• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
تحصیل در مدارس کانادا
5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در مدارس کانادا یکی از گزینه‌های بسیار جذاب برای دانش‌آموزان و والدین آنها است. استفاده از این روش برای مهاجرت یکی از بهترین گزینه‌ها است و مزیت‌های زیادی برای فرد و خانواده او دارد. تحصیل در مدارسی با برترین امکانات آموزشی و بهره‌مندشدن از امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری روز دنیا در کنار قرارگرفتن در محیطی متشکل از فرهنگ‌های مختلف از جذابیت‌های تحصیل در مدارس این کشور است.

فهرست عناوین

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

طبق قوانین کشور کانادا تمام مدارسی که از پایه تا سال دوازدهم تحصیلی به دانش‌آموزان خدمات آموزشی و تحصیلی ارائه می‌کنند به مدارس ابتدایی و متوسطه معروف هستند. نظام آموزشی در دوره‌های ابتدایی و متوسطه بسیار اهمیت دارد و دولت و قانون‌گذاران کانادایی به‌خوبی از آن مطلع هستند. تمام قوانین جهت تحصیل در مدارس این کشور به سمت حفاظت از حقوق دانش‌آموزان بومی و بین‌المللی هدف گرفته شده است.

ویزای تحصیلی کانادا یکی از ارزشمندترین ویزاهای موجود در سطح جهان است؛ چراکه به دانش‌آموزان بین‌المللی این اجازه را می‌دهد که در خاک این کشور زندگی و تحصیل کنند. بر اساس قوانین مربوط به حوزه آموزش‌وپرورش در کانادا تمام مدارس دوره‌های ابتدایی و متوسطه اجازه ثبت‌نام دانش‌آموزان بین‌المللی را دارند. البته باید توجه داشت که تمام مدارس این کشور ممکن است دارای شرایط متفاوتی برای اخذ پذیرش باشند.

مراحل اخذ پذیرش از مدارس کانادا

یکی از مهم‌ترین مراحل جهت اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس دوره ابتدایی و متوسطه کانادا را باید ارائه درخواست عنوان کرد. این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه مستقیماً با آینده تحصیلی شما در ارتباط است. مدارس این مقاطع تحصیلی در کشور کانادا دارای قوانین مخصوص خود هستند و اطلاع‌یافتن از آنها به‌تنهایی کاری دشوار و زمان بر است و البته نیازمند دقت و توجه بسیار زیادی است.

ارائه درخواست اخذ پذیرش به مدارس دوره ابتدایی و متوسطه باید 6 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی موردنظر انجام شود. این مرحله در کنار توجه به مدارک موردنیاز جهت شروع فرایند ثبت‌نام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای اطلاع از شرایط تحصیلی مدارس و مدارک لازم برای ثبت‌نام و انجام فرایندهای قانونی بهترین روش ممکن برقراری ارتباط مستقیم با مدرسه موردنظر است.

تحصیل در مدارس کانادا یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی است که ممکن است هر دانش‌آموزی با آن روبه‌رو شود. تکمیل‌کردن فرم‌های مربوط به ثبت‌نام و توجه به دیگر ابعاد تحصیل در مدارس دوره‌های تحصیلی ابتدایی و متوسطه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تحصیل در این کشور از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که دانش‌آموزان پس از ورود به این کشور و تحصیل در مدارس آن می‌توانند از آن مطلع شوند.

بررسی هزینه ارائه درخواست پذیرش، هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌های مربوط به بیمه سلامت، هزینه‌های اجاره منزل، هزینه‌های معیشتی و دیگر موارد مشابه از اهمیت بالایی برخوردار است. درک این نکات می‌تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت افراد در فرایند مهاجرت ایجاد کند. مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه نیازمند نظم و دقت به ارائه مدارک خواسته شده است.

سیستم آموزشی مدارس کانادا

مهاجرت به کانادا به‌قصد تحصیل از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که سیستم آموزشی مناسب نمونه‌ای از آنها است. مدارس ابتدایی کشور کانادا دارای محیطی غنی از فرهنگ‌های مختلف است و دانش‌آموزان می‌توانند اطلاعات ارزشمند زیادی درباره ملت‌های گوناگون کسب کنند. مدارس کانادایی نسبت به کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا و استرالیا از ایمنی بسیار بالاتری برخوردار هستند که این مورد بسیار مهم است.

کشور کانادا داری بهترین سیستم آموزشی برای دانش‌آموزان ابتدایی است؛ چراکه معلم‌های این دوره‌های آموزشی تحت بهترین آموزش‌های موجود با استانداردهای بین‌المللی دوره‌های حرفه‌ای خود را گذرانده‌اند. ذکر این نکته خالی‌ازلطف نیست که بدانیم این کشور از لحاظ رتبه‌بندی سالیانه کشورها بر اساس استانداردها و عملکردهای آموزشی همیشه بین 3 کشور برتر جهان بوده و هست.

تحصیل در مدارس کانادا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که دانش‌آموزان برای ورود به کانادا و اخذ اقامت پیش روی خود دارند. مدرسان دوره‌های ابتدایی در مدارس کانادا با ایجاد محیطی امن، تعاملی و پشتیبان محور توانسته‌اند نقش مؤثری در افزایش پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان خود ایفا کنند. استفاده از تکنولوژی‌ها و فرایندهای مدرن و خلاقانه در مدارس کانادا بسیار معمول و البته برای دانش‌آموزان ارزشمند است.

بسیاری از کشورها نسبت به استخدام معلم‌ها و کادر آموزشی خود دقت و توجه بالایی ندارند؛ اما این کشور سرسختی زیادی در این زمینه اعمال کرده است. تمام معلم‌های سرتاسر کشور برای تدریس در مدارس ابتدایی و راهنمایی باید دارای مدرک کارشناسی معلمی حرفه‌ای باشند. البته بسیاری از معلم‌ها برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد خود اقدام می‌کنند که همین نکته نقش مهمی در افزایش کیفی مدارس دارد.

مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا

مؤسسه مهاجرتی آوا یکی از مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات تخصصی مهاجرت به کانادا است و تجربیات زیادی در این زمینه دارد. برقراری ارتباط با این مجموعه و استفاده از خدمات تخصصی آنها می‌تواند نقش بسیار مهمی در اخذ پذیرش از مدارس دلخواه در مقاطع هدف شما داشته باشد. این مجموعه به لطف سال‌ها تجربه و پرونده موفق به یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های کشور در این زمینه تبدیل شده است.

مدارس ابتدایی و مدارس متوسطه در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار هستند؛ چراکه آینده اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور وابسته به دانش‌آموزانی است که در این کشور تحصیل می‌کنند. مقاطع تحصیلی مدارس کانادا بر اساس نیازسنجی‌های داخلی و استانداردهای بین‌المللی طراحی و توسعه داده شده است. در نهایت باید گفت که کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانش‌آموزان بین‌المللی است.

سن تحصیلی در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا نیازمند کسب اطلاعات گسترده درباره قوانین محلی، ایالتی و کشوری است. در کشور کانادا هر ایالتی می‌تواند بر اساس نیازهای محلی خود قوانین مشخصی را طراحی و اجرا کند؛ اما برخی از قوانین اساسی در زمینه توسعه آموزش‌وپرورش همیشه و در همه کشور باید در حال اجرا باشد؛ بنابراین مدارس کانادا بسته به ایالت و نظر گروه تخصصی آموزش‌وپرورش می‌توانند شرایط خاصی را اعمال کنند.

به‌صورت عمومی دانش‌آموزان می‌توانند از سن 4 سالگی با تحت آموزش بودن در مهدکودک فرایند حرفه‌ای کسب دانش را شروع کنند و تا 18 سالگی به آن پایان دهند. طی این دوره حدوداً 12 ساله دانش‌آموزان اطلاعات بسیار زیادی نسبت به علم و جامعه خود کسب خواهند کرد. پس از پایان این دوره 12 ساله دانش‌آموزان می‌توانند برای ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی اعلام آمادگی کنند تا با ورود به دانشگاه مدارک علمی دریافت کنند.

تفاوت تحصیل در مدارس ایران و کانادا

تحصیل در مدارس کانادا از ویژگی‌های بسیار زیادی برخوردار است که مدارس ایران ممکن است دارای آن مزیت‌ها نباشند. فضای موجود در اقتصاد و جامعه هر دو کشور به‌خوبی وارد فضای مدارس آن کشورها شده است. به علت وجود مشکلات عدیده سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دانش‌آموزان در مدارس ایران نسبت به کسب علم و دانش علاقه زیادی از خود نشان نمی‌دهند و همین نکته می‌تواند بر دیگر دانش‌آموزان تأثیر منفی بگذارد.

مدارس کانادا بر خلاف مدارس ایران از فضای بسیار خوبی برخوردار است و تمام دانش‌آموزان از حقوق نسبت برابر برخوردار هستند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تحصیل در این کشور را باید وجود فضای فرهنگی و غنی بسیار ارزشمند عنوان کرد. این نکته به‌تنهایی می‌تواند نشان دهد که مدارس کشور کانادا به نسبت مدارس کشور ایران از فضای اجتماعی و فرهنگی بسیار مناسب‌تری برخوردار هستند.

یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌های تحصیل در این کشور در مقایسه با ایران وجود امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بسیار ارزشمند است که منجر به ایجاد تمایز در استانداردهای آموزشی دو کشور شده است. تحصیل در کشور پیشرفته و توسعه‌یافته کانادا می‌تواند فرصت‌های شغلی و زندگی بهتری برای دانش‌آموزان ایجاد کند؛ اما متأسفانه تحصیل دانش‌آموزان در ایران بسیار دشوار و دارای آینده‌ای نامشخص است.

انواع مدرسه در کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیازمند ارائه بسیاری از مدارک هویتی و تجربی است تا با بررسی آنها صلاحیت‌سنجی شما برای اخذ پذیرش در مدارس این کشور مشخص شود. مدارس بسیار متنوعی در این کشور وجود دارد که در ادامه به بررسی انواع آنها خواهیم پرداخت. به‌طورکلی مدارس ابتدایی در کانادا دانش‌آموزان را از دوران مهدکودک تا کلاس 6 ام پذیرش می‌کنند.

مدارس دوره راهنمایی دانش‌آموزان کلاس 7 ام و 8 ام را پذیرش می‌کنند و مدارس دبیرستانی دانش‌آموزان کلاس‌های 9 ام تا 12 ام را پذیرش می‌کنند. مدارس کانادا به شدت به کیفیت آموزش و استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای سطح بالا اهمیت میدهند و این موضوعی است که ریشه در تربیت مدرسان این کشور دارد. دانش‌آموزان با تحصیل در این مدارس از مهارت های اجتماعی و حرفه‌ای بالایی برخوردار خواهند شد.

تحصیل در مدارس کانادا می‌تواند بسیار کم‌هزینه یا بسیار گران باشد؛ چراکه هر نوع مدرسه‌ای که با بودجه خانواده‌ها همخوانی داشته باشد را می‌توان پیدا کرد. معمولاً همه مدارس عمومی این کشور از کیفیت آموزشی و اجتماعی بسیار بالایی برخوردار هستند و خوشبختانه هزینه‌های بسیار کمتری برای تحصیل افراد دریافت می‌شود. در مقابل برخی از مدارس خصوصی نیز فعالیت دارند که در صورت نیاز می‌توان از خدمات آنها نیز بهره‌مند شد.

تفاوت مدرسه شبانه‌روزی و روزانه در کانادا

مدارس شبانه‌روزی در مقابل مدارس روزانه دارای تفاوت‌های بسیار زیادی هستند و مزیت‌های مختلفی برای تحصیل در آنها وجود دارد. مدارس شبانه‌روزی با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای زندگی دانش‌آموزان خدمات 24 ساعته به دانش‌آموزان ارائه می‌کنند و آنها در همان محل زندگی می‌کنند. برخی از امکانات آموزشی و زیرساخت‌های فنی و مهندسی این مدارس از بسیاری دانشگاه‌های کشورهای دیگر نیز بهتر است.

مهاجرت به کانادا و تحصیل در مدارس شبانه‌روزی یکی از گزینه‌هایی است که افراد می‌توانند از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند. برخی از امکانات جذاب مدارس شبانه‌روزی مانند کلاس‌های درس باکیفیت، آزمایشگاه‌های تخصصی، مراکز مشاوره تحصیلی و شخصی و مراکز تخصصی ورزشی نمونه‌ای از زیرساخت‌های ارزشمند این نوع از مدارس در کشور کانادا هستند.

در یک مقایسه کلی می‌توان چنین گفت که مدارس شبانه‌روزی بیشتر شبیه کالج‌های هستند و زندگی در آنها مانند زندگی دانشجویان در دانشگاه‌ها است. البته نباید از یاد برد که امکانات دیگری همچون مراکز بهداشتی، سالن‌های غذاخوری، وسایل نقلیه و دیگر امکانات رفاهی در این نوع از مدارس بسیار جذاب‌تر از امکانات مدارس دولتی و روزانه است.

بررسی‌های مختلف درباره تفاوت‌های این نوع مدارس با هم نشان از سلیقه شخصی و روحیات افراد دارد. دانش‌آموزانی که آمادگی زندگی مستقل را داشته باشند می‌توانند با حضور در این مدارس از مزیت‌های بسیار زیاد آن بهره‌مند شوند. به‌عنوان نمونه یکی از مهم‌ترین مزیت‌های حضور در این مدارس کسب استقلال در تصمیم‌گیری‌های روزانه و اعتمادبه‌نفس است که نقش بسیار کلیدی در آینده اجتماعی افراد خواهد داشت.

تحصیل در مدارس کانادا نیازمند تحقیق و بررسی‌های گسترده است که می‌توان با بهره‌گیری از خدمات وب‌سایت‌های تخصصی فعال در این حوزه اطلاعات بسیار خوبی به دست آورد. یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این مدارس را باید آمادگی دانش‌آموزها برای دانشگاه عنوان کرد. فضای رقابتی و آینده‌نگرانه مدارس شبانه‌روزی یکی از مهم‌ترین دلایل حضور بسیاری از افراد در آنها است.

شهریه مدارس کانادا چقدر است؟

طبق قانون آموزش‌وپرورش کانادا تحصیل دانش‌آموزان بومی در مدارس عمومی این کشور کاملاً رایگان است. مدارس دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در این کشور دانش‌آموزان بین‌المللی نیز پذیرش می‌کنند؛ اما حضور دانش‌آموزان بین‌المللی در این مدارس بسیار هزینه بر است. طبق بررسی‌های انجام شده هزینه تحصیل در مدارس این کشور برای دانش‌آموزان بین‌المللی بین 10 تا 20 هزار دلار کانادا در سال هزینه دارد. تحصیل در مدارس کانادا برای دانش‌آموزان بین‌المللی بسیار گران به نظر می‌رسد؛ اما در نهایت دارای مزیت‌های بسیار زیادی است. تحصیل در محیطی تعاملی و چندفرهنگی و فرصت ورود به بازار کار بین‌المللی پس از تحصیل از جمله مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در مدارس این کشور است. علاوه بر نکات گفته شده آمادگی راحت‌تر و افزایش شانس پذیرش برای تحصیل در این کشورها از دیگر مزیت‌های تحصیل در این کشور است.

محل اقامت دانش‌آموزان محصل در کانادا

دانش‌آموزان محصل برای اقامت خود می‌توانند از چند روش بهره‌مند شوند. یکی از بهترین روش‌ها که می‌تواند راحتی و آسایش بسیار زیادی برای دانش‌آموز فراهم کند اجاره منزل شخصی است. این روش دارای هزینه‌هایی است که خود شخص باید متقبل شود؛ اما در نهایت آرامش خود را تضمین می‌کند. البته باید توجه داشت که نزدیک بودن منزل به محل مدرسه یکی از نکات بسیار مهمی است که در صورت امکان باید رعایت شود.

تحصیل در مدارس کانادا برای دانش‌آموزان می‌تواند بسیار پیچیده و هزینه بر باشد؛ اما می‌توان از روش‌های بهینه برای اخذ مشاوره در این موضوعات استفاده کرد. یکی دیگر از گزینه‌هایی که دانش‌آموزان می‌توانند از آن استفاده کنند خوابگاه‌های دانش‌آموزی است که برخی از مدارس آن را ارائه می‌کنند. البته برخی خوابگاه‌های خصوصی نیز وجود دارد که می‌توانید از خدمات آنها بهره‌مند شوید.

ویزای دانش‌آموزی کانادا

تحصیل در مدارس این کشور نیازمند درک بسیاری از قوانین و موضوعات است که نقش مؤثری در امکان افزایش شانس پذیرش دانش‌آموزان دارند. در کشور کانادا هر استان مسئول آموزش‌وپرورش منطقه خود است و ممکن است قوانین اجراشده در یک منطقه در منطقه دیگر ممنوع باشد. دریافت ویزای دانش‌آموزی کانادا نیازمند ارائه برخی از مدارک تحصیلی، هویتی و مالی است که باید دقت زیادی در آماده‌سازی آنها داشت.

ویزای همراه دانش‌آموز در کانادا

بسیاری از دانش‌آموزها به علت اینکه هنوز زیر سن قانونی هستند و توانایی مراقبت و نگهداری از خود را ندارند نمی‌توانند به‌تنهایی به کشور کانادا مهاجرت کنند. دریافت اقامت در این کشور باید همراه قیم قانونی وی صورت گیرد تا در ادامه مسیر و زندگی در کانادا دانش‌آموز دچار مشکلات نشود. دولت کانادا در صورت احراز هویتی و بررسی سوابق مختلف ولی دانش‌آموز به والدین نیز ویزا می‌دهد تا به خاک کشور کانادا وارد شوند.

تحصیل آنلاین در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا همیشه یکی از بهترین روش‌های مهاجرت برای دانش‌آموزان بین‌المللی است. کشور کانادا به‌عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی جهان سالیانه میزبان میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجو بین‌المللی است که هر یک از آنها می‌توانند در توسعه این کشور نقش مؤثری ایفا کنند. استفاده از روش‌های خلاقانه و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا همیشه از نقاط قوت مدارس و دانشگاه‌های کشور کانادا بوده است.

کشور کانادا در کنار ایالات متحده آمریکا یکی از رهبران صنعت آموزش از راه دور یا همان آموزش آنلاین است. استفاده از مزیت‌هایی که خدمات آموزشی آنلاین می‌توانند برای افراد ایجاد کنند بسیار ارزشمند است. در این روش بدون نیاز به ورود به خاک یک کشور می‌توان از دانش اساتید فعال در آن کشور بهره‌مند شد. این روش صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های اقتصادی را به همراه دارد.

مدارس کانادا برای مهاجران

تحصیل در کانادا برای بسیاری ممکن است نگران‌کننده به نظر برسد؛ چراکه تجربه جدیدی است و می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. یکی از نگرانی‌هایی که همیشه وجود دارد بحث نژادپرستی است که ریشه در فرهنگ‌های مختلف غربی و شرقی دارد. نکته جالب‌توجه این است که بدانید بدنه بسیار بزرگی از جامعه را مهاجران کشورهای دیگر تشکیل داده‌اند و افراد بومی کشور کانادا بسیار کمتر از حد تصور هستند.

وضعیت مدارس کانادا به علت وجود محیطی کاملاً تعاملی و چندفرهنگی یکی از بهترین‌ها در سطح جهان است. همه دانش‌آموزان از فرهنگ‌های مختلف و از کشورهای مختلفی موفق به اخذ پذیرش و مهاجرت به این کشور شده‌اند. کیفیت آموزش در مدارس این کشور برای مهاجران و بومی‌های خود کشور کانادا کاملاً یکسان است و هیچ تفاوتی در این زمینه وجود ندارد.

مدرسه CWS کانادا

شاید تا چند سال پیش وجود مدارس آنلاین که خدمات آموزشی بر بستر وب و شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌کنند بسیار دور از ذهن بود؛ اما امروزه این رؤیاها به واقعیت تبدیل شده است. Canadian World Schools یا   CWS یکی از مشهورترین و باکیفیت‌ترین مدارس آنلاین در سطح جهان است که در کشور کانادا فعالیت می‌کند و ارائه خدمات بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده است.

تحصیل در این مدرسه می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای دانش‌آموزان داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این موارد را باید صرفه‌جویی در هزینه‌های زندگی و تحصیل در خاک کشور کانادا عنوان کرد. برای تحصیل در این مدرسه نیاز نیست که حتماً در خاک کشور کانادا حضور داشته باشید؛ بلکه می‌توانید از کشور خود در آن تحصیل کنید و ارائه خدمات علمی بین‌المللی در منزل خود نهایت لذت را کسب کنید.

لیست مدارس ایرانی در کانادا

شاید این موضوع بسیار شگفت‌انگیز باشد؛ اما در کشور کانادا مدارسی وجود دارند که بیشتر دانش‌آموزان ایرانی می‌توانند در آن تحصیل کنند. طبق بررسی‌های انجام شده جمعیت ایرانیان کشور کانادا در سال 2021 حدوداً 200 هزار نفر بوده است. بسیاری از این افراد دانش‌آموز هستند و وجود چنین تقاضایی در کشور کانادا برخی از اشخاص متخصص در این زمینه را به تاسیس مدرسه در کانادا وا داشته است.

بسیاری از مدارس فعال در کشور کانادا که بیشتر ایرانی‌ها را پذیرش می‌کنند رسالت خود را حفظ علم و ادب فارسی اعلام کرده‌اند. این نکته بسیار مهم است که دانش‌آموزان بتوانند در یک محیط فرهنگی بسیار متنوع زندگی کنند و کشور و رسالت خود را نیز حفظ کنند. در ادامه به بررسی برخی از بهترین مدارس ایرانی کشور کانادا خواهیم پرداخت.

  • مدرسه فارسی تورنتو (Toronto Farsi School)
  • مدرسه فردوسی در مونترال
  • مدرسه دهخدا در مونترال
  • مدرسه بین‌المللی البرز (Alborz Educational Centre)
  • مدرسه ایرانیان ادمونتون
  • مدرسه فیوچر اسکیلز
  • مدرسه فارسی بین‌المللی MTO

کتاب‌های درسی مدارس کانادا

طراحی و تدریس کتاب‌های درسی بر اساس یک سری استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود. مؤسسات آموزشی و مدارس در سرتاسر جهان باید در حد توان و امکانات زیرساختی خود از این استانداردها پیروی کنند. کتاب‌های درسی تدریس شده در این کشور بیشتر تأکید بر دروس عمومی و پایه‌ای دانش‌آموزان دارد. در کنار این موارد توجه به مسائل آزمایشگاهی و عملی نیز از مهم‌ترین تأکیدات آموزشی در کشور کانادا است.

قوانین مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا باید بر اساس پیروی از قوانین آموزش‌وپرورش صورت گیرد تا در نهایت منجر به موفقیت دانش‌آموزان شود. یکی از مهم‌ترین قوانینی که در مدارس کانادا باید به آن توجه داشت حضور منظم و روزانه در کلاس‌های درسی است. این نکته بسیار مهمی است؛ چراکه مستقیماً بر موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان و دستاوردهای نهایی سالانه مدارس اثر گذارد و نقش مؤثری در پیشرفت مؤسسات دارد.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت احترام‌گذاشتن به قوانین انضباطی مدارس است. هرگونه رفتار غیرحرفه‌ای و غیرانسانی همچون سوءاستفاده‌گری، خشونت فیزیکی، خشونت غیرفیزیکی، تبعیض جنسیتی، قلدری، سوءاستفاده جنسی، تهدید، تجاوز جنسی و حمل سلاح می‌تواند منجر به برخوردهای قانونی در سطوح مختلف مدرسه، ایالت و حتی ملی شود.

تحصیل در مدارس کانادا می‌تواند بسیار جالب و شگفت‌انگیز باشد؛ اما باید توجه داشت که هرگونه عدم توجه به قوانین و سرباز زدن از اجرای آنها می‌تواند مجازات غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد. این قوانین در راستای تأمین امنیت و حفظ تعاملات اجتماعی بین دانش‌آموزان تدوین شده است و کاملاً لازم‌الاجرا است. توجه به این موارد و دقت در کسب نمرات عالی می‌تواند موفقیت شما در زمینه‌های علمی و تحصیلی را تضمین کند.

پاسخ به سؤالات شما

همیشه قبل از مهاجرت به کشور دیگر سؤالاتی ذهن افراد را درگیر می‌کند که پاسخ‌دادن به آنها بسیار مهم است. یکی از مهم‌ترین سؤالات درباره تحصیل در مدارس کانادا بررسی ارزش داشتن یا نداشتن آن است. به طور خلاصه باید عنوان کرد که این روش یکی از بهترین روش‌های موجود برای مهاجرت دانش‌آموزان و خانواده آنها به کشور کانادا است و در مقایسه با سایر روش‌ها نسبتاً کم‌هزینه است.

زندگی در کشور کانادا می‌تواند به‌عنوان پلی برای ورود به ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته شود. البته باید در جریان باشید که کشور کانادا نیز از اقتصاد و وضعیت سیاسی نسبتاً خوبی برخوردار است. استانداردهای بسیار بالای زندگی این کشور را به یکی از برترین کشورهای جهان برای زندگی و تحصیل تبدیل کرده است. توجه به این نکات می‌تواند نشان‌دهنده اهمیت و ارزش مهاجرت به این کشور پهناور باشد.

زبان رایج تحصیل در مدارس کانادا

زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی است؛ اما در برخی از ایالت‌های آن از زبان فرانسوی نیز استفاده می‌شود. یکی از مزیت‌های حضور در کشور کانادا این است که امکان یادگیری زبان فرانسوی در محیط اجتماعی برخی ایالت‌ها وجود دارد. تحصیل در بسیاری از ایالت‌های این کشور به زبان انگلیسی است و فقط در برخی ایالت‌ها مانند کبک دانش‌آموزان به زبان فرانسوی یا انگلیسی تحصیل می‌کنند که می‌توانند دوزبانه نیز باشند.

زمان شروع سال تحصیلی و ساعات مدارس در کانادا

تحصیل در کانادا معمولاً در ابتدای ماه سپتامبر شروع می‌شود و در اواخر ماه ژوئن به پایان می‌رسد. ساعت تحصیلی مدارس در کانادا نیز معمولاً بین 8.30 تا 9 شروع شده و در 3 تا 3.30 به پایان می‌رسد. البته باید توجه داشت که تحصیل در این مدارس باید با قوانین محلی و ساعات مشخص شده توسط هر ایالت چک شود. ایالت‌های مختلف باتوجه‌به شرایط جوی و دیگر متغیرها ساعت کاری مدارس را مشخص و اعلام می‌کنند.

مدت زمان تحصیل

مدت تحصیل در مدارس کانادا از مهدکودک، ابتدایی و راهنمایی تا پایان دبیرستان حدوداً 12 سال است. در این 12 سال دانش‌آموزان در پایه های مختلف با دروس مختلف عمومی و نیمه تخصصی آشنا شده و آماده ورود به کالج‌های دانشگاهی میشوند. در کنار ورود به کالج ها، دانشجویان آماده ورود به جامعه و تعاملات بین فردی نیز میشوند که به نو به خود بسیار مهم و پراهمیت است.

محل اقامت دانش‌آموزان در کانادا

مؤسسه مهاجرتی آوا یکی از مجموعه‌های تخصصی در حوزه مهاجرت به کانادا است و خدمات بسیار مناسبی ارائه می‌کند. کسب مشاوره و پرسیدن تمام سؤالاتی که ذهن شما را مشغول کرده یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که بهتر است قبل از مهاجرت صورت گیرد. اقامت دانش‌آموزان باتوجه‌به بودجه شخصی خانوادگی می‌تواند اجاره ملک باشد یا اقامت در خوابگاه‌های خصوصی که می‌تواند بسیار کاربردی و مناسب باشد.

والدین دانش‌آموزان خارجی می‌توانند همراه فرزند خود وارد کانادا شوند؟

یکی از مزیت‌های بسیار بزرگ مهاجرت به کشور کانادا و تحصیل در مدارس آن می‌تواند همین مورد باشد. کشور کانادا علاوه بر اعطای ویزا به دانش‌آموزان بین‌المللی، به همراهان دانش‌آموزان نیز ویزا می‌دهد که همین نشان از انسان‌دوستی و بشردوستی کشور کانادا دارد. این ویزا به تمام والدین دانش‌آموزانی که زیر سن قانونی هستند ارائه می‌شود و آنها می‌توانند همراه فرزندان خود وارد خاک کانادا شده و در آن زندگی کنند.

آیا دانش‌آموزان خارجی به‌تنهایی می‌توانند برای تحصیل به کانادا بروند؟

طبق قوانین کشور کانادا تحصیل در مدارس کانادا برای افراد زیر 18 سال به‌تنهایی امکان پذیر نیست و نیاز است که ولی قانونی دانش‌آموزان در فرایند اخذ ویزا آنها را همراهی کنند. این قانون به علت حفظ امنیت و تأمین هزینه‌های زندگی و رفاه دانش‌آموزان وضع شده است تا پس از ورود به خاک کشور کانادا دچار مشکلات مختلف اقتصادی و اجتماعی نباشند و فقط بر تحصیل و کسب علم تمرکز کنند.

مزایای تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

تحصیل در مدارس کانادا دارای مزیت‌های بسیار زیادی است که زندگی در یکی از کشورهای بزرگ و توسعه‌یافته جهان نمونه‌ای از آن است. استفاده از زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سیستم آموزشی کشور از دیگر مزیت‌های بزرگ برای پیشرفت علمی دانش‌آموزان است. ورود به بازار کار بین‌المللی و کسب تجربیات ارزشمند در زمینه‌های مختلف اقتصادی، علمی و شغلی از دیگر مزیت‌های تحصیل در کانادا است.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این کشور دسترسی داشتن به مقالات علمی روز دنیا است. بسیاری از اساتید و معلمان فعال در آموزش‌وپرورش این کشور از نخبه‌های علمی و فرهنگی کشور هستند. دسترسی داشتن به این افراد و تعامل روزانه با آنها بسیار مهم و مؤثر است. به‌عنوان‌مثال نخست‌وزیر این کشور در حال حاضر دارای سابقه تدریس در مدارس کشور کانادا است.

آیا برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان بین‌المللی در مدارس کانادا نیاز به مدرک زبان است؟

طبق بررسی‌های انجام شده و تجربیات موفق در پرونده‌های مشابه ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از مدارس کانادایی الزامی نیست. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که بدانید تسلط بر زبان تحصیلی کشور مقصد اهمیت بسیار زیادی دارد. در نتیجه بهتر است که به زبان فرانسوی یا انگلیسی تسلط نسبتاً خوبی داشته باشید تا در آینده تحصیلات موفقی در این کشور به دست آورید.

سخن پایانی

تحصیل در مدارس کانادا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است؛ چراکه هزینه کمتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد و خانواده دانش‌آموز نیز می‌توانند از این طریق اقدام کنند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت اهمیت زندگی در یک کشور لوکس و توسعه‌یافته است. با اخذ مشاوره از مؤسسه مهاجرتی آوا می‌توانید به راحت‌ترین شکل ممکن و در سریع‌ترین زمان به خواسته‌های مهاجرتی خود دست پیدا کنید.

سوالات متداول

تعریف مدارس ابتدایی و متوسطه در قوانین آموزش‌وپرورش کانادا چیست؟

طبق قوانین کشور کانادا تمام مدارسی که از پایه تا سال دوازدهم تحصیلی به دانش‌آموزان خدمات آموزشی و تحصیلی ارائه می‌کنند به مدارس ابتدایی و متوسطه معروف هستند.

مهم‌ترین مرحله برای تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

یکی از مهم‌ترین مراحل جهت اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس دوره ابتدایی و متوسطه کانادا را باید ارائه درخواست عنوان کرد. این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه مستقیماً با آینده تحصیلی شما در ارتباط است.

مدارس شبانه‌روزی چگونه هستند؟

مدارس شبانه‌روزی با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای زندگی دانش‌آموزان خدمات 24 ساعته به دانش‌آموزان ارائه می‌کنند و آنها در همان محل زندگی می‌کنند.

تفاوت مدارس ایران و کانادا چیست؟

مدارس کانادا بر خلاف مدارس ایران از فضای بسیار خوبی برخوردار است و تمام دانش‌آموزان از حقوق نسبت برابر برخوردار هستند.

مزیت‌های تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

تحصیل در مدارس کانادا دارای مزیت‌های بسیار زیادی است که زندگی در یکی از کشورهای بزرگ و توسعه‌یافته جهان نمونه‌ای از آن است. استفاده از زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سیستم آموزشی کشور از دیگر مزیت‌های بزرگ برای پیشرفت علمی دانش‌آموزان است. ورود به بازار کار بین‌المللی و کسب تجربیات ارزشمند در زمینه‌های مختلف اقتصادی، علمی و شغلی از دیگر مزیت‌های تحصیل در کانادا است.

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *