم اضافه کنید. احتمالا باید ترجمه‌ رسمی مدارک خود به زبان انگلیسی یا ترجمه‌ مدارک خود به زبان سوئدی را ارائه کنید.

زبان های مورد استفاده در برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئد

بهبود دادن مهارت‌های زبان انگلیسی خود از طریق شرکت در دوره‌های تقویتی زبان انگلیسی الزامی است. اگر شما در یک رشته کارشناسی یا کارشناسی ارشد در سوئد شرکت می‌کنید؛ نیاز خواهید داشت که اثبات کنید؛ مهارت‌های زبانی شما به اندازه کافی خوب است تا در کلاس‌ها شرکت کنید و مباحث ارائه شده در کلاس را درک کنید. در برخی از دانشگاه‌ها نیاز به تسلط بر زبان سوئدی وجود دارد و این در حالی است که در دانشگاه دیگر نیاز به مهارت‌های زبان انگلیسی قوی وجود دارد. این دوره‌ها همچنین شما را برای شرکت در هر یک از آزمون‌های زبان انگلیسی که دانشگاه‌ها می‌خواهند؛ آماده خواهند کرد.

آزمون‌های زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از زبان‌های ضروری‌ در سوئد است؛ زیرا بسیاری از رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشگاه‌های سوئد مدارک زیر را به عنوان تاییدیه مهارت‌های زبانی شما قبول می‌کنند:

 • مطالعات دبیرستانی به زبان انگلیسی/سوئدی
 • مطالعات سابق دانشگاهی به زبان انگلیسی/سوئدی
 • گواهی‌های زبان انگلیسی: TOEFL، IELTS، PTE Academic، C1 Advanced یا C2 Proficiency

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد برای دانشجویان بین المللی به دوره‌های کارشناسی ارشد سوئد، دانشگاه، هزینه های قبل و بعد از پذیرش و غیره بستگی دارد. اما در ادامه هزینه کلی تحصیل در سوئد را بررسی کرده ایم:

شهریه: به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شهریه ها هزینه اصلی شما هستند. اگر از منطقه خارج از اتحادیه اروپا یا ناحیه EEA باشید؛ باید شهریه پرداخت کنید که می تواند از ۸۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ کرون سوئدی در سال متغیر باشد. هزینه شهریه ممکن است بسته به دوره‌های کارشناسی ارشد سوئد، دانشگاه و غیره متغیر باشد.
هزینه های قبل از پذیرش: هزینه های قبل از پذیرش شامل هزینه‌های مختلف آزمون‌های ورودی است که در دانشگاه های سوئد نیاز است؛ در آنها شرکت کرده باشید. از جمله این آزمون‌ها می‌توان به (IELTS، TOEFL، PTE، GRE، GMAT و غیره) اشاره کرد. همچنین مبلغ کلی پرداختی، شامل هزینه‌های ثبت نام، هزینه‌های ویزای دانشجویی، هزینه‌های بیمه بهداشت و هزینه‌های سفر است. این هزینه به میزان ۷۰۰-۱۰۰۰ یورو خواهد بود.

هزینه های بعد از پذیرش: هزینه‌های بعد از پذیرش شامل هزینه متوسط زندگی در سوئد است. این هزینه‌ها ممکن است با توجه به هر فرد متفاوت باشند. زیرا هر کسی سبک زندگی متفاوتی دارد. هزینه متوسط زندگی در سوئد برای دانشجویان بین المللی ۷۲۰۰ – ۱۲۳۹۰ کرون سوئدی در ماه است.هزینه زندگی در سوئد می تواند با درخواست برای بورس‌های مختلف در سوئد کاهش پیدا کند. بنابراین سعی کنید؛ با استفاده از بورس تحصیلی وارد سوئد شوید.

بهترین رشته های کارشناسی ارشد در سوئد

وقتی به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد برای دانشجویان بین المللی می‌پردازیم؛ فرصت‌های بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد. امکان دارد با انتخاب رشته‌ای که دوست دارید؛ مانند موسیقی یا مهندسی، هدف خود را پیدا کنید. در سوئد برای همه موقعیت وجود دارد.در ادامه محبوب‌ترین رشته‌هایی را که دانش‌آموختگان بین المللی تصمیم می‌گیرند در سوئد بگذرانند را نام برده‌ایم:

• کارشناسی ارشد حسابداری و مالیات
• کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی
• کارشناسی ارشد رسانه و ارتباطات
• کارشناسی ارشد علوم اقتصادی
• کارشناسی ارشد مهندسی
• کارشناسی ارشد طراحی
• کارشناسی ارشد روانشناسی

برترین دانشگاه های دوره کارشناسی ارشد سوئد ۲۰۲۳

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در یک دانشگاه بزرگ در سوئد می‌تواند؛ درهای جدید و فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را نه تنها در سوئد، بلکه در سراسر جهان برای شما باز کند. دانشگاه‌های سوئد در سراسر جهان شناخته شده هستند و دارای رتبه بندی جهانی بالایی هستند. نگاهی به لیست دانشگاه‌های سوئد در مقطع کارشناسی ارشد به همراه رتبه بندی جهانی QS و هزینه تحصیل متوسط برای دوره‌های کارشناسی ارشد در ادامه آورده شده است. این دانشگاه‌ها در سوئد محدود به مواردی که در لیست آمده نیستند و هنوز دانشگاه‌های بسیار دیگر و برتری در سوئد وجود دارند. شما می‌توانید هر دانشگاهی را که بیشترین میزان تطبیق را با نیازها و علاقه‌های شما دارد را انتخاب کنید:

• دانشگاه لوند

۱۲۰۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰۰ کرون سوئدی

• موسسه فنی پادشاهی کتالونیا

۱۵۵۰۰۰ کرون سوئدی

• دانشگاه فنی چالمرز

۱۴۰۰۰۰ کرون سوئدی

• دانشگاه اپسالا

۱۰۰۰۰۰ تا ۱۴۵۰۰۰ کرون سوئدی

• دانشگاه استکهلم

۱۸۰۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰۰ کرون سوئدی

• دانشگاه گوتنبرگ

۱۲۰۰۰۰ تا ۲۹۴۰۰۰ کرون سوئدی

• دانشگاه لینکوپینگ

۸۰۰۰۰ تا ۱۳۶۰۰۰ کرون سوئدی

• دانشگاه اومها

۹۳۰۰۰ تا ۳۶۴۰۰۰ کرون سوئدی

• دانشگاه کارلستاد

۹۵۰۰۰ تا ۲۳۵۰۰۰ کرون سوئدی

بورسیه های مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

بورسیه تحصیلی برای مطالعه در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد می تواند بسیار مفید باشد. زیرا تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد در سوئد برای دانشجویان بین المللی می تواند یک امر گران قیمت باشد و هزینه زندگی در سوئد ممکن است بالا باشد. از آن جایی که این کشور استاندارد زندگی بسیار بالایی دارد؛ بورسیه تحصیلی در سوئد می‌تواند به دانشجویان بین المللی کمک کند تا هزینه های زندگی یا شهریه خود را تامین کنند.دانشجویان می توانند به منابع مختلفی از بورسیه‌های ارائه شده توسط دانشگاه ها یا برخی از سازمان ها در سوئد دسترسی پیدا کنند. در اینجا در مورد برخی از بورسیه‌های محبوب مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در سوئد صحبت کرده ایم.

• بورسیه‌های دانشگاه لوند

برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد.

مبلغ / مزایا: فقط شامل شهریه

• بورسیه دانشگاه  فناوری چالمرز

برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد.

مبلغ / مزایا: معافیت از پرداخت شهریه

• بورسیه همکاری بین‌المللی

برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد.

مبلغ / مزایا: حدود 10,000 دلار آمریکا در سال (حداکثر 2 سال)

• بورسیه موسسه فناوری بالایی KTH

برای دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های کارشناسی ارشد.

مبلغ / مزایا: تکمیل شهریه برای یکی از دو سال مقطع کارشناسی ارشد.

• بورسیه دانشگاه Linkoping

برای دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های کارشناسی ارشد.

مبلغ / مزایا: تخفیف 25، 50 یا 75 درصد شهریه.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا باید در مقاطع کارشناسی ارشد در سوئد تحصیل کنیم؟اگر هنوز درباره تحصیل در سوئد و مزایای آن تردید دارید؛ چند دلیل زیر را که شما را در تصمیم‌گیری نهایی کمک می‌کند؛ برایتان فهرست کرده‌ایم.

بدون شهریه: اگر شما از منطقه اتحادیه اروپا یا اتحادیه اقتصادی اروپا هستید؛ نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل در سوئد ندارید. با این حال، اگر خارج از منطقه اتحادیه اروپا  یا اتحادیه اقتصادی اروپا هستید؛ باید مبلغی شهریه پرداخت کنید که در مقایسه با شهریه سایر  دانشگاه‌های معروف در خارج از کشور، نسبتاً پایین‌تر است.

استاندارد زندگی بالا: ثابت شده است که سوئد استاندارد زندگی عالی دارد و این کشور همواره در صدر رتبه‌بندی‌های مختلف کیفیت زندگی قرار می‌گیرد.

سرزمین نوآوری: سوئد همچنین به عنوان سرزمین نوآوری شناخته می‌شود. زیرا سابقه‌ای طولانی در زمینه نوآوری دارد. سوئد خانه‌ی شرکت‌های برتر جهان مانند Ikea ، Spotify و H&M است؛ به همین دلیل می‌تواند یک مقصد بزرگ برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود یا کار با یک شرکت بزرگ و معتبر باشد.

چشم‌اندازهای زیبا: سوئد یک کشور زیبا است و در هر گوشه‌ای، چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای را خواهید یافت. تحصیل در یک کشور زیبا همیشه لذت بخش است. تعداد بی‌شماری جنگل، دریاچه، کوه و ساحل وجود دارد، بنابراین شما مکان‌های زیادی برای بازدید در تعطیلات خود خواهید داشت.

فرصت کار پاره‌وقت: در دوره تحصیلاتی خود به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، هیچ محدودیت رسمی براب تعداد ساعاتی که می‌توانید کار کنید وجود ندارد. بنابراین شما می‌توانید در طول تحصیلات کار پاره‌وقت انجام دهید.

انگلیسی به طور گسترده صحبت می‌شود: 80% از مردم سوئد انگلیسی را می‌فهمند. بنابراین، ارتباط هیچگاه برای شما مشکل نخواهد بود.

کار حین تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد در سوئد

پیش از ورود به این کشور می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز درباره مقررات مجوز کار برای تحصیل به صورت پاره وقت (در طول تحصیلات) و تمام وقت (پس از تحصیلات) را مرور کنید.کار در حالی که در سوئد تحصیل می‌کنید؛ هیچ مشکلی ندارد.اگر دانشجوی بین المللی هستید؛ در صورتی که می خواهید ترکیبی از تحصیل و کار در سوئد داشته باشید؛ نیاز به یک مجوز کار دارید.در ادامه قوانین لازم برای دریافت مجوز کار پاره وقت را مشاهده خواهید کرد:

مجوز اقامت دانشجو: شما نیاز به مدرک رسمی برای کار به عنوان یک دانشجو در سوئد ندارید.

الزامات درخواست: شما می توانید برای مجوز کار درخواست دهید اگر
یک ویزای دانشجو معتبر داشته باشید.

مدت اعتبار مجوز کار: مجوز کار شما تا زمانی که یک ویزای دانشجو معتبر دارید، اعتبار خواهد داشت.

حداکثر ساعت کار در هفته: محدودیتی برای ساعات کار دانشجویان در سوئد وجود ندارد.شما می توانید با این مجوز کار هر مقدار ساعت که میخواهید؛ کار کنید. با این حال، باید حداقل 40 ساعت در هفته را به تحصیلات خود اختصاص دهید.

تحصیل آنلاین در کارشناسی ارشد در سوئد

بیش از ۵۰ دوره کارشناسی ارشد آنلاین در دانشگاه‌های سوئد برگزار می‌شوند. تحصیلات کارشناسی ارشد از راه دور بسیاری از فرصت‌ها را برای پیشرفت حرفه‌ای ارائه می‌دهند. تحصیل به طور کاملا آنلاین به دانشجویان شاغل امکان انعطاف زمانی لازم برای تعادل کار و تحصیلات را می‌دهد. همچنین با پیشرفت گسترده تکنولوژی، می‌توانید مدرک خود را هم به سادگی دریافت کنید.

بیمه دانشجویان کارشناسی ارشد در سوئد

اگر دانشجوی بین‌المللی هستید و در مدتی بیشتر از یک سال در سوئد تحصیل کرده‌اید؛ شما مستحق همان خدمات سلامتی هستید که شهروندان سوئدی دارند. برای این کار ابتدا باید در اداره مالیاتی ثبت نام کنید و سپس هر چه سریعتر پس از ورود به سوئد، یک شماره شناسایی شخصی (یا «شماره پرسوننومر» به زبان سوئدی) دریافت کنید. البته در یک سال ابتدایی ورود به سوئد، باید در مراکز ارائه دهنده بیمه‌های خصوصی دانشجویی ثبت نام کنید.

شرایط کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

آیا می‌خواهید پس از فارغ‌التحصیلی در سوئد کار کنید؟ اگر دانشجوی بین المللی هستید، برای کسب شغل تمام‌وقت در سوئد پس از پایان تحصیلات خود، نیاز به یک مجوز کار دارید. اولین مرحله، انتخاب یک مجوز کار مانند مجوز اقامت برای جستجوی کار یا مجوز کار برای اقامت در کشور و کار تمام‌وقت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مجوز کار می‌توانید با موسسه مهاجرتی آوا تماس بگیرید.

سخن پایانی

همانطور که دریافتید؛ تحصیل و کار در سوئد نیاز به شرایط و توانایی‌های خاصی دارد. با این حال تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد در صورت داشتن مدارک لازم، چندان کار سختی نیست. بنابراین شما می‌توانید به سادگی با گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی یا سوئدی و کسب آمادگی لازم جهت شرکت در دوره‌های دانشگاهی سوئد، تحصیلات خود را در این کشور آغاز کنید.

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در دوره ارشد در سوئد باید شهریه پرداخت کنم؟

 اگر از منطقه اتحادیه اروپا(EUیا EEA) هستید، نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل در سوئد ندارید. اما اگر از منطقه اتحادیه اروپا نیستید، باید شهریه پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در دوره ارشد در سوئد چقدر است؟

 هزینه متوسط شهریه برای تحصیل در دوره ارشد در سوئد بین ۸۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰۰ کرون سوئدی در سال است. هزینه تحصیل در دوره ارشد در سوئد ارزان‌تر از تمامی کشورهای اروپایی دیگر است.

آیا پیدا کردن کار در سوئد پس از ارشد سخت است؟

 این به رشته تحصیلی شما، مهارت‌هایتان و دانشگاهی که در آنجا تحصیل کرده‌اید بستگی دارد. به طور کلی، دانشجویانی که در زمینه علوم کامپیوتر یا مهندسی فعال هستند، بسیار آسان‌تر در سوئد کار پیدا خواهند کرد.

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *