• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
دانشگاه پاویا ایتالیا
5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه پاویا ایتالیا یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های کشور ایتالیا و کل اروپا است. کشور ایتالیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. ادامه تحصیل در این کشور به معنی تضمین آینده علمی، شغلی، اقتصادی و اجتماعی دانشجویان است. بسیار جالب‌ توجه است که کشور ایتالیا در چند دهه گذشته یکی از جذاب‌ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی بوده است.

معرفی دانشگاه پاویا ایتالیا

این دانشگاه در شهری به همین نام یعنی شهر پاویا واقع شده است که در قسمت جنوبی شهر میلان واقع شده است. این شهر یکی از جالب‌ترین شهرهای کشور ایتالیا است و مرکز تولید محصولات کشاورزی، انواع برنج، نوشیدنی‌های الکلی، شراب و محصولات لبنیاتی است. اقتصاد این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای کشور از رونق بسیار خوبی برخوردار است و بخش زیادی از اقتصاد این شهر را کشاورزی، صنعت و خدمات شامل می‌شود.

این دانشگاه از تاریخ قابل‌توجهی برخوردار است و در سال‌های گذشته توانسته رتبه‌های علمی و افتخارات بسیار خوبی را به دست آورد که تحسین‌برانگیز است. طبق بررسی‌های انجام شده می‌توان گفت که دانشگاه پاویا ایتالیا یکی از 10 دانشگاه برتر کشور و یکی از 300 دانشگاه برتر جهان شناخته شده است. همین موارد به‌خوبی نشان ‌دهنده اعتبار و اهمیت این دانشگاه در سطح بین‌المللی است که بسیار جالب‌ توجه و ارزشمند است.

یکی از مهم‌ترین نکات برای دانشجویان بین‌المللی ایرانی حضور این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های مورد قبول وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت ایران است. دانشجویانی که قصد دارند پس از پایان تحصیلات خود به کشور بازگردند می‌توانند از اعتبار بالای این مدرک در داخل کشور بهره‌مند شوند. این دانشگاه یکی از بهترین و جذاب‌ترین گزینه‌هایی است که دانشجویان بین‌المللی با آن روبرو هستند و می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه پاویا ایتالیا

تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی گزینه‌ای بسیار مناسب است؛ اما نیازمند ارائه برخی از مدارک معتبر است. احراز شرایط لازم و ارائه مدارک معتبر به دانشگاه برای اخذ پذیرش تحصیلی از این مؤسسه بسیار ضروری و لازم است. سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان از سرتاسر جهان برای اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه با یکدیگر رقابت می‌کنند. در ادامه به بررسی شرایط و مدارک لازم برای موفقیت در این زمینه خواهیم پرداخت.

دانشجویان بین‌المللی در صورت احراز شرایط لازم و ارائه مدارک معتبر می‌توانند برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد در این دانشگاه اقدام کنند. تحصیل در این دانشگاه از مزیت‌های زیادی برخوردار است و اعتبار بالایی به دانشجویان می‌دهد که به همین علت رقابت زیادی برای دریافت پذیرش از آن وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مدارک مهم برای اخذ پذیرش را باید ارائه مدارک هویتی و پاسپورت معتبر عنوان کرد که بسیار اهمیت دارد.

ارائه عکس‌های پرسنلی مطابق با استانداردهای دانشگاه و سفارت ایتالیا در کنار توجه به ارائه مدارک تحصیلی دیپلم 12 ساله و ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی بسیار اهمیت دارد. ارائه رزومه تحصیلی در کنار توجه به ارائه انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه جالب ‌توجه می‌تواند کمک شایانی به اخذ پذیرش دانشجویان بین‌المللی کند. ارائه این مدارک و ارائه مدارک زبان انگلیسی و ارائه تمکن مالی معتبر نقش مؤثری در این رقابت خواهد داشت.

ددلاین اپلای دانشگاه پاویا ایتالیا

ددلاین‌های دانشگاهی یکی از مهم‌ترین تاریخ‌هایی هستند که دانشجویان بین‌المللی باید به توجه زیادی به آن داشته باشند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های موردنظر لازم است تا در تاریخ مشخص شده مدارک لازم را به دانشگاه ارائه کنید. ارائه مدارک در زمان مشخص شده از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه می‌تواند منجر به موفقیت دانشجویان بین‌المللی شود و در نهایت منجر به اخذ اقامت و پاسپورت ایتالیا شود.

توجه به ددلاین اپلای در دانشگاه پاویا ایتالیا نمونه‌ای از این موارد است که باید توجه زیادی به آن شود. دانشجویان بین‌المللی با ارائه مدارک خود در تاریخ مشخص شده نشان می‌دهند که از نظم و تعهد زیادی برای تحصیل در این دانشگاه برخوردار هستند. سالیانه تعداد زیادی از افراد برای تحصیل در این دانشگاه درخواست می‌دهند که همین موضوع نقش مؤثری در رقابت سخت بین دانشجویان ایجاد می‌کند و قابل‌ توجه است.

لیست دانشکده‌های دانشگاه پاویا ایتالیا

این دانشگاه دارای دو دانشکده و تعداد زیادی دپارتمان آموزشی است که در طول چند دهه گذشته وظیفه آموزش و توسعه علم را در این دانشگاه بر عهده گرفته‌اند. این دانشگاه دارای دانشکده‌های پزشکی و مهندسی است که در طول سال‌های گذشته محل تحصیل بسیاری از موفق‌ترین افراد جهان در زمینه‌های مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری بوده است و نقش مثبت و مؤثری در زندگی دانشجویان ایفا کرده است.

 • دپارتمان حقوق
 • دپارتمان علوم‌انسانی
 • دپارتمان مهندسی عمران و معماری
 • دپارتمان مهندسی محیط‌زیست
 • دپارتمان مهندسی صنایع
 • دپارتمان فیزیک
 • دپارتمان شیمی
 • دپارتمان ریاضیات
 • دپارتمان علوم اعصاب
 • دپارتمان داروسازی
 • دپارتمان پزشکی قانونی
 • دپارتمان داخلی
 • دپارتمان جراحی

رشته‌های دانشگاه پاویا ایتالیا

تحصیل در رشته‌های متفاوتی که این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند بسیار جذاب است؛ چراکه می‌تواند در نهایت منجر به موفقیت دانشجویان و اخذ اقامت دائم برای آنها شود. این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد از سرتاسر جهان دانشجو می‌پذیرد که این مؤسسه را به یکی از برترین دانشگاه‌های جهان تبدیل کرده است و باعث ورود سالیانه ده‌ها هزار دانشجوی جدید به کشور ایتالیا شده است.

تحصیل در این دانشگاه در برخی از رشته‌های تحصیلی منجر به موفقیت دانشجویان بین‌المللی در سطح جهانی خواهد شد؛ چراکه اعتبار مدارک اخذ شده به علت شهرت دانشگاه در آن حوزه بسیار بالا است. شرکت مهاجرتی آوا در حوزه تخصصی مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق تحصیل یکی از سرآمدترین‌ها است. استفاده از مشاوره‌های مهاجرتی و خدمات ارزشمند این مؤسسه می‌تواند راه موفقیت برای دانشجویان را هموارتر کند.

بهترین رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه را می‌توان شیمی، ریاضیات، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، پزشکی، زیست‌شناسی، فیزیک و زمین‌شناسی عنوان کرد. این رشته‌های تحصیلی نقش مؤثری در توسعه علم داشته‌اند و امروزه نیز نقش مؤثری در پیشرفت بشریت ایفا می‌کنند. این دانشگاه با سرمایه‌گذاری بر روی زیرساخت‌های علمی و تحقیقاتی لازم فرصت خوبی برای مطالعه و پیشرفت علمی دانشجویان فراهم کرده است.

شهریه دانشگاه پاویا ایتالیا

یکی از مهم‌ترین موضوعات که دانشجویان بین‌المللی قبل از تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به دنبال آن هستند شهریه دانشگاه است. این بحث اهمیت زیادی دارد؛ چراکه زندگی افراد را تحت شعاع قرار می‌دهد و می‌تواند وضعیت زندگی آنها را راحت یا سخت کند. تحصیل در دانشگاه‌های کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان و ایرلند از هزینه‌های بسیار بالایی برخوردار است.

تحصیل در کشورهای اروپایی مزیت‌های زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین این موارد را باید شهریه مناسب عنوان کرد. در بین کشورهای اروپایی تحصیل در کشور ایتالیا یکی از بهترین گزینه‌های ممکن است؛ چراکه هزینه‌های تحصیل و زندگی در آن بسیار کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است. در مقایسه با ایتالیا می‌توان به هزینه‌های بالای تحصیل و زندگی در فرانسه، آلمان، اتریش، اسپانیا و سوییس اشاره کرد.

دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و مهاجرت به این کشور از طریق تحصیلات آکادمیک گزینه‌ای بسیار جذاب برای دانشجویان خارجی است. طبق بررسی‌های صورت ‌گرفته هزینه تحصیل در این دانشگاه کمتر از 5 هزار یورو در سال است که این کشور را به یکی از جذاب‌ترین مقاصد مهاجرتی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. در ادامه به بررسی موارد مرتبط به دانشگاه خواهیم پرداخت تا اطلاع بهتری از این مؤسسه داشته باشیم.

رنکینگ دانشگاه پاویا ایتالیا

رده‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها برای انتخاب محل تحصیل دانشجویان بین‌المللی بسیار اهمیت دارد. طبق بررسی‌های انجام شده این دانشگاه در رتبه 295 برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های جهان این مؤسسه از عملکرد بهتری برخوردار است و در جایگاه نسبتاً خوبی قرار گرفته است. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند مزیت‌های زیادی به دنبال داشته باشد که موفقیت در رشته تحصیلی نمونه‌ای از آن است.

بورسیه دانشگاه پاویا ایتالیا

بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا یکی از نقاط قوت تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا است؛ چراکه کمک شایان توجهی به دانشجویان بین‌المللی می‌کند. استفاده از بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان خارجی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه هزینه‌های زندگی و هزینه‌های تحصیل این افراد را پوشش می‌دهد. البته باید توجه داشت که این بورسیه‌ها ممکن است تمام هزینه‌ها را پوشش ندهد که باید به فکر کار حین تحصیل بود.

دولت کشور ایتالیا و برخی از مؤسسات خیریه خصوصی اقدام به ارائه بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی می‌کنند. این اقدام یکی از بهترین سیاست‌ها برای جذب دانشجوی خارجی به این کشور بوده است. دانشجویان می‌توانند از مزیت‌های این طرح بهره‌مند شوند و در مقابل کشور ایتالیا و دولت نیز از فعالیت‌های علمی، اقتصادی و اجتماعی دانشجویان در آینده بهره‌مندی سودآوری خواهد داشت.

امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه پاویا ایتالیا

توسعه زیرساخت‌های تحقیقاتی و مطالعاتی در کنار توجه به ارائه امکانات رفاهی نقش بسیار مهمی در موفقیت دانشگاه‌های بین‌المللی دارد. این اقدامات می‌تواند منجر به جذب دانشجویان خارجی بیشتر و در نهایت درآمدزایی برای دانشگاه شود. علاوه بر این ارائه امکانات رفاهی و خوابگاهی مناسب از سوی دانشگاه منجر به افزایش رتبه بی‌نظیر برای دانشگاه خواهد شد که شهرت و اعتبار زیادی به همراه خواهد داشت.

دانشگاه پاویا ایتالیا در زمینه ارائه امکانات رفاهی و خوابگاه‌ها عملکرد بسیار خوبی داشته است و در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های کشور ایتالیا از وضعیت بهتری برخوردار است. یکی از جذاب‌ترین امکانات این دانشگاه در اختیار داشتن چیزی حدود 35 کتابخانه بزرگ علمی است. این مؤسسه در نگهداری و توسعه کتابخانه‌ها سیاست‌گذاری‌های بسیار خوبی دارد و هر دپارتمان مسئول کتابخانه ویژه خود است.

یکی دیگر از جذاب‌ترین امکاناتی که این مؤسسه در اختیار دانشجویان قرار داده است خوابگاه‌هایی نزدیک به محل تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. این موضوع اهمیت زیادی دارد؛ چراکه حمل‌ونقل دانشجویان را به ارزان‌ترین شکل ممکن می‌رساند. هزینه‌های حمل‌ونقل در کشور ایتالیا و کل قاره اروپا نسبتاً بالا است و صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به آن می‌تواند سودآوری خوبی در آینده برای دانشجویان داشته باشد.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه پاویا ایتالیا

تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا مزیت‌های زیادی دارد؛ اما تحصیل در این مؤسسه مزیت‌های بیشتری دارد که در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه را می‌توان کاهش هزینه‌های تحصیل و زندگی عنوان کرد. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی کمتر از 5 هزار دلار در سال است و هزینه‌های مربوط به زندگی را می‌توان بین 500 تا 1000 یورو در ماه در نظر گرفت.

این مقدار از هزینه برای تحصیل و زندگی در یک کشور اروپایی مثل ایتالیا تقریباً رؤیایی است. همین مورد منجر به افزایش جذابیت این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی شده است. هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی بسیار کمتر از کشورهایی دیگر در قاره اروپا و کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلستان است که از هزینه‌های زیادی برخوردار هستند.

یکی دیگر از مزیت‌های مهم تحصیل در دانشگاه پاویا ایتالیا را باید دسترسی به امکانات آموزشی، رفاهی و زیرساختی بسیار مناسب عنوان کرد. برنامه‌های درسی ارائه شده در این دانشگاه یکی از سرآمدترین برنامه‌های اروپا هستند و می‌توانند نقش مهمی در افزایش کیفیت تحصیل و زندگی دانشجویان بین‌المللی ایفا کنند. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا است و از امکانات و زیرساخت‌های جذابی برخوردار است.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن اشاره داشت امکان اخذ اقامت و شهروندی این کشور برای دانشجویان بین‌المللی است. دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه می‌توانند در بازار کار کشور ایتالیا فرصت‌های خوبی به دست آورده و پس از طی‌کردن مراحل اداری نسبت به اخذ اقامت اقدام کنند. زندگی در کشور اروپایی ایتالیا در کنار امکان سفر به کشورهای اروپا و دیگر کشورهای مطرح جهان از جمله مزیت‌های این مورد است.

کار حین تحصیل در دانشگاه پاویا ایتالیا

کار حین تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در تمام کشورهای جهان مجاز است و مزیت‌های زیادی برای دانشجویان دارد. این اقدام نقش بسیار مهمی در کمک به تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان دارد و می‌تواند منجر به موفقیت آنها شود. بسیاری از دانشجویان پس از ورود به این دانشگاه اقدام به جست‌وجوی کار می‌کنند؛ اما رقابت بالایی در این حوزه وجود دارد که باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

بررسی‌های صورت‌ گرفته نشان می‌دهد که طبق قوانین و مقررات کشور ایتالیا دانشجویان بین‌المللی می‌توانند حداکثر 20 ساعت در هفته را مشغول به کار باشند. این موضوع باید طبق قوانین مربوطه به اداره مهاجرت این کشور اطلاع داده شود تا وجه قانونی و حقوقی خود را از دست ندهد؛ چراکه ممکن است در آینده بسیار مشکل‌ساز باشد. توجه به این موارد اهمیت زیادی برای اخذ اقامت دائم کشور ایتالیا دارد.

پیدا کردن کار در کشور ایتالیا چالش‌های زیادی دارد که تسلط به زبان ایتالیایی نمونه‌ای از آنها است. این زبان یکی از سخت‌ترین زبان‌های اروپا است و نیازمند تلاش و زمان زیادی برای یادگیری است. علاوه بر این باید توجه داشت که رقابت در بازار کار کشور ایتالیا بسیار بالا است و شغل‌های نیمه‌تخصصی هم نیازمند رزومه است. شغل‌های داخل دانشگاه نیز گزینه بسیار خوبی است و مزیت‌های زیادی به همراه دارد که می‌توان از آن بهره‌مند شد.

کلام یایانی

تحصیل در دانشگاه پاویا ایتالیا مزیت‌های زیادی برای دانشجویان بین‌المللی دارد که اعتبار و شهرت نمونه‌ای از این موارد است. این مؤسسه یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین مؤسسات آموزشی در جهان است و رتبه خوبی در سیستم آموزشی بین‌المللی دارد. تحصیل در این مؤسسه فرصت‌های علمی، شغلی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی زیادی را برای دانشجویان بین‌المللی به ارمغان خواهد آورد که می‌توان از آنها بهره‌مند شد.

سوالات متداول

وضعیت اجتماعی و جغرافیای دانشگاه پاویا چگونه است؟

این دانشگاه در شهری به همین نام یعنی شهر پاویا واقع شده است که در قسمت جنوبی شهر میلان واقع شده است. این شهر یکی از جالب‌ترین شهرهای کشور ایتالیا است و مرکز تولید محصولات کشاورزی، انواع برنج، نوشیدنی‌های الکلی، شراب و محصولات لبنیاتی است. اقتصاد این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای کشور از رونق بسیار خوبی برخوردار است و بخش زیادی از اقتصاد این شهر را کشاورزی، صنعت و خدمات شامل می‌شود.

وضعیت علمی و تاریخی دانشگاه پاویا چگونه است؟

این دانشگاه از تاریخ قابل‌توجهی برخوردار است و در سال‌های گذشته توانسته رتبه‌های علمی و افتخارات بسیار خوبی را به دست آورد که تحسین‌برانگیز است. طبق بررسی‌های انجام شده می‌توان گفت که دانشگاه پاویا ایتالیا یکی از 10 دانشگاه برتر کشور و یکی از 300 دانشگاه برتر جهان شناخته شده است. همین موارد به‌خوبی نشان‌ دهنده اعتبار و اهمیت این دانشگاه در سطح بین‌المللی است که بسیار جالب ‌توجه و ارزشمند است.

هزینه تحصیل در دانشگاه پاویا چقدر است؟

طبق بررسی‌های صورت ‌گرفته هزینه تحصیل در این دانشگاه کمتر از 5 هزار یورو در سال است که این کشور را به یکی از جذاب‌ترین مقاصد مهاجرتی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

مهم‌ترین مزیت تحصیل در دانشگاه پاویا چیست؟

یکی دیگر از مزیت‌های مهم تحصیل در دانشگاه پاویا ایتالیا را باید دسترسی به امکانات آموزشی، رفاهی و زیرساختی بسیار مناسب عنوان کرد. برنامه‌های درسی ارائه شده در این دانشگاه یکی از سرآمدترین برنامه‌های اروپا هستند و می‌توانند نقش مهمی در افزایش کیفیت تحصیل و زندگی دانشجویان بین‌المللی ایفا کنند. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا است و از امکانات و زیرساخت‌های جذابی برخوردار است.

وضعیت کار حین تحصیل در دانشگاه پاویا چگونه است؟

بررسی‌های صورت ‌گرفته نشان می‌دهد که طبق قوانین و مقررات کشور ایتالیا دانشجویان بین‌المللی می‌توانند حداکثر 20 ساعت در هفته را مشغول به کار باشند. این موضوع باید طبق قوانین مربوطه به اداره مهاجرت این کشور اطلاع داده شود تا وجه قانونی و حقوقی خود را از دست ندهد؛ چراکه ممکن است در آینده بسیار مشکل‌ساز باشد. توجه به این موارد اهمیت زیادی برای اخذ اقامت دائم کشور ایتالیا دارد.

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *