• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
اقامت تمکن مالی اروپا

اقامت تمکن مالی اروپا یکی از جذاب‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورهای اروپایی است. استفاده از این روش مزیت‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. قاره اروپا یکی از پیشرفت ترین قاره‌های جهان و کشورهای حاضر در این قاره از جذاب‌ترین کشورهای جهان هستند. زندگی در کشورهای اروپایی یکی از آپشن‌هایی است که می‌توان با استفاده از تمکن مالی به آن دست پیدا کرد.

اقامت تمکن مالی اروپا چیست؟

روش‌های زیادی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود دارد که علاقه‌مندان باتوجه‌به شرایط و ویژگی‌های خود می‌توانند از آنها استفاده کرده و از مزیت‌های آن روش بهره‌مند شوند. مهاجرت به اروپا یکی از جذاب‌ترین آپشن‌هایی است که بسیاری از افراد به آن علاقه‌مند هستند و در راستای تحقق آن تلاش زیادی می‌کنند. کشورهای اروپایی نسبت به ایالات متحده آمریکا و کانادا از شرایط بهتری برای مهاجرت برخوردار هستند.

یکی از روش‌های مرسوم مهاجرت به کشورهای اروپایی اپلای برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی است که به مهاجرت تحصیلی شهرت دارد. مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است و نقش مهمی در پیشرفت‌های علمی، اجتماعی و اقتصادی دانشجویان دارد. این روش تنها روش مهاجرت به اروپا نیست؛ اما برای افراد واجد شرایط بسیار جالب‌توجه است و مزیت‌های زیادی دارد.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در اروپا یکی دیگر از روش‌های مهاجرتی است که مخصوص افراد ثروتمند خارج از اروپا طراحی شده است. این روش نیازمند بودجه‌های بسیار زیادی است و طبیعتاً همه افراد جامعه نمی‌توانند از آن بهره‌مند شوند. این روش نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی به اروپا از فرایندهای سفارتی و اداره‌ای بسیار کمتری برخوردار است و تمام فرایندها در این روش به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی، تأسیس شعب، اخذ نمایندگی، تأسیس استارت‌آپ و کارکردن در اروپا از دیگر روش‌های مهاجرتی هستند که افراد واجد شرایط می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. یکی از روش‌های مهاجرتی بسیار محبوب و معروف در چند سال گذشته اقامت تمکن مالی اروپا است. در ادامه به بررسی شرایط و مزیت‌های استفاده از این روش و کشورهایی که بهترین گزینه برای مهاجرت با این روش هستند خواهیم پرداخت.

استفاده از این روش برای مهاجرت به قاره اروپا و حتی دیگر کشورهای جهان در دیگر نقاط در طول چند سال گذشته بسیار رواج پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع را باید افزایش مزیت‌های این برنامه مهاجرتی نسبت به دیگر برنامه‌ها عنوان کرد. در کنار این موضوع توجه به کاهش سخت‌گیری‌ها و ایجاد شرایط متناسب برای اکثریت جوامع نیز دیگر عوامل محبوبیت این روش هستند.

مزیت‌های اقامت تمکن مالی اروپا

اقامت تمکن مالی برای علاقه‌مندان بسیار جذاب و سودآور است و میتواند مزیت‌های بسیار زیادی به همراه داشته باشد. استفاده از سرمایه در کشور مبدأ و دارایی‌های موجود در داخل کشور متقاضی به‌عنوان پشتوانه مالی یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این روش است. افراد توانمند در زمینه اقتصادی می‌توانند با استفاده از این روش در کشورهای خارجی موردنظر و موردعلاقه خود زندگی کنند و پیشرفت داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این روش برای اخذ اقامت را می‌توان هزینه‌های اقتصادی آن نسبت به روش سرمایه‌گذاری عنوان کرد. یکی از جذاب‌ترین مزیت‌های این روش را باید امکان سفر آزادانه به کل قاره اروپا عنوان کرد. این موضوع برای علاقه‌مندان به سفر و گردشگری و بسیاری از بلاگرها و فعالان شبکه‌های اجتماعی اهمیت بالایی دارد؛ چراکه دسترسی خوبی به زیبایی‌ها و امکانات کل قاره اروپا خواهند داشت.

زندگی در کشورهای اروپایی برای همه اعضای خانواده مزیت خواهد داشت و در نهایت میتواند منجر به موفقیت آنها شود. تحصیل در مدارس معتبر اروپا به‌صورت رایگان یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این روش مهاجرتی برای کودکان و نوجوانان است. البته تحصیل در دانشگاه نیز برای افراد بالای 18 سال کاملاً رایگان خواهد بود که بسیاری از خانواده‌ها و اعضای علاقه‌مند به تحصیل می‌توانند از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در کشورهای اروپایی را می‌توان دسترسی آسان به اخذ ویزای کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا و انگلستان عنوان کرد. برای مهاجرت به این کشورها از ایران سختی‌ها و چالش‌های زیادی وجود دارد که مهاجرت به اروپا میتواند این موانع را از بین برده و مسیر را برای افراد هموار کند. علاوه بر این باید اشاره داشت زندگی در اروپا تجربه خوبی برای زندگی در کشورهای جدید ایجاد خواهد کرد.

یکی دیگر از مزیت‌های زندگی در کشورهای اروپایی از طریق اقامت تمکن مالی اروپا را باید دسترسی به خدمات بانکی و مالی بین‌المللی عنوان کرد. افتتاح حساب در بانک‌های بین‌المللی و استفاده از خدمات اعتباری بانک‌ها یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این روش برای مهاجرت به اروپا است. شهروندان کشور ایران به علت تحریم‌های اقتصادی از دسترسی به این خدمات محروم هستند.

در مقایسه با دیگر روش‌های مهاجرت به اروپا استفاده از اقامت تمکن مالی اروپا بهترین گزینه است. این روش محدودیت‌های دیگر روش‌های موجود را ندارد و استفاده از آن بسیار آسان‌تر است. مدارک لازم برای این روش و شرایط موجود بسیار آسان است و در مقایسه با روش‌هایی همچون تحصیل در اروپا یا کار در اروپا می‌توان گفت بهترین گزینه همین روش تمکن مالی است؛ چراکه مزیت‌های زیادی به دنبال دارد.

لیست مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی اروپا

 • ارائه اصل و ترجمه مدارک تحصیلی همه اعضای خانواده
 • ارائه مدارک مبنی بر اجاره یا خرید ملک در کشور مقصد برای مهاجرت از طریق تمکن مالی
 • ارائه مدارک مبنی بر اثبات دسترسی به حداقل تمکن مالی برای مهاجرت
 • ارائه اصل و ترجمه فیش و رسید حساب بانکی در ایران برای اثبات تمکن مالی جهت مهاجرت
 • ارائه مدارک مبنی بر نشان‌دادن محل ایجاد منابع مالی؛ مانند سود سپرده، سهام، ملک و غیره
 • ارائه اصل و ترجمه پاسپورت معتبر و زمان دارد همه اعضای خانواده
 • ارائه اصل و ترجمه مدارک هویتی همه اعضای خانواده
 • ارائه اصل و ترجمه مدارک مربوط به کارت پایان خدمت سربازی
 • ارائه مدارک اعلام شده توسط سفارت کشور مقصد
 • آماده‌سازی مدارک مربوط به سفر و محل سکونت در کشور مقصد
 • ارائه مدارک مبنی بر واجد شرایط بودن برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به کشور هدف

اقامت تمکن مالی اروپا مناسب چه افرادی است؟

مهاجرت به اروپا و زندگی در کشورهای اروپایی یکی از جذاب‌ترین رؤیاهایی است که بسیاری از افراد جامعه به آن فکر می‌کنند. کشورهای اروپایی سالیانه مقصد حضور مهاجران از کشورهای مختلف دنیا هستند. زندگی در کشورهای اروپایی به علت مزیت‌های زیادی که دارد گزینه بسیار مطلوبی برای اکثر افراد جهان است. امنیت و ثبات اجتماعی در کنار اقتصاد روبه‌رشد و صنایع پیشرفته از مهم‌ترین علل رشد اروپا هستند.

استفاده از روش تمکن مالی برای مهاجرت به اروپا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که همه افراد دارای منابع مالی مناسب و درآمد ماهیانه بالا (بیشتر از 2000 یورو) می‌توانند از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند. به‌عنوان مثال بسیاری از افرادی که در حوزه های مختلفی همچون سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، تریدینگ، برنامه نویسی، توسعه نرم افزار، طراحی و شبکه‌های اجتماعی فعال هستند واجد شرایط اخذ اقامت خواهند بود.

بسیاری از کارآفرین‌ها و مدیران ارشد کسب‌وکارها در صورت احراز شرایط لازم می‌توانند نسبت به دریافت اقامت اروپا اقدام کنند. مهاجرت به اروپا از این طریق نسبت به مهاجرت به کشورهای دیگر همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان و کشورهای مشابه از شرایط آسان‌تر و بهتری برخوردار است. توجه به شرایط لازم و ارائه مدارک مناسب و معتبر نقش بسیار مهی در موفقیت متقاضیان خواهد داشت که باید به آن دقت کرد.

هزینه دریافت اقامت تمکن مالی اروپا

اقامت تمکن مالی فرانسه نمونه‌ای از روش‌های دریافت اقامت اروپا است که باید توجه زیادی به آن شود. مؤسسه مهاجرتی آوا یکی از معتبرترین مؤسسات مهاجرتی کشور است که سابقه زیادی در این زمینه دارد. اخذ اقامت کشورهای خارجی یکی از پرهزینه‌ترین آپشن‌هایی است که می‌توان به آن فکر کرد. البته باید توجه داشت که هزینه‌های زندگی در این کشورها نیز بسیار بالا است و این نکته مهمی است.

برای دریافت اقامت در کشورهای خارجی مخصوصاً کشورهای اروپایی لازم است دارایی‌های مناسبی داشت و درآمد ماهیانه‌ای معادل بیش از 2000 یورو در ماه ارائه کرد. هزینه‌های زندگی در کشورهای اروپایی نسبتا بیشتر از هزینه‌های زندگی در کشور ایران است. در مقایسه با کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان و کشورهای مشابه اروپا یکی از ارزان ترین مقاصد مهاجرتی برای خارجی ها است.

مقایسه اقامت تمکن مالی اروپا با مهاجرت تحصیلی

اروپا یکی از برترین قاره‌های جهان برای مهاجرت است و سالیانه تعداد زیادی از افراد در سرتاسر جهان به دنبال مهاجرت به کشورهای حوزه شنگن هستند. موارد زیادی همچون وجود رفاه نسبی و آرامش اجتماعی در کنار توجه بسیار بالای دولت‌ها به توسعه اقتصادی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت قاره اروپا در سطح بین‌المللی است. کشورهای اروپایی از ثبات و زیرساخت‌های بسیار خوبی برای زندگی شهروندان خود برخوردار هستند.

روش‌های زیادی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد که اقامت تمکن مالی اروپا نمونه‌ای از بهترین آنها است. یکی از روش‌های مهاجرت به اروپا را باید روش تحصیلی عنوان کرد. طبق بررسی‌های انجام شده و آمارهای موجود سالیانه صدها هزار نفر از سرتاسر جهان وارد دانشگاه های کشورهای اروپایی می‌شوند. این آمار سال‌به‌سال افزایش پیدا می‌کند و دست‌یافتن به شغل مناسب و درآمد بالا نمونه‌ای از مهم‌ترین دلایل آن است.

روش تحصیلی در مقایسه با اقامت تمکن مالی اروپا بسیار سخت‌تر است و شرایط مخصوص به خود را دارد. در روش تحصیلی هزینه‌های تحصیل نیز بر هزینه‌های زندگی افزایش پیدا می‌کند که از منظر اقتصادی بسیار گران است. البته می‌توان از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کرد؛ اما آنها نیز سختی‌های زیادی دارد و رقابت بالایی برای دریافت این نوع از بورسیه‌ها بین دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

یکی از مزیت‌های دریافت اقامت تمکن مالی برای کشورهای اروپایی نسبت به روش مهاجرت تحصیلی را می‌توان آزادی عمل عنوان کرد. زمانی که افراد به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی وارد خاک کشورهای اروپایی می‌شوند با محدودیت زمانی بسیاری زیادی روبرو خواهند شد. در روش تمکن مالی شما صاحب زمان خود هستید و می‌توانید آن را صرف یادگیری مهارت‌های جدید یا توسعه کسب‌وکار آنلاین خود کنید.

مقایسه اقامت تمکن مالی اروپا با مهاجرت کاری

کشورهای اروپایی باتکیه‌بر توسعه دیپلماسی بین‌المللی و توجه به زیرساخت‌های کشوری از رشد خوبی در زمینه اقتصاد برخوردار شده‌اند. یکی از دلایل رشد فرصت‌های شغلی در اروپا را می‌توان همین عوامل عنوان کرد که منجر به علاقه‌مند شدن نیروهای کار خارجی به حضور در کشورهای اروپایی شد. بازار کار اروپا یکی از قدرتمندترین و پردرآمدترین بازار کارهای جهان است که طی چند دهه گذشته بسیار رشد کرده است.

مهاجرت به روش کاری مزیت‌های زیادی دارد؛ اما مشکلات زیادی را شامل می‌شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. یکی از مشکلات مهاجرت کاری را باید رزومه تخصصی و سابقه کاری بسیار زیاد عنوان کرد که برای شغل یابی در اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است. در روش اقامت تمکن مالی اروپا نیازی به وجود سابقه کاری یا رزومه تخصصی وجود ندارد و همه بدون محدودیت و در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

یکی دیگر از بزرگ‌ترین مشکلات مهاجرت به اروپا با روش کار را باید پیداکردن شغل عنوان کرد. در برخی موارد بازار کار اروپا نیز شامل رکود می‌شود و پیداکردن شغل مرتبط بسیار سخت‌تر از همیشه می‌شود. برخی از شغل‌ها در برخی از کشورهای اروپایی نیازمند ارائه مدارک زبان است که یادگیری آنها بسیار زمان بر و چالشی است؛ اما در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی چنین مشکلاتی برای افراد وجود ندارد.

مقایسه تمکن مالی اروپا با سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در اروپا یکی از روش‌های مهاجرت به این قاره است که هزینه‌های به‌شدت بالایی را به دنبال دارد. این روش در مقایسه با روش تمکن مالی بسیار گران‌تر و بسیار زمان بر تر است؛ چراکه حجم تراکنش‌های مالی در این زمینه بیشتر است. البته باید در نظر داشت که استفاده از این روش در بلندمدت به‌صرفه‌تر است؛ اما سرمایه اولیه موردنیاز برای اخذ اقامت از طریق این روش بسیار بیشتر از میانگین جامعه است.

سرمایه‌گذاری در اروپا در مقایسه با اقامت تمکن مالی اروپا بسیار گران‌تر و زمان بر است؛ چراکه در روش تمکن مالی نیازی به انتقال دارایی‌ها به کشور مقصد نیست. در روش تمکن مالی باید اثبات کرد که از پشتوانه اقتصادی خوبی برخوردار هستید و توانایی تأمین هزینه‌های ماهیانه زندگی را دارید. روش تمکن مالی قطعاً یکی از آزادانه‌ترین و جذاب‌ترین روش‌هایی است که برای مهاجرت به اروپا طراحی شده است.

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشورهای اروپایی روش ثبت شرکت است که به‌نوعی زیرمجموعه سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. این روش نیازمند تجربیات زیادی در زمینه تجارت و توسعه کسب‌وکار است و برای عموم مردم مناسب نیست. مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت بسیار تخصصی است؛ اما اقامت تمکن مالی نیازی به تخصص ندارد و قوانین آن بسیار شفاف و روشن ‌بیان شده است.

کلام آخر

اقامت تمکن مالی اروپا یکی از جذاب‌ترین آپشن‌هایی است که علاقه‌مندان واجد شرایط می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کرده و از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند. زندگی در کشورهای اروپایی و حضور در خاک این کشورها مزیت‌های زیادی برای مهاجران دارد. زندگی در فضای صلح‌آمیز و استفاده از مزیت‌های عمومی موجود برای همه افراد جامعه فقط نمونه‌ای از ویژگی‌های مثبت مهاجرت به کشورهای اروپایی است.

سوالات متداول

مهم‌ترین مزیت‌های اقامت تمکن مالی اروپا چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از این روش برای اخذ اقامت را می‌توان هزینه‌های اقتصادی آن نسبت به روش سرمایه‌گذاری عنوان کرد. یکی از جذاب‌ترین مزیت‌های این روش را باید امکان سفر آزادانه به کل قاره اروپا عنوان کرد. این موضوع برای علاقه‌مندان به سفر و گردشگری و بسیاری از بلاگرها و فعالان شبکه‌های اجتماعی اهمیت بالایی دارد؛ چراکه دسترسی خوبی به زیبایی‌ها و امکانات کل قاره اروپا خواهند داشت.

مهاجرت از روش اقامت تمکن مالی اروپا مناسب چه افرادی است؟

استفاده از روش تمکن مالی برای مهاجرت به اروپا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که همه افراد دارای منابع مالی مناسب و درآمد ماهیانه بالا (بیشتر از 2000 یورو) می‌توانند از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند. به‌عنوان مثال بسیاری از افرادی که در حوزه های مختلفی همچون سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، تریدینگ، برنامه نویسی، توسعه نرم افزار، طراحی و شبکه‌های اجتماعی فعال هستند واجد شرایط اخذ اقامت خواهند بود.

مهم‌ترین دلایل جذابیت مهاجرت به اروپا چیست؟

اروپا یکی از برترین قاره‌های جهان برای مهاجرت است و سالیانه تعداد زیادی از افراد در سرتاسر جهان به دنبال مهاجرت به کشورهای حوزه شنگن هستند. موارد زیادی همچون وجود رفاه نسبی و آرامش اجتماعی در کنار توجه بسیار بالای دولت‌ها به توسعه اقتصادی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت قاره اروپا در سطح بین‌المللی است. کشورهای اروپایی از ثبات و زیرساخت‌های بسیار خوبی برای زندگی شهروندان خود برخوردار هستند.

تفاوت‌های اقامت تمکن مالی اروپا و مهاجرت تحصیلی چیست؟

روش تحصیلی در مقایسه با اقامت تمکن مالی اروپا بسیار سخت‌تر است و شرایط مخصوص به خود را دارد. در روش تحصیلی هزینه‌های تحصیل نیز بر هزینه‌های زندگی افزایش پیدا می‌کند که از منظر اقتصادی بسیار گران است. البته می‌توان از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کرد؛ اما آنها نیز سختی‌های زیادی دارد و رقابت بالایی برای دریافت این نوع از بورسیه‌ها بین دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

تفاوت‌های اقامت تمکن مالی اروپا با مهاجرت سرمایه‌گذاری چیست؟

سرمایه‌گذاری در اروپا در مقایسه با اقامت تمکن مالی اروپا بسیار گران‌تر و زمان بر است؛ چراکه در روش تمکن مالی نیازی به انتقال دارایی‌ها به کشور مقصد نیست. در روش تمکن مالی باید اثبات کرد که از پشتوانه اقتصادی خوبی برخوردار هستید و توانایی تأمین هزینه‌های ماهیانه زندگی را دارید. روش تمکن مالی قطعاً یکی از آزادانه‌ترین و جذاب‌ترین روش‌هایی است که برای مهاجرت به اروپا طراحی شده است.