• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
تحصیل کارشناسی در سوئد
5/5 - (1 امتیاز)

در صورتی که دوره دیپلم خود را تمام کرده اید قطعا به دنبال بهترین دانشگاه و مقصد تحصیلی هستید. شاید شنیده باشید که دانشگاه‌های کشور سوئد رتبه‌های جهانی بالایی را از آن خود کرده اند. اما چگونه ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کنیم؟ چه کسانی واجد شرایط تحصیل در این دانشگاه‌ها هستند؟ شروط اصلی اخذ پذیرش در مراکز معتبر این کشور چیست؟ به طور کلی سیستم آموزشی آن بر پایه چه ملزوماتی است؟ آیا با بهترین رشته‌ها و دانشگاه‌های این کشور آشنایی دارید؟ ما اینجاییم تا در این مطلب جزء به جزء روند تحصیل کارشناسی در سوئد را برای شما توضیح دهیم. پس همراه ما باشید.

سیستم آموزشی دوره‏ لیسانس در سوئد

کشور سوئد از نظر کیفیت تحصیلی همیشه جزو پیشتازان در تمامی مقاطع دانشگاهی از جمله دوره لیسانس بوده است. سیستم آموزشی این دوره مبتنی بر آموزش تئوری و عملی است؛ یعنی دانشجویان همزمان با یادگیری دروس باید به صورت عملی نیز مهارت لازم را به دست آورند.

 به طور کلی رکن اصلی سیستم آموزشی تحصیل کارشناسی در سوئد بر پایه آزمون و خطاست. بدون شک این مورد به افزایش تخصص افراد کمک شایانی کرده و راه را برای استخدام در مشاغل مرتبط هموار‌تر می‌سازد. در واقع می‌توان گفت خیلی اوقات فارغ التحصیلان این دوره نیازی به گذراندن پروسه کارآموزی نخواهند داشت. همچنین لازم است بدانید که تعداد دروسی که دانشجو باید در طول این دوره پاس کند حدودا ۱۸۰ واحد در نظر گرفته شده است.

طول دوره تحصیل کارشناسی در سوئد

یکی از اصلی‌ترین مواردی که تحصیل کارشناسی در سوئد را نسبت به سایر کشورها متمایز می‌کند، طول دوره این مقطع است. در کشور ما دوره لیسانس لزوما چهار سال به طول می‌انجامد، ولی در این کشور، مدت زمانی که برای پاس کردن واحدهای مربوطه در نظر گرفته می‌شود حدودا سه سال است. شاید تصور کنید کمتر بودن زمان این دوره منجر به کاهش بار علمی آن می‌شود؛ اما در صورتی که تحت آموزش در مقطع لیسانس این کشور قرار بگیرید متوجه خواهید شد نه تنها کمبودی از این نظر ندارد، بلکه نسبت به خیلی از دانشگاه‌های بین المللی، مهارت آموزی بهتری را به دانشجویان ارائه می‌دهد. البته ناگفته نماند در موارد محدودی دیده شده طول این دوره به چهار سال نیز می‌رسد.

شرایط تحصیل کارشناسی در سوئد

اگر تمایل دارید مهاجرت به سوئد را از طریق پذیرش در دوره کارشناسی دانشگاه‌های این کشور انجام دهید مطمئنا مایلید هر چه سریع‌تر شرایط الزامی آن را بدانید. در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که هر دانشگاه و هر رشته به صورت فارغ از نظام کلی آموزشی این کشور، شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجو در نظر می‌گیرد. برای مثال ممکن است دانشگاه مورد نظر شما فقط درخواست پذیرش افرادی را قبول کند که در دروسی خاص توانسته‌اند نمرات بالایی را کسب کنند. پس اطلاع از شرایط دقیق هر دانشکده پس از انتخاب رشته و مرکز آموزشی صورت می‌گیرد. اما ما در این بخش تعدادی از شرایط عمومی تحصیل کارشناسی در سوئد را برایتان شرح خواهیم داد.

 • فرد متقاضی حتما باید دوره دیپلم خود را گذرانده باشد و گواهی نشان دهنده این مدرک را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.
 • دانشجو باید به یکی از زبان‌های مورد استفاده در این کشور تسلط داشته باشد. از آنجایی که دانشگاه‌های بین المللی سوئد، تدریس خود را به زبان انگلیسی انجام می‌دهند، ترجیحا بهره‌مندی از مدرک آیلتس یا تافل ضرورت دارد.
 • متقاضی باید معدل دوره دیپلم خود را با شرط معدل دانشگاه انتخاب شده تطابق دهد؛ چرا که برخی مراکز آموزشی برای ارائه پذیرش به دانشجویان یک معدل خاص را تعیین می‌کنند. بنابراین در صورت پایین‌تر بودن معدلتان از حد نصاب نباید برای پذیرش آن دانشکده اقدام کنید.

شرایط سنی برای تحصیل کارشناسی در سوئد

بزرگ‌ترین نگرانی برخی افراد، عدم برخورداری از شرایط سنی لازم برای تحصیل کارشناسی در سوئد است. اما باید به شما مژده دهیم که این کشور، نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمترین سختگیری را در مورد سن متقاضی اعمال می‌کند. از آنجایی که شخص حتما باید دوره دیپلم خود را سپری کرده باشد طبیعی است که حداقل سن دانشجو باید ۱۸ سال باشد. اما در مورد حداکثر سن چه معیار‌هایی در نظر گرفته می‌شود؟ به طور کلی بهترین بازه اقدام برای تحصیل در این مقطع بین ۱۸ الی ۲۳ سال است. اما معمولا افراد تا سن ۳۰ سال نیز می‌توانند برای پذیرش لیسانس در سوئد اقدام کنند. در واقع دانشگاه‌های این کشور هیچ مشکلی از نظر سن متقاضی ندارند و سختگیری‌های مربوط به سن و گپ تحصیلی در زمان حضور در سفارت برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد به چشم می‌خورد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی سوئد

تکمیل مدارک و اسناد مورد نظر، جزو اولین گام‌های مهاجرت به سوئد است؛ مخصوصا زمانی که نوع مهاجرت شما از طریق پذیرش دانشگاهی باشد کمی موضوع پیچیده‌تر خواهد شد؛ چرا که مدارک تحصیلی قبلی شما باید به صورت معادل‌ سازی شده نیز ارائه شود. برخی از رایج‌ترین مدارکی که در همان مراحل اولیه باید به دانشگاه و سفارت این کشور ارائه دهید عبارتند از:

 • اصل مدرک تحصیلی دپیلم، معادل و ترجمه آن
 • ریزنمرات تمام مقاطع تحصیلی
 • رزومه شامل تمام مهارت‌های حرفه‌ای و تخصصی
 • انگیزه نامه و اهداف اقدام به مهاجرت تحصیلی
 • اصل تمامی مدارک شناسایی از جمله پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت و ترجمه آن‌ها
 • مدرک زبان با نمره قابل قبول
 • عکس پرسنلی

در نظر داشته باشید که ممکن است برخی مراکز، مدارکی فراتر از موارد اعلام شده از شما درخواست کنند. پس هنگام اپلای کردن حتما در وبسایت دانشکده مورد نظرتان تمامی اسناد درخواستی را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

مدرک زبان برای تحصیل لیسانس در سوئد

همانطور که گفتیم مدرک زبان یکی از مهم‌ترین شروط اپلای کردن در دوره کارشناسی این کشور است؛ اما دانشجو دقیقا به چه زبانی باید تسلط داشته باشد؟ این موضوع به دانشگاه انتخابی فرد بستگی دارد. در صورتی که دانشگاه منتخب شخص جزو مراکز خصوصی این کشور است، باید حتما باید مدرک آیلتس با نمره ۶ را ارائه دهید. نمره معادل سطح ۶ آیلتس در سایر آزمون‌ها نظیر تافل نیز قابل قبول است. اما در صورتی که مرکز آموزشی که فرد موفق به پذیرش در آن شده جزو دانشکده‌های دولتی این کشور باشد، دانشجو موظف است حداقل به سطح B2 زبان رسمی سوئد تسلط داشته باشد. اما تجربه نشان داده است که بیشترین پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌های خصوصی بوده و از این رو مدرک زبان مورد نظر همان آیلتس در نظر گرفته می‌شود.

اخذ پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی سوئد

نکته مهمی که در مورد تحصیل کارشناسی در سوئد باید به آن توجه کنید این است که سیستم دانشگاهی این کشور برای مقطع لیسانس فقط یک بار در سال شرایط پذیرش دانشجویان را فراهم می‌کند. بنابراین اگر گوش به زنگ نباشید و این فرصت را از دست بدهید، رسما فرآیند تحصیلتان را یک سال به تعویق انداخته‌اید. اما تاریخ این پذیرش یا به اصطلاح ددلاین دانشگاه‌های این کشور در چه زمانی انجام می‌شود؟ اکثر دانشگاه‌های این کشور ترم پاییز را به پذیرش دانشجو اختصاص می‌دهند؛ یعنی فرآیند پذیرش از ماه سپتامبر شروع می‌شود.

 البته فراموش نکنید که همیشه در هر کشوری احتمال وجود استثنا زیاد است؛ یعنی ممکن است دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب کرده‌اید زمان و شرایط پذیرش متفاوتی داشته باشد؛ پس همیشه برای کسب اطلاعات دقیق‌تر ابتدا به وبسایت دانشکده رجوع کنید.

حال با توجه به اینکه خودتان قصد ثبت نام دارید و یا از یک موسسه مهاجرتی کمک گرفته‌اید باید در بازه تعیین شده تمام فرم‌های موجود در سایت دانشگاه را پر کنید. سپس فایل تمامی مدارکی که از شما خواسته شده را ارسال کرده و منتظر جوابیه دانشگاه بمانید. از آنجایی که این مرحله حساسیت زیادی دارد پیشنهاد می‌کنیم با کمک مشاورین باتجربه موسسه مهاجرتی آوا پروسه‌های مربوط به آن را به بهترین نحو ممکن سپری کنید.

مدت زمان تحصیل کارشناسی در سوئد

طول دوره تحصیل کارشناسی در سوئد معمولا از شش ترم تشکیل شده است. این ترم‌ها شامل واحدهای مختلفی هستند که برخی از آن‌ها دروس اصلی رشته تحصیلی شما به حساب می‌آیند. در مقابل برخی واحدها به عنوان دروس عمومی در نظر گرفته می‌شوند؛ اما به طور کلی همانطور که در قسمت‌های قبل نیز گفتیم گذراندن مجموع این شش ترم حدودا به سه سال زمان نیاز دارد.

زبان های مورد استفاده در برنامه های کارشناسی دانشگاه های سوئد

گاهی دیده شده برخی افراد در مورد عدم تسلط خود به زبان سوئدی نگرانی‌هایی دارند؛ اما خوشبختانه باید به شما اطلاع دهیم که تعداد دانشگاه‌هایی که زبان اصلی آن‌ها انگلیسی است کم نیست. همچنین رشته‌هایی که در این دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند بسیار متنوع بوده و حوزه‌های درسی و پژوهشی مختلفی را پوشش می‌دهند. بنابراین تسلط به زبان سوئدی جزو شروط اصلی پذیرش در دانشگاه‌های این کشور نیست. فقط حین انتخاب رشته باید دقت کنید که مرکز مورد نظر شما جزو مراکزی باشد که تدریس خود را به زبان انگلیسی انجام می‌دهد. اما در صورتی که علاوه بر زبان انگلیسی، تسلط کافی به زبان سوئدی نیز داشته باشید در انتخاب دانشگاه هیچ محدودیتی نداشته و می‌توانید گزینش خود را از بین موارد بیشتری انجام دهید.

هزینه تحصیل لیسانس در سوئد

هزینه تحصیل یکی از مهم‌ترین فاکتورهای است که هر شخص باید قبل از اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر به آن توجه کند؛ چرا که شما ملزم هستید هزینه سالیانه مشخصی را به دانشکده بپردازید و در غیر این صورت از ادامه تحصیل باز خواهید ماند. اما حداقل و حداکثر میزان شهریه سالیانه دانشگاه‌های این کشور چه مقدار است؟ به طور میانگین می‌توان بازه ۷ الی ۲۲ هزار یورو را در نظر داشت. علت تفاوت زیاد میان نرخ حداقل و حداکثر این بازه مربوط به مختلف بودن رشته‌ها و دانشگاه‌های این کشور است. برای نمونه نمی‌توان انتظار داشت که شهریه مربوط به رشته‌های حوزه پزشکی و زیر شاخه‌های علوم انسانی با هم برابر باشند. برای روشن‌تر شدن این موضوع جدولی شامل شهریه سالیانه سه حیطه تحصیلی را برایتان آورده‌ایم.

حوزه تحصیلیرنج حدودی شهریه سالیانه
علوم انسانی۷.۵۰۰ تا ۱۰.۳۰۰ یورو
مهندسی۱۱.۱۰۰ تا ۱۳.۶۰۰ یورو
معماری۱۷.۸۰۰ تا ۲۵.۳۰۰ یورو

بدون شک تفاوت قابل توجه در رنج شهریه‌های این سه حیطه تحصیلی نشان دهنده این است که رشته و واحد‌های درسی مربوط به آن تا چه حد بر میزان هزینه‌های مربوطه تاثیرگذار خواهند بود. لازم به ذکر است که تعداد واحد‌های عملی موجود در هر ترم اثر قابل توجهی بر این موضوع می‌گذارد.

بهترین رشته های لیسانس در سوئد

هر رشته تحصیلی بازار کار و آینده شغلی مخصوص به خود را دارد؛ پس هیچ گاه به طور قطع نمی‌توان گفت کدام رشته نسبت با سایرین برتر است‌. اما آمارهایی که ما به دست آورده‌ایم نشان می‌دهد اکثر متقاضیان برای تحصیل کارشناسی در سوئد یکی از حوزه‌های علوم کامپیوتر، انواع زیر شاخه‌های مهندسی، هنر، مطالعات فرهنگی و محیطی را انتخاب می‌کنند. خوشبختانه دانشگاه‌های زیادی در این کشور، امکان تحصیل در این حیطه‌ها را برای دانشجویان بین المللی از جمله ایرانیان فراهم می‌کنند. اگر بخواهیم لیستی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در این مقطع را برایتان ارائه دهیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • حقوق بین الملل
 • ریاضیات
 • زبانشناسی
 • باستان شناسی
 • مدیریت
 • حسابداری
 • بیوتکنولوژی
 • شیمی
 • فیزیک
 • زیست شناسی
 • اقتصاد
 • پرستاری
 • گردشگری
 • خلبانی
 • طراحی لباس

برترین دانشگاه های دوره کارشناسی سوئد ۲۰۲۳

در ابتدای مبحث لازم است بدانید تقریبا تمامی دانشگاه‌های این کشور دارای رنکینگ جهانی خوبی هستند. اما در طبق تحقیقات و داده‌های به عمل آمده، برترین دانشگاه‌های این کشور به شرح زیر است:

 1. دانشگاه اوپسالا
 2. دانشگاه لوند
 3. موسسه کارولینسکا
 4. موسسه سلطنتی تکنولوژی
 5. دانشگاه کوتنبرگ
 6. دانشگاه استکهلم
 7. دانشگاه لینکوپینگ
 8. دانشگاه اومیا
 9. دانشگاه صنعتی چالمرز
 10. دانشگاه علوم کشاورزی

اما آیا همیشه انتخاب بهترین دانشگاه می‌تواند نتیجه خوبی برای شما داشته باشد؟ قطعا خیر! در صورتی که شما رتبه علمی لازم برای دانشگاه مورد نظر را ندارید هرگز نباید برای پذیرش در آن اقدام کنید؛ چرا که یک دانشگاه عالی رتبه همیشه به دنبال ممتازترین دانشجویان است. در نتیجه شما باید به دنبال دانشکده‌ای باشید که از نظر معدل و رتبه علمی با شما هم‌ تراز باشد تا از شانس بالایی برای اخذ پذیرش بهره مند شوید.

بورسیه های مقطع کارشناسی در سوئد

متاسفانه همانند اکثر کشورها، دریافت بورسیه برای تحصیل کارشناسی در سوئد کار آسانی نیست؛ چرا که اکثریت دانشگاه‌ها بورسیه‌های تحصیلی را به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اختصاص می‌دهند. از بین دانشگاه‌های این کشور معمولا دانشگاه معتبر لوند به برخی دانشجویان در مقطع کارشناسی، بورسیه اختصاص می‌دهد. اما لازم به ذکر است که فقط دانشجویانی موفق به دریافت این بورسیه می‌شوند که از همه نظر نسبت به سایرین برتری داشته باشند. با توجه به رتبه علمی فرد، دانشگاه مورد نظر ممکن است بین بیست الی هفتاد درصد از هزینه تحصیل دانشجو را پوشش دهد. البته در برخی موارد خاص نیز دیده شده دانشگاه لوند کلیه هزینه‌های مربوطه را برای برخی متقاضیان عالی رتبه پرداخت می‌کند. اما به طور کلی باید بدانید که شانس دریافت بورسیه برای تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی بسیار پایین است‌.

درآمد دانشجوی دوره کارشناسی در سوئد

مسلما می‌دانید که دانشجویان مقطع لیسانس در تمامی کشورها از جمله سوئد برای کسب درآمد باید یک شغل پاره وقت داشته باشند. میزان درآمد دانشجو به سطح مهارت او بستگی دارد. ممکن است یک دانشجو پیش از تحصیل در دانشگاه، نوعی مهارت تخصصی را فرا گرفته باشد که قطعا نسبت به مشاغل عمومی درآمد بیشتری خواهد داشت. اما از آنجایی که اکثر دانشجویان در شغل‌های عمومی نظیر پیشخدمت، فروشنده، صندوقدار و … مشغول به کار می‌شوند می‌توان گفت درآمد آن‌ها در ازای هر یک ساعت حدودا ۱۳۰ تا ۱۵۰ کرون است. هر چقدر که ساعت کاری دانشجو بیشتر باشد طبیعتا میزان دستمزد دریافتی او بیشتر خواهد شد.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد

بدون شک مهم‌ترین مزیت تحصیل کارشناسی در سوئد، بهره‌مندی از یک محیط علمی فوق العاده است که در سطح جهان اعتبار بالایی دارد‌. طبیعی است که برخی فارغ التحصیلان تمایل داشته باشند پس از اتمام تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. در چنین شرایطی، اعتبار مدرک علمی آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اما سایر مزایای تحصیل در این کشور شامل چه مواردی هستند؟

 • سوئد جزو کشورهای مهاجرپذیر است و به همین دلیل دانشجویان خارجی از جمله ایرانیان از نظر تنوع فرهنگی و نژادی راحت‌تر به تحصیل می‌پردازند.
 • اکثر مراکز تحصیلی این کشور تدریس خود را به زبان انگلیسی انجام می‌دهند و از این رو دانشجویان بین المللی با مشکلی مواجه نخواهند شد.
 • فارغ التحصیلان این کشور می‌توانند در صورت تمایل از شرایط ویزای کاری این کشور بهره مند شده و پس از اتمام تحصیل نیز در سوئد بمانند.
 • استانداردهای زندگی در سوئد در سطح بالایی قرار داشته و با کشورهای سطح پایین قابل قیاس نیست. بنابراین دانشجو از رفاه خوبی برخوردار خواهد شد.
 • طبیعت و آب و هوای این کشور در جهان زبانزد است. در نتیجه دانشجویان در دوران تعطیلات می‌توانند تفریحات زیادی را تجربه کرده و با روحیه بهتری خود را برای ترم بعد آماده کنند.
 • تمام مهارت‌های لازم در حین تحصیل به دانشجو آموزش داده شده و هیچ گاه کلاس‌ها فقط به آموزش دروس نظری اختصاص ندارند. بنابراین فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی در سوئد به راحتی می‌توانند همانند یک نیروی کار باتجربه و باسابقه در سطح جهان پذیرش کاری دریافت کنند.
 • دانشجو امکان کار کردن در حین تحصیل را نیز دارد. در قسمت بعد بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.
 • به علاوه همسر و فرزندان شخص دانشجو به راحتی می‌توانند ویزای همراه دریافت کنند. فرزندان زیر ۱۸ سال در مدارس مشغول به تحصیل شده و همسر دانشجو می‌تواند ویزای کار به دست آورد.

کار حین تحصیل دانشجویان کارشناسی در سوئد

مسلما دولت کشور سوئد بر این موضوع واقف است که هر دانشجو برای تامین نیازهای روزانه خود به درآمد نیاز دارد. از این رو مجوز کاری برای محصلان دوره لیسانس صادر شده است. اما با چه شرایطی؟ ساعت کاری دانشجویان باید به نحوی باشد که به تحصیل و یادگیری آن‌ها لطمه‌ای وارد نکند. هر دانشجوی در حال تحصیل کارشناسی در سوئد به طور میانگین چهل ساعت در هفته را در کلاس‌های آموزشی سپری می‌کند. بنابراین مسئولین مربوطه تصمیم گرفته‌اند هر دانشجو مجوز بیست ساعت کار را در طول هفته داشته باشد. از این نظر اکثر دانشگاه‌های بین المللی جهان به هم شباهت دارند. اگر فردی قبل از تحصیل نیز سابقه شغلی خوبی داشته باشد برای پیدا کردن کار دانشجویی امتیاز بهتری خواهد داشت.

بیمه دانشجویان کارشناسی در سوئد

دانشجویان دوره تحصیل کارشناسی در سوئد همانند سایر کشورهای حوزه اروپا ملزم به بیمه شدن هستند. هر شرکت بیمه خدمات و پوشش‌های خاصی را ارائه می‌دهد. به همین دلیل هزینه‌های مربوط به بیمه دانشجویی در این کشور متفاوت است. اما به طور میانگین می‌توان بازه ۳۰ الی ۲۰۰ یورو در ماه را برای این امر در نظر گرفت. البته لازم است بدانید که شرایط بیمه برای افرادی که طول زمان تحصیلشان از یک سال کمتر است با سایر دانشجویان تفاوت دارد. از آنجایی که طول دوره کارشناسی حدود سه سال می‌باشد، نیازی به توضیح این موضوع در این مقاله وجود ندارد.

شرایط کار پس از تحصیل کارشناسی در سوئد

حتما برای شما نیز سوال پیش آمده است که شرایط اشتغال به کار پس از اتمام تحصیل کارشناسی در سوئد چیست؟ خوشبختانه دولت این کشور تدابیری اندیشیده است تا هر دانشجو پس از اتمام مقطع لیسانس یک سال فرصت داشته باشد به دنبال کار بگردد. با توجه به فرصت‌های شغلی متعدد در سوئد اکثر دانشجویان در بازه زمانی کوتاهی موفق می‌شوند در موقعیت شغلی دلخواه خود مشغول به کار شوند. لازمه شاغل شدن در سوئد، دریافت ویزای کاری است که مسلما برای فارغ التحصیلان دانشگاه‌های این کشور پروسه پیچیده‌ای را در پی ندارد. در صورتی که شخص سه الی پنج سال به صورت مداوم در این کشور کار کرده و شرایط پرداخت بیمه و مالیات را به درستی انجام دهد می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.

سخن پایانی

تحصیل در سوئد می‌تواند بهترین شرایط زندگی را برای شما مهیا کند. اما مطمئنا دریافت ویزای تحصیلی سوئد روند پیچیده‌ای دارد که دریافت آن به مهارت خاصی نیاز دارد. مجموعه ما در تمامی قدم‌های مربوط به اپلای و دریافت ویزا همراه و همیار متقاضیان بوده و راه میانبر را به شما نشان می‌دهد. تحقق رویاهای خود را به موسسه مهاجرتی آوا بسپارید.

سوالات متداول

در دانشگاه‌های بین المللی سوئد در مقطع کارشناسی چند رشته ارائه می‌شود؟

دانشگاه‌های بین اللملی سوئد در مقطع کارشناسی ۵۲ رشته برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

اوضاع اقتصاد و هزینه زندگی در این کشور یه چه صورت است؟

خوشبختانه دانشجویان در سوئد از نظر مالی تحت فشار قرار نمی‌گیرند؛ چون اکثر هزینه‌ها نظیر مسکن مقرون به صرفه بوده و افراد با اراده و تلاش می‌توانند زندگی مرفهی برای خود بسازند.

اخذ پذیرش بدون مدرک دیپلم ممکن است؟

پاسخ این سوال خیر است؛ زیرا  شما بدون مدرک دیپلم نمی‌توانید وارد مقطع کارشناسی شوید

دانشجویان غیر بورسیه باید تمکن مالی خاصی داشته باشند؟

بله، دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی نمی‌شوند، برای گذران زندگی و پرداخت هزینه‌های تحصیلی باید دارای تمکن مالی باشند.

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *