• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
دانشگاه صنعتی آیندهوفن
5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه صنعتی آیندهوفن واقع در کشور هلند یکی از برترین دانشگاه‌های این کشور و سرتاسر اروپا است. طبق بررسی‌های صورت‌گرفته رتبه بین‌المللی این دانشگاه نیز بسیار بالا است. کیفیت آموزشی بالا و بهره‌وری مناسب نمونه‌ای از مهم‌ترین دلایل اهمیت تحصیل در این دانشگاه اروپایی است. رقابت برای تحصیل در این مؤسسه بین دانشجویان بین‌المللی بسیار بالا است و مهم‌ترین دلیل این موضوع نیز کیفیت بالای دانشگاه است.

معرفی دانشگاه صنعتی آیندهوفن

مؤسسه صنعتی آیندهوفن هلند (Technische Universiteit Eindhoven) که به عنوان TU/e نیز شناخته می‌شود یک مؤسسه آموزشی دولتی است. از نام این دانشگاه می‌توان متوجه شد که یک مؤسسه فنی مهندسی است و بیشتر تمرکز این دانشگاه بر روی علوم مهندسی و علوم پایه است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور هلند و یکی از برترین دانشگاه‌های جهان در زمینه علوم مهندسی پیشرفته و تخصصی است.

سالیانه تحقیقات و پژوهش‌های زیادی در زمینه علوم مهندسی و علوم پایه در این دانشگاه صورت می‌گیرد که بسیاری از آنها منجر به کشفیات علمی و توسعه کاربردی علوم مهندسی شده است. قدمت این دانشگاه به سال 1956 میلادی برمیگردد که تاسیس دانشگاه در آن صورت گرفت و یکی از مهم‌ترین نقاط عطف در تاریخ آموزش و پژوهش کشور هلند، قاره اروپا و سرتاسر جهان است که اتفاقی بسیار مهم و جالب توجه است.

مکان قرارگیری این دانشگاه نیز بسیار اهمیت دارد؛ چراکه در نزدیکی منطقه (Brainport) در کنار مرکز شهر قرار گرفته است. این منطقه یکی از مراکز تجاری و فعالیت شرکت‌های استارت‌آپ است که بر پایه علوم و فناوری توسعه پیدا کرده‌اند. بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژي و فناوری اطلاعات در این منطقه حضور دارند که منجر به رشد اقتصادی و اهمیت سیاسی و فرهنگی این منطقه برای کشور هلند و قاره اروپا شده است.

فاصله بین فرودگاه این شهر و مرکز دانشگاه بسیار کم است و دسترسی بسیار خوبی به دفاتر تجاری بین‌المللی، دفاتر حمایت‌های دولتی و دفاتر شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف دانش‌بنیان دارد. شعار این دانشگاه (Where innovation starts) به معنی جایی که نوآوری شروع می‌شود به‌خوبی نشان‌دهنده تفکر و اهداف این دانشگاه است که توسعه علم و تکنولوژی را به شکل جدی و کاربردی در دستور کار خود قرار داده است.

شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه صنعتی آیندهوفن

تحصیل در هلند مزیت‌های بسیار زیادی دارد که دسترسی به امکانات آموزشی سطح بالا و علوم پیشرفته در سطح بین‌المللی نمونه‌ای از این موارد است. کشور هلند دارای یکی از بهترین و کارآمدترین سیستم‌های آموزشی در جهان است و حضور در این فضا مزیت‌های جذابی برای افراد خواهد داشت. تحصیل در همه مقاطع تحصیلی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در این کشور بسیار جذاب و دارای آینده‌ای درخشان است.

تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه حدوداً 4 سال زمان خواهد برد و نقش بسیار مهمی در ایجاد زیرساخت علمی برای دانشجویان بین‌المللی خواهد داشت. تحصیل در این مقطع یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید توجه بسیار زیادی به آن شود. این مقطع نقش مؤثری در موفقیت دانشجویان بین‌المللی و روشن شدن مسیر علمی، تحقیقاتی و شغلی دانشجویان ایفا خواهد کرد که به تنهایی نقش مهمی در زندگی افراد ایفا می‌کند.

برای پیداکردن شغل و ورود به بازار کار کشور هلند تحصیل در مقطع کارشناسی در بسیاری از رشته‌های تحصیلی کاملاً کافی و مناسب است. البته بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به علت علاقه شخصی به مباحث علمی و تحقیقاتی نسبت به ادامه تحصیل و ورود به مقطع کارشناسی‌ارشد بسیار علاقه‌مند هستند. تحصیل در این مقطع برای دانشجویان بین‌المللی حدوداً 2 سال زمان خواهد برد که زمان قابل توجه و مناسبی است.

دانشگاه صنعتی آیندهوفن هرساله برنامه‌های مختلفی را در دوره‌های دکتری ارائه می‌کند. این دانشگاه اهمیت زیادی به دوره‌های تحقیقاتی و علمی می‌دهد و به همین علت تحصیل در مقطع دکتری در این مؤسسه یکی از بهترین تصمیمات برای دانشجویان بین‌المللی است. دوره‌های دکتری در این مؤسسه حدوداً 4 سال زمان می‌برد و نقش بسیار مهمی در توسعه علمی و آینده آکادمیک دانشجویان بین‌المللی دارد که بسیار جالب است.

یکی از مهم‌ترین شرایط لازم برای تحصیل در این دانشگاه را باید ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات مناسب عنوان کرد. ارائه مدارک هویتی یکی دیگر از مدارک مهمی است که باید در ارائه آنها به دانشگاه و سفارت کشور هلند دقت و توجه زیادی داشت. ارائه رزومه تحصیلی و انگیزه‌نامه در کنار توجه به ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمرات مناسب از اهمیت زیادی در اخذ پذیرش این مؤسسه برخوردار است.

ددلاین اپلای دانشگاه صنعتی آیندهوفن

دانشجویان بین‌المللی سالیانه رقابت زیادی برای اپلای در این مؤسسه دارند؛ چراکه تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در این دانشگاه مزیت‌های بسیار زیادی به دنبال دارد. اکتبر تا ژانویه مهم‌ترین زمان برای اپلای در این دانشگاه است؛ چراکه ددلاین دانشگاه در این زمان است. البته باید توجه بسیار زیادی داشت که در این زمان نسبت به ارسال مدارک به دانشگاه اقدام کنید و از زمان اعلام شده تأخیر نداشته باشید.

لیست دانشکده‌های دانشگاه صنعتی آیندهوفن

مؤسسه علمی آیندهوفن اهمیت زیادی به توسعه علوم صنعتی می‌دهد و نقش مؤثری در پیشرفت این حوزه‌ها در سطح بین‌المللی داشته است. دانشجویان بین‌المللی با شرکت در دوره‌های ارائه شده در دانشکده‌های این دانشگاه می‌توانند آینده خود را تضمین کنند. این دانشگاه یکی از بزرگترین مؤسسات علمی کشور هلند، اروپا و کل جهان است و دوره‌های علمی زیادی را ارائه می‌کند که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

دانشگاه صنعتی آیندهوفن دارای 9 دانشکده علمی است که نشان‌دهنده وسعت فعالیت‌های علمی این دانشگاه در حوزه‌های تخصصی و علوم صنعتی و مهندسی است. دانشکده مهندسی پزشکی، دانشکده محیط‌زیست، دانشکده مهندسی برق، دانشکده مهندسی شیمی و علوم شیمیایی، دانشکده طراحی صنعتی، دانشکده مهندسی صنایع و علوم فناوری، دانشکده فیزیک کاربردی، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر نمونه‌ای از مهم‌ترین و جذاب‌ترین حوزه‌هایی هستند که این دانشگاه در آنها فعالیت دارد.

رشته‌های دانشگاه صنعتی آیندهوفن

تنوع رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه بسیار زیادی است و فرصت بسیار خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی هلند را پیش روی دانشجویان بین‌المللی قرار داده است. حدود 20 رشته دانشگاهی مختلف در مقطع کارشناسی جهت تحصیل در این دانشگاه ارائه شده است. برای تحصیل در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری نیز بیش از 50 رشته دانشگاهی مختلف ارائه شده است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

رشته‌های مختلفی همچون فیزیک، ریاضیات، مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، علوم داده، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و طراحی صنعتی نمونه‌ای از این موارد هستند. این رشته‌ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه شده است. بسیاری از رشته‌های موجود در این مقطع دارای بازار کار بسیار خوبی هستند و از درآمدهای بالایی برخوردار هستند.

علاوه بر رشته‌های گفته شده باید اشاره داشت که تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد نیز در این مؤسسه امکان‌پذیر است. رشته‌های مختلفی همچون فناوری امنیت اطلاعات، نانو، کوانتوم، فوتونیک، مهندسی سازه، فناوری پزشکی و دیگر رشته‌ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد ارائه شده است. تحصیل در مقطع دکتری نیز برای دانشجویان بین‌المللی در این مؤسسه علمی رشته‌های جذاب و قابل‌توجهی ارائه کرده است.

شهریه دانشگاه صنعتی آیندهوفن

یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که دانشجویان بین‌المللی با آن روبرو هستند هزینه‌های سرم سام آور زندگی و تحصیل در کشورهای خارجی است. هزینه تحصیل در این مؤسسه علمی معتبر نسبت به دیگر دانشگاه‌های اروپا و کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان و کشورهای مشابه بسیار مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی است و همین موضوع باعث جذابیت بیشتر برای تحصیل در این دانشگاه شده است.

بورسیه‌های تحصیلی هلند یکی از مؤثرترین و جذاب‌ترین روش‌های تأمین مالی دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در این دانشگاه است. استفاده از این بورسیه‌ها می‌تواند نقش بسیار مهمی در تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل دانشجویان داشته باشد. تحصیل در هلند و به طور خاص تحصیل در مؤسسه صنعتی آیندهوفن هزینه‌هایی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

تحصیل در این دانشگاه شامل هزینه‌های مختلفی است که هزینه شهریه، هزینه اجاره اتاق دانشجویی یا هزینه اجاره استودیو دانشجویی، هزینه حق عضویت در باشگاه‌های ورزشی و کلاب‌های فرهنگی در کنار هزینه مربوط به خرید کتاب، لوازم و موارد مشابه نمونه‌ای از این موارد هستند. به‌طورکلی تحصیل در این دانشگاه بین 10 تا 20 هزار یورو در سال هزینه دارد که با هزینه‌های زندگی می‌تواند به سالی 40 هزار یورو نیز برسد.

رنکینگ دانشگاه صنعتی آیندهوفن

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور باید به آن توجه داشت رتبه مؤسسه موردنظر بین دیگر مؤسسات در سطح بین‌المللی است. طبق بررسی‌های صورت‌گرفته این دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشکده تکنولوژی و مهندسی این مؤسسه علمی در بین 50 دانشکده برتر جهان در این حوزه قرار دارد که رتبه بسیار جذاب و قابل‌توجهی است و نقش مهمی در جذب دانشجویان دارد.

بورسیه دانشگاه صنعتی آیندهوفن

این دانشگاه هر سال بورسیه‌های تحصیلی متعددی را به دانشجویان بین‌المللی پیشنهاد می‌کند. دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط دریافت بورسیه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری می‌توانند از مزیت‌های این بورسیه‌ها بهره‌مند شوند. تحصیل در این دانشگاه فضای بسیار جذاب و توسعه محوری دارد که منجر به پیشرفت همه دانشجویان بین‌المللی در حوزه‌های مختلف مهندسی و صنعتی خواهد شد.

امکانات رفاهی و خوابگاه دانشگاه صنعتی آیندهوفن

شرکت مهاجرتی آوا یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در حوزه مهاجرت تحصیلی به کشور هلند است. این مؤسسه نقش مهمی در اپلای برای دانشجویان در بهترین دانشگاه‌های این کشور با بهترین امکانات تحصیلی و زندگی دارد. امکانات رفاهی و خوابگاه‌های دانشجویی که از طرف این مؤسسه به دانشجویان بین‌المللی واگذار می‌شود بسیار جذاب است و از سرآمدترین سیستم‌های رفاهی دانشجویی در جهان شمرده می‌شود.

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه صنعتی آیندهوفن

کیفیت آموزش و انجام کارهای تحقیقاتی در این دانشگاه بسیار بالا است و همین موضوع به تنهایی یکی از دلایل جذب دانشجویان بین‌المللی به این کشور و این دانشگاه است. دسترسی به زیرساخت‌های آموزشی و تحقیقاتی یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه است. کیفیت آموزش و دسترسی به علوم روز دنیا از دیگر مزیت‌های تحصیل در این مؤسسه صنعتی بین‌المللی برای دانشجویان خارجی است.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه را باید دسترسی به فضای آکادمیک بسیار گسترده و زیرساخت‌های مناسب برای توسعه تحقیقات علمی عنوان کرد. امکان استفاده از بودجه‌های علمی و تحقیقاتی در بخش‌های دولتی و خصوص یکی دیگر از مزیت‌های مهم تحصیل در این دانشگاه است. این دانشگاه محیط بسیار پویا و فعالی دارد و توسعه علم به‌صورت کاربردی از دیگر مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه برای افراد است.

بازار کار پس از تحصیل در دانشگاه صنعتی آیندهوفن

تحصیل در دانشگاه صنعتی آیندهوفن اولین پله برای ورود به بازار کار کشور هلند است. بازار کار این کشور بسیار وسیع است و نقش بسیار مهمی در موفقیت دانشجویان بین‌المللی ایفا می‌کند. تحصیل در این دانشگاه برای ورود به بازار کار این کشور و فعالیت در سطح بین‌المللی از اهمیت زیادی برخوردار است. نکته مهمی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت این است که درآمد صاحبان مشاغل در این کشور بسیار مناسب و جذاب است.

مزیت‌های زندگی در کشور هلند برای دانشجویان بین‌المللی

کشور هلند یکی از زیباترین و جذاب‌ترین کشورهای جهان است و یکی از سرآمدترین دموکراسی‌های اروپا را در اختیار دارد. آزادی یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های زندگی در این کشور زیبا است. دسترسی به دموکراسی و آزادی در این کشور یکی از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در آن است. زندگی در هلند علاوه بر آزادی شامل احساس راحتی و آسایش و آرامش است و همین موضوع یکی دیگر از مزیت‌های زندگی در هلند است.

از دیگر مزیت‌های زندگی در این کشور را می‌توان دسترسی به زیرساخت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بسیار سطح بالا عنوان کرد. زندگی در کشور هلند علاوه بر این موارد نقش بسیار مهمی در ایجاد احساس رضایت برای شهروندان دارد. هلند یکی از بهترین کشورهای جهان برای حضور و تحصیل دانشجویان بین‌المللی و زندگی دانشجویی است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در رسانه‌های مختلف به این موضوع اذعان کرده‌اند.

اقتصاد کشور هلند بسیار پویا و داینامیک است و نقش مهمی در توسعه اقتصادی کل قاره اروپا است. صنایع پیشرفته مهندسی در این کشور بسیار رونق دارد و ازاین‌رو نیاز به نیروی متخصص مهندسی و صنعتی در کشور هلند روزبه‌روز در حال افزایش است. فضای بازار کار برای ورود فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مشهور صنعتی کشور هلند بسیار مناسب است و از کشش مناسبی برخوردار است.

کار حین تحصیل در دانشگاه صنعتی آیندهوفن

یکی از مزیت‌های تحصیل در کشور هلند امکان کار حین تحصیل است که مزیت‌های بی‌شماری برای دانشجویان بین‌المللی دارد. کار حین تحصیل گزینه‌ای است که دانشجویان می‌توانند به کمک آن بین 15 تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار و دریافت دستمزد شوند. کار در دانشگاه یا محیط بیرون از دانشگاه نقش بسیار مؤثری در تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل دانشجویان بین‌المللی خواهد داشت و اهمیت قابل‌توجهی دارد.

بیمه دانشجویی در دانشگاه صنعتی آیندهوفن

تحصیل در دانشگاه‌های خارجی برای دانشجویان بین‌المللی یکی از سخت‌ترین چالش‌هایی است که در زندگی این افراد وجود دارد. برای کاهش ریسک این موضوع و اطمینان حاصل‌کردن از سلامت دانشجویان بین‌المللی باید از بیمه‌های دانشجویی استفاده کرد. تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی و عمومی هلند نیازمند استفاده از خدمات بیمه‌های دانشجویی است که شامل پرداخت هزینه‌های سالیانه می‌شود؛ اما در نهایت ارزشمند است.

کلام پایانی

دانشگاه صنعتی آیندهوفن هلند یکی از برترین مؤسسات علمی، تحقیقاتی و آموزشی در سرتاسر کشور هلند، قاره اروپا و سرتاسر جهان است. تحصیل در این دانشگاه و به‌طورکلی تحصیل در دانشگاه‌های کشور هلند یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌هایی است که دانشجویان بین‌المللی با آن روبرو هستند. تحصیل در این مؤسسات علمی در نهایت منجر به موفقیت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بسیار زیادی برای افراد خواهد شد.

سوالات متداول

وضعیت کلی دانشگاه صنعتی آیندهوفن چگونه است؟

مؤسسه صنعتی آیندهوفن هلند (Technische Universiteit Eindhoven) که به عنوان TU/e نیز شناخته می‌شود یک مؤسسه آموزشی دولتی است. از نام این دانشگاه می‌توان متوجه شد که یک مؤسسه فنی مهندسی است و بیشتر تمرکز این دانشگاه بر روی علوم مهندسی و علوم پایه است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور هلند و یکی از برترین دانشگاه‌های جهان در زمینه علوم مهندسی پیشرفته و تخصصی است.

شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی آیندهوفن چیست؟

یکی از مهم‌ترین شرایط لازم برای تحصیل در این دانشگاه را باید ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به همراه ریزنمرات مناسب عنوان کرد. ارائه مدارک هویتی یکی دیگر از مدارک مهمی است که باید در ارائه آنها به دانشگاه و سفارت کشور هلند دقت و توجه زیادی داشت. ارائه رزومه تحصیلی و انگیزه‌نامه در کنار توجه به ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمرات مناسب از اهمیت زیادی در اخذ پذیرش این مؤسسه برخوردار است.

وضعیت دانشکده‌های دانشگاه صنعتی آیندهوفن چگونه است؟

دانشگاه صنعتی آیندهوفن دارای 9 دانشکده علمی است که نشان‌دهنده وسعت فعالیت‌های علمی این دانشگاه در حوزه‌های تخصصی و علوم صنعتی و مهندسی است. دانشکده مهندسی پزشکی، دانشکده محیط‌زیست، دانشکده مهندسی برق، دانشکده مهندسی شیمی و علوم شیمیایی، دانشکده طراحی صنعتی، دانشکده مهندسی صنایع و علوم فناوری، دانشکده فیزیک کاربردی، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر نمونه‌ای از مهم‌ترین و جذاب‌ترین حوزه‌هایی هستند که این دانشگاه در آنها فعالیت دارد.

تعداد رشته‌های ارائه شده در دانشگاه صنعتی آیندهوفن چقدر است؟

تنوع رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه بسیار زیادی است و فرصت بسیار خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی هلند را پیش روی دانشجویان بین‌المللی قرار داده است. حدود 20 رشته دانشگاهی مختلف در مقطع کارشناسی جهت تحصیل در این دانشگاه ارائه شده است. برای تحصیل در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری نیز بیش از 50 رشته دانشگاهی مختلف ارائه شده است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه صنعتی آیندهوفن چقدر است؟

تحصیل در این دانشگاه شامل هزینه‌های مختلفی است که هزینه شهریه، هزینه اجاره اتاق دانشجویی یا هزینه اجاره استودیو دانشجویی، هزینه حق عضویت در باشگاه‌های ورزشی و کلاب‌های فرهنگی در کنار هزینه مربوط به خرید کتاب، لوازم و موارد مشابه نمونه‌ای از این موارد هستند. به‌طورکلی تحصیل در این دانشگاه بین 10 تا 20 هزار یورو در سال هزینه دارد که با هزینه‌های زندگی می‌تواند به سالی 40 هزار یورو نیز برسد.

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *