• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا
5/5 - (1 امتیاز)

از آنجایی که بسیاری از دانشجویان به تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا می‌اندیشند؛ باید بگوییم که ایتالیا یکی از مقاصد محبوب اروپا برای ادامه تحصیل، به ویژه در زمینه دندانپزشکی است. این کشور دارای چند دانشگاه پزشکی برتر در جهان است. از جمله دانشگاه‌های معروف ایتالیا میتوان به دانشگاه بولونیا و دانشگاه کاتولیکا اشاره کرد.اما در زمینه رشته دندانپزشکی و شغل دندانپزشکی، انتخاب‌های محدودی برای دانشجویان بین المللی که میخواهند؛ در دوره‌های دندانپزشکی به زبان انگلیسی شرکت کنند وجود دارد. بیشتر دانشگاه‌های دندانپزشکی در ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می‌کنند. بنابراین، طبیعتا انتظار می رود؛ دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا، زبان ایتالیایی را بلد باشند. با این حال، در این مطلب دانشگاه‌های مختلف ایتالیا را که به دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌دهند را معرفی کرده‌ایم. همچنین توضیحات تکمیلی درباره شرایط زندگی و نحوه پذیرش دانشجویان رشته دندانپزشکی هم ارائه شده است.

شرایط پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور ایتالیا، داوطلبان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • باید دوره ۱۲ ساله‌ی آموزشی مدرسه خود را تکمیل کرده باشند.
 • داوطلب باید در آزمون ورودی دانشگاه نمره‌ی قبولی را کسب کرده باشد تا بتواند در همان سالی که درخواست خود را ارسال میکند؛ وارد دانشگاه شود.
 • برای کسانی که می‌خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند، حداقل سطح B2 زبان انگلیسی لازم است.
 • توجه: به دلیل شرایط متنوع دوره تحصیلی، در برخی از دانشگاه‌ها نیاز به گذراندن آزمون‌های TOEFL و IELTS وجود دارد. به همین دلیل، توصیه می‌شود مدرک تسلط به زبان انگلیسی خود را دریافت کنید.
 • برای ورود به دانشگاه‌های دولتی، لازم است در آزمون IMAT رشته پزشکی و دندانپزشکی یا آزمون‌های مشابه در دانشگاه‌های خصوصی قبول شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحه اصلی دانشگاه مراجعه کنید و یا اگر می‌خواهید در کوتاهترین زمان ممکن برای امتحان آماده شوید؛ با کارشناسان موسسه مهاجرتی آوا تماس بگیرید.

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور ایتالیا معمولا شش سال طول می‌کشد و این رشته به زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می‌شود. محتوای دوره‌ها و شرایط لازم هم با توجه به دانشگاه‌ها متفاوت است.

شما به عنوان یک دانشجوی دندانپزشکی که می‌خواهد در ایتالیا دندانپزشکی بخواند؛ باید حتما بدانید که ممکن است دوره تحصیلی ۵ تا ۶ سال طول بکشد. در این مدت، اطلاعات مختلفی درباره مباحث تخصصی و مختلف دندانپزشکی مانند آناتومی دندانی، رادیولوژی، جراحی و بیهوشی دریافت خواهید کرد. در دو سال اول تحصیل، باید دوره پیش دانشگاهی و پایه را بگذرانید. سپس در چهار سال باقی‌مانده بر روی آموزش‌های بالینی و مباحث تخصصی در حوزه‌ بهداشت دهان و دندان تمرکز خواهید کرد.یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا این است که گواهی ارائه شده به عنوان مدرک لیسانس دندانپزشکی، شامل هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد میشود و این یعنی پس از گذراندن شش سال تحصیل در ایتالیا و قبولی در درس‌های تئوری و تجربی به طور کامل فارغ التحصیل میشوید.همچنین به خاطر داشته باشید که اکثر دانشگاه‌ها دروس خود را نه تنها به زبان ایتالیایی بلکه به زبان انگلیسی هم ارائه می‌‌کنند. همین مسئله به دانشجویان امکان تحصیل راحت‌تر و درک بهتر مباحث و درس‌های رشته دندانپزشکی را می‌دهد.در کل، مطالعه دندانپزشکی در ایتالیا فرصتی عالی در اختیار شما قرار می‌دهد. امکانات برتر دانشگاه‌ها در کنار تجهیزات پیشرفته آنها باعث می‌شود که از دوران تحصیل خود لذت ببرید و در نهایت پس از دریافت مدرک تحصیلی خود خیلی زود مشغول به کار شوید.

مدارک لازم برای پذیرش دندانپزشکی در ایتالیا

در ادامه تعدادی از مدارک لازم برای پذیرش رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا را نام برده‌ایم:

۱. دیپلم دبیرستانی
۲. گواهی نامه‌های تحصیلی
۳. مدرک تایید کننده تسلط به زبان انگلیسی
۴. کپی از گذرنامه
۵. عکس‌های سایز مناسب
۶. انگیزه نامه

تخصص های رشته دندانپزشکی در ایتالیا

رشته دندانپزشکی در ایتالیا شامل دروس تئوری و عملی است. دوره تحصیلی دندانپزشکی در ایتالیا حدود شش سال است و دانشجویان دو سال اول بر روی دروس تئوریک درباره دندان‌ها و بیماری‌های دندان انسان تمرکز می‌کنند. همچنین از سال سوم تا سال آخر، دانشجویان در دوره‌های آموزش بالینی شرکت می کنند. این موضوع به آنها کمک می کند تا در تشخیص و درمان بیماری های دهان و ارتباط با بیماران مهارت کسب کنند. در ادامه تعدادی از تخصص‌های رشته دندانپزشکی در دانشگاه ایتالیا را معرفی کرده‌ایم؛

 • دندانپزشکی عمومی: دندانپزشکی یک شاخه مستقل پزشکی است که شامل تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری.ها و اختلالات دندان و فک است.
  بهداشت دندانی: رشته بهداشت دهان و دندان افراد را برای ارائه خدمات پیشگیرانه، آموزشی و درمانی به بیماران آماده می‌کند.
 • اورتودنسیس: یکی از رشته‌های شاخه زیبایی دهان و دندان است.
 • جراحی دهان و فک: تخصص جراحی دهان و فک که در دوره ارشد ارائه می‌شود.
 • دندانپزشکی کودکان: یکی از تخصص‌های دندانپزشکی که مرتبط با دهان و دندان کودکان است.

دریافت ویزا جهت تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

برای ارسال درخواست پذیرش در رشته دندانپزشکی به دانشگاه‌های ایتالیا، دانشجویان بین‌المللی باید تسلط به زبان و صلاحیت‌های تحصیلی لازم را داشته باشند و آزمون ورودی بدهند. همچنین در این مرحله باید مدارک مورد نیاز را تا مهلت مشخص شده ارائه کنند.

الزامات پذیرش واجدین شرایط برای تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا به شرایط خاصی نیاز دارید. در ادامه مهمترین این الزامات ذکر شده است:

۱. شما باید به یکی از دو زبان انگلیسی یا ایتالیایی با توجه به نیاز رشته‌هایی که قصد شرکت در آن‌ها را دارید؛ تسلط داشته باشید.

۲. شما باید مدارک تحصیلی خود، مانند دیپلم دبیرستان یا مدرک معادلی که شرایط پذیرش در دانشگاه انتخابی شما را فراهم کند؛ به دانشگاه ارائه کنید.

3. همچنین باید بر اساس شرایط ورود به دانشگاه، آزمون ورودی بدهید.

4. هر دانشگاه شرایط خاصی دارد که شما باید آن‌ها را انجام بدهید؛ تا برای پذیرش در دانشگاه مدنظرتان انتخاب شوید. همچنین، برخی از دانشگاه‌های دولتی رم و سیانا، تنها داوطلبینی که بالاترين نمره در IMAT را کسب کرده‌اند؛ قبول می‌کنند.

5. برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، شرکت در آزمون ورودی و همچنین داشتن مدارک تحصیلی معتبر الزامی است. البته حتما باید به زبان ايتاليايی هم تسلط داشته باشید.

6. مدارک کسب شده شما در دانشگاه‌ و مدارس خارجی به صورت پیش فرض در ایتالیا مورد قبول نیستند. باید حتما برای اثبات توانایی‌هایی که دارید؛ در آزمون‌های ارزیابی تحصیلی شرکت کنید.

دانشگاه های برتر دندانپزشکی ایتالیا

برترین دانشگاه‌های ایتالیا که دوره‌های آموزشی دندانپزشکی را به زبان انگلیسی هم ارائه می‌دهند؛ عبارتند از دانشگاه سیانا و دانشگاه رم، در ادامه برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی ایتالیا را نام برده‌ایم:

 • دانشگاه کاتولیکا دل ساکرو کوره
 • دانشگاه بولونیا
 • دانشگاه سیانا
 • دانشگاه ویتا-سلوته سان رافائل
 • دانشگاه میلان
 • دانشگاه ناپل
 • دانشگاه ساپینزا رم
 • دانشگاه یونیکامیلوس

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

هزینه‌های زندگی و مهاجرت به ایتالیا به موقعیت جغرافیایی و محل تحصیل و همچنین تجربه شما به طور کلی در زمینه رشته دندانپزشکی بستگی دارد. در واقع هزینه زندگی و شهریه دانشگاه‌ها در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و در ادامه سعی کرده‌ایم هزینه دانشگاه‌های سه شهر اصلی ایتالیا را با یکدیگر بررسی کنیم:

شهر رم: هزینه تحصیل و زندگی در شهر رم ماهانه در حدود ۷۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو است.
شهر میلان: به طور متوسط شما در شهر میلان ماهانه به ۶۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو برای گذران زندگی معمولی و پرداخت هزینه‌های حمل و نقل و تفریحی نیاز دارید.
شهر بولونیا: هزینه زندگی در این شهر کمتر از شهرهای دیگر بوده و ماهانه با ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو می‌توانید هزینه زندگی خود را بپردازید.

البته توجه کنید که این اطلاعات کاملاً تخمینی هستند و ممکن است هزینه زندگی بر اساس سلیقه و سبک زندگی دانشجویان مختلف متفاوت باشد.حتماً در مورد هزینه زندگی در شهری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید؛ تحقیقات لازم را انجام بدهید و متناسب با هزینه زندگی در آن شهر بودجه خود را تکمیل کنید؛ تا در دوران تحصیل در کشورهای ایتالیا زندگی آسان و لذت بخشی داشته باشید.همچنین برای تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا باید مطابق قوانین هر ساله مبلغی بین ۱۵۶ تا ۳۵۰۰ یورو شهریه پرداخت کنید. در واقع دانشجویانی که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه‌ها به مدت ۵ تا ۶ سال ثبت نام می‌کنند؛ می‌توانند هزینه تحصیل یا همان شهریه دانشگاه را در چهار قسط یا چندین قسط پرداخت کنند.میزان هزینه شهریه بستگی به درآمد دانشجو و همچنین نمره او در آزمون ورودی دارد. به هر حال اگر در زمان ثبت نام وضعیت اقتصادی دانشجو ضعیف برآورد شود؛ چندین سهمیه تحصیلی به او تعلق خواهد گرفت. اما به طور کلی برنامه‌های تحصیلی دانشگاه‌های ایتالیا در زمینه رشته دندانپزشکی و همچنین امکاناتی که دولت ایتالیا برای دانشجویان فراهم کرده است؛ نسبت به سایر کشورهای اروپایی و حتی ایالات متحده برتری‌های خاص خود را دارد. در واقع دانشجویان برای تحصیل در ایتالیا و استفاده از بورسیه فرصت‌های بسیار زیادی دارند. همچنین شهریه رشته دندانپزشکی در دانشگاه ایتالیا نهایتاً تا ۵۰۰۰ یورو در هر سال تحصیلی است که این میزان با توجه به خدمات ارائه شده در دانشگاه و سایر امکانات کاملاً مناسب است. البته میزان شهریه دریافتی در دانشگاه‌های ایتالیا نسبت به سایر دانشگاه‌های اروپا بسیار ارزان‌تر بود و به همین خاطر دانشجویان بین‌المللی تمایل زیادی به تحصیل در ایتالیا دارند. برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا و همچنین اثبات تمکن مالی هم می‌توانید از مؤسسه ما کمک بگیرید.

بورسیه های تحصیلی دندانپزشکی در ایتالیا

اگر به عنوان یک دانشجوی دندانپزشکی قصد دارید در ایتالیا این رشته را بخوانید؛ باید حتما بدانید که چندین بورسیه مختلف به دانشجویان بین‌المللی در این کشور تعلق گرفته است. در ادامه چند مورد بورسیه که باید به آنها توجه کنید را نام برده‌ایم:

۱. دولت ایتالیا بورسیه‌هایی برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقاطع لیسانس، ارشد و دکتری فراهم می‌کند.این بورسیه‌ها برای پرداخت بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویی در هر سال تحصیلی هستند.

۲. دانشگاه‌های ایتالیا همچنین بورسیه‌های خاصی را به دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند به زبان انگلیسی دندانپزشکی بخوانند؛ ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، دانشگاه میلان یک بورسیه کاربردی به ارزش ۴۰۰۰ یورو برای دانشجویان بین‌المللی که در رشته دندانپزشکی این دانشگاه ثبت نام می‌کنند، ارائه کرده است.

۳. اداره بین‌ المللی حق تحصیل در دانشگاه (DSU) بورسیه‌هایی را برای دانشجویانی که در دانشگاه‌های ایتالیا تحصیل می‌کنند فراهم می‌کند. این سازمان مسئول اعطای کمک‌های مالی و سایر اشکال حمایتی به دانشجویان واجد شرایط است.

انواع مختلفی از بورسیه‌ها در دسترس هستند که این بورسیه‌های مبتنی بر نیاز و بر اساس استعداد دانشجویان ایجاد شده‌اند. برخی از بورسیه‌ها ممکن است نیازمند داشتن معدل خاص یا مشارکت در فعالیت‌های فراکلاسی باشند.بسیار مهم است که شرایط و مهلت‌های در نظر گرفته شده برای هر استفاده از هر بورسیه‌ای که قصد دارید؛ از آن استفاده کنید را بدانید. همچنین اطمینان حاصل کنید که همه اسناد مورد نیاز را دارا هستید و شرایط لازم را قبل از ارسال درخواست خود فراهم می‌کنید.به خاطر داشته باشید که تحصیلات تکمیلی هزینه‌بر است. اما با پشتکار و جمع آوری اطلاعات، می‌توانید راه‌هایی را برای تأمین هزینه‌های تحصیلی خود از طریق بورسیه‌های موجود برای دانشجویان بین‌المللی مثل خودتان پیدا کنید!

کار و حقوق دندانپزشکی در ایتالیا

فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در ایتالیا دارای آینده شغلی و فرصت‌های پیشرفت کاری عالی هستند. با وجود تقاضای بالا برای استخدام کارشناسان دندانپزشکی به صورت ملی و بین المللی، دندانپزشکی یک شغل موفق در این کشور است.برای پیدا کردن یک شغل موفق در حوزه دندانپزشکی در ایتالیا بیشتر درس بخوانید تا در اولین فرصت در یک مرکز استخدام شوید.برای یک دانشجو که در نظر دارد دندانپزشکی را در ایتالیا بخواند؛ مهم است که بازار کار و تقاضای برای دندانپزشکان وجود داشته باشد.خبر خوب این است که در سراسر جهان تقاضای زیادی برای خدمات دندانپزشکی وجود دارد‌. همچنین وجود تقاضا به این معنی است که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرصت‌های زیادی برای شما وجود دارد. در بریتانیا به تنها‌یی مقدار نیاز و تقاضا برای خدمات دندانپزشکان و حقوق دندانپزشکان در بین بالاترین رده‌ها در حوزه بهداشت قرار گرفته است.به گزارش یک مجله شغلی، پیشرفت کاری برای متخصصان دندانپزشکی تا سال ۲۰۲۸ با نرخ رشد ۷٪ پیش‌بینی می‌شود. این نرخ رشد نسبت به حرفه‌های دیگر در صنایع مختلف به طور متوسط بیشتر است. با توجه به اینکه بهداشت دندان در سال‌های پیش رو بیشترین اهمیت را دارد و جمعیت درخواست بیشتری برای اقدامات پیشگیرانه درمانی نسبت به اقدامات اصلاحی دارند؛ به نظر می‌رسد که این روند ادامه خواهد داشت.فارغ التحصیلان دندانپزشکی همچنین می‌توانند فرصت های شغلی دیگری را هم پیدا کنند و در مراکز خصوصی مشغول به کار شوند.

مراحل دریافت مجوز و کار دندانپزشکی در ایتالیا

فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی پس از قبولی در آزمون دولتی و عضویت در سازمان دندانپزشکان می‌توانند در ایتالیا شروع به کار دندانپزشکی کنند. فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی مجاز به کارآموزی حرفه دندانپزشکی  در زمینه‌های مختلفی مانند دندانپزشکی بالینی، بهداشتی و زیست‌پزشکی هستند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای گرفتن سمت مدیریتی سطح ۱ و ۲ در خدمات بهداشتی ملی درخواست دهند. دندانپزشکان در ایتالیا به طور میانگین سالانه ۱۰۵.۰۰۰ یورو یا ماهانه ۸.۷۳۰ یورو درآمد کسب می‌کنند.

به طور کلی، دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا را نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر ترجیح می‌دهند. دلیل این است که دانشگاه‌های دولتی تعداد محدودی جایگاه تحصیل در رشته دندانپزشکی خود ارائه می‌کند و همچنین آزمون ورود به دانشگاه (MUR) بسیار دشوار است. دانشکده‌های دندانپزشکی خصوصی تعداد مناسبی جایگاه ارائه می‌دهند و آزمون ورود به آن‌ها کمی آسان‌تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه‌های دندانپزشکی ایتالیایی و دوره‌های آن‌ها، با موسسه مهاجرتی آوا تماس بگیرید.

آزمون‌ها و منابع آزمون دندانپزشکی ایتالیا

به عنوان یک دانشجوی دندانپزشکی علاقه‌مند به تحصیل در ایتالیا، باید از الزامی بودن امتحان ورودی آگاه باشید. وزارت آموزش ایتالیا قوانین رسمی برای آزمون ورودی تحصیلات پزشکی بین المللی (IMAT) سال ۲۰۲۳ را منتشر کرده است که برای پذیرش در تمام دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا الزامی است. این آزمون کتبی دانش و مهارت‌های شما را در زمینه استدلال منطقی، ریاضیات، زیست شناسی، شیمی و فیزیک ارزیابی می کند.مهم است به این نکته توجه کنید که هر دانشگاه ممکن است دارای الزامات خاص و به غیر از نمره IMAT باشد. به طور مثال ممکن است دانشگاه‌ها به درس های پیش نیاز یا نمره های حداقلی که برای پذیرش در موسسه آنها لازم است؛ توجه کنند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که در هنگام درخواست برای دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های برتر ایتالیا مانند دانشگاه سیانا و دانشگاه ساپینزا دی روما که دوره‌های دندانپزشکی به زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می دهند؛ با همه جزئیات و شرایط دانشگاه آشنا باشید!بنابراین، قبل از شروع تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا، باید ابتدا در آزمون ورودی IMAT قبول شوید.
همچنین، بسیار مهم است که به این نکته توجه کنید؛ هر دانشگاه برای پذیرش شما در رشته دندانپزشکی خود ممکن است؛ یک سری از سوابق تحصیلی شما را هم بررسی کند. به عنوان مثال، برخی مؤسسات ممکن است به مدارک تحصیلی خاصی یا گواهی زبان اضافی نسبت به آنچه برای آزمون ورودی نیاز است، احتیاج داشته باشند. بنابراین، تحقیق دقیق در مورد فرآیند پذیرش هر مؤسسه ضروری است؛ تا اطمینان حاصل کنید که تمام معیارها را قبل از ارسال مدارک تحصیلی خود بررسی کرده‌اید.

معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ایتالیا

برای ثبت نام در مقطع کارشناسی، متقاضیان باید دوره ۱۲ ساله تحصیلی خود را کامل کرده و امتحانات لازم را گذرانده باشند. در واقع مدرک دیپلم دبیرستانی شما در مقطع کارشناسی قابل تبدیل است. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد؛ باید لیسانس خود را آزاد کنید. علاوه بر این، متقاضیان همچنین باید مهارت خود را در زبان ایتالیایی یا انگلیسی را نشان دهند. اگر در حال اقدام برای پذیرش در دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی هستید؛ باید مدارک تسلط به زبان انگلیسی را هم تهیه کنید.اگر در نظر دارید؛ شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا را بررسی کنید؛ ضروری است که الزامات ورودی را مورد بررسی قرار داده و مطمئن شوید که مدارک تحصیلی شما با استانداردهای دانشگاه تطابق دارد. وزارت دانشگاه‌ها و تحقیقات ایتالیا دستورالعمل‌های خاصی برای دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا هستند؛ اعلام کرده است. این دستورالعمل‌ها در مورد مراحل و ترتیبات ثبت نام هستند. بنابراین، حتماً قبل از ارسال مدارک درخواست خود، به این دستورالعمل‌ها توجه کنید!

سخن پایانی

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا کاملاً بستگی به شرایط و سوابق تحصیلی شما دارد. در واقع برای اینکه در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا پذیرفته شوید؛ باید شرایط و مدارک تحصیلی لازم را هم داشته باشید. از جمله الزامات تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا گذراندن دوره تحصیلات ۱۲ ساله مدرسه است. بنابراین بدون مدرک دیپلم دبیرستان که مرتبط به رشته مد نظر شما باشد؛ امکان تحصیل در ایتالیا را نخواهید داشت. یکی دیگر از شرایط دانشگاه‌های ایتالیا برای پذیرش دانشجویان بین المللی هم قبولی آنها در آزمون ورودی است. در واقع بدون شرکت در آزمون‌های ورودی نمی‌توانید در رشته مورد نظر خود پذیرش شوید. همچنین توجه داشته باشید که پس از پایان دوره تحصیلی خود در این کشور، فرصت‌های شغلی بسیار زیادی انتظار دانشجویان فارغ التحصیل در رشته دندانپزشکی را می‌کشد.معمولا اگر بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا را دریافت کنید؛ برای هزینه‌های زندگی در این کشور دچار مشکل نخواهید شد. بورسیه‌ها کمک هزینه تحصیلی و زندگی در ایتالیا را به شما ارائه می‌کنند. به همین خاطر سعی کنید از فرصت‌ دریافت بورسیه تحصیلی غافل نشوید. همچنین توجه کنید که موسسه مهاجرتی آوا امکان دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا، برای دانشجویان بین المللی را فراهم کرده است.

سوالات متداول

آیا مسلط بودن به زبان انگلیسی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا الزامی است؟

بله، برای رشته‌های دندانپزشکی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، ارائه مدرک تسلط به زبان انگلیسی جهت دریافت پذیرش الزامی است. حداقل سطح مورد قبول برای مهارت در زبان انگلیسی B2 است.

آزمون پذیرش برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ایتالیا چیست؟

آزمون پذیرش دندانپزشکی توسط وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا (MUR) برگزار می‌شود. این آزمون داوطلب را در ریاضیات، شیمی، زیست شناسی، فیزیک، استدلال منطقی و دانش عمومی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. حداکثر نمره این آزمون ۹۰ است. با این حال، دانشگاه‌هایی مانند Unicamillus آزمون‌های پذیرش خاص خود را دارند و دانشجوها ممکن است از آزمون MUR معاف شوند.

یک فارغ التحصیل دندانپزشکی در ایتالیا درآمد چقدری دارد؟

میانگین درآمد یک دندانپزشک در ایتالیا ۸۷۳۰ یورو در ماه یا تقریبا ۱۰۵۰۰۰ یورو در سال است.

آیا مدارک دانشگاهی دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌های دندانپزشکی ایتالیا برای تحصیل در مقطع ارشد قابل تبدیل است؟

بله شما می‌توانید یا آزاد کردن مدرک تحصیلی خود، از آن استفاده کنید.

چه دانشگاه‌هایی در این کشور رشته دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند؟

همانطور که توضیح دادیم، دانشگاه رم و سیانا از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا هستند که دوره‌های خود را به زبان ایتالیایی برگزار می‌کنند.

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *