• فرمانیه، کوهستان هفتم، نبش کوچه بهبهانی، ساختمان کرال واحد ۶۰۲
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ
5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ از جمله محبوب‌ترین دانشگاه علمی تحقیقاتی آلمان است که در شهر مونیخ واقع شده است. ساخت این دانشگاه به سال ۱۴۷۲ برمی‌گردد و از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمان به‌حساب می‌آید. دانشمندان و دانشجویان مستعد بسیاری در این دانشگاه به تحصیل پرداخته‌اند و فارغ‌التحصیل شده‌اند. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ برنامه‌های درسی بسیاری ارائه می‌دهد. شاید شما نیز یکی از افرادی باشید که مایل هستید در این دانشگاه به تحصیل بپردازید. آیا شناختی راجع‌به دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ دارید؟ می‌دانید که برای اخذ پذیرش آن باید چه مراحلی طی شود و به چه مدارکی نیاز دارید؟ آیا بورسیه تحصیلی به شما تعلق می‌گیرد و هزینه تحصیل در این دانشگاه چقدر است؟

آشنایی با دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در واقع یک دانشگاه تحقیقاتی است که از نظر کیفیت آموزشی در سطح بالایی قرار داشته و یک دانشگاه پیشرو در اروپا محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال ۱۴۷۲ تاسیس شد. این مؤسسه از لحاظ استانداردهای بین‌المللی در زمینه تحقیقاتی و تدریس در بالاترین سطح قرار دارد. محل قرارگیری این دانشگاه شهر مونیخ آلمان است و طبق رتبه‌بندی‌های انجام گرفته، در میان هزار دانشگاه برتر دنیا جای می‌گیرد. در این دانشگاه، هجده دانشکده وجود دارد و شما به یکی از برترین سیستم‌های کتابخانه آلمان دسترسی دارید. در برنامه‌های دانشگاه مرکزی تفکر خلاق، حل مسئله و تحقیق حرف اول را می‌زند. این دانشگاه مجهز به بیمارستان دانشگاهی بوده که در برلین قرار گرفته است. این دانشگاه در مرکز شهر مونیخ در خیابان LUDWIGSTRASSE قرار گرفته و پردیس آن نیز در محدوده Geschwister-scholl platz است‌. در این منطقه شما می‌توانید به کافه، رستوران، ایستگاه اتوبوس، مراکز تفریحی و تجاری دسترسی پیدا کنید. به‌صورت کلی می‌توان گفت لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ گزینه خوبی برای تحصیل در آلمان به شمار می‌رود.

معرفی برنامه های تحصیلی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

از لحاظ برنامه‌های تحصیلی نیز تنوع بسیاری میان موضوعات دیده می‌شود. رشته‌های متنوعی  در این دانشگاه ارائه می‌شوند. از جمله آن‌ها می‌توان به شاخه علوم زیستی، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر، قانون، هنر و علوم انسانی، روانشناسی و… اشاره کرد که هریک رشته‌های متعددی را در برمی‌گیرند. دانشگاه لودویگ به‌صورت سالیانه طیف گسترده‌ای از دوره‌های بین‌المللی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. به‌صورت کلی تعداد دوره‌ آموزشی در سطح کارشناسی به ۱۰۳ عدد می‌رسد‌ و ۱۱۳ دوره آموزشی نیز در سطح کارشناسی ارشد وجود دارد. از جمله پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی می‌توان به حیطه‌های علوم انسانی و هنر، حقوق، علوم زیستی، پزشکی و ریاضیات اشاره کرد.

 • علوم زیستی: علوم بیولوژیکی، علوم دامپزشکی
 • علوم اجتماعی: جغرافیا، جامعه‌شناسی، سیاست و مطالعات بین‌المللی، مطالعات ارتباطات و رسانه
 • هنر و علوم انسانی: تاریخ، فلسه و الهیات، باستان‌شناسی، هنر، هنرهای نمایشی و طراحی، زبان، ادبیات و زبان‌شناسی
 • علوم فیزیکی: فیزیک و نجوم، ریاضیات و آمار، زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی
 • تجارت و اقتصاد: مدیریت کسب‌وکار، اقتصاد و اقتصادسنجی
 • بالینی، پیش بالینی و بهداشتی: پزشکی و دندانپزشکی

مزیت تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ می‌تواند مزیت‌های بسیاری به‌ همراه داشته باشد. در این دانشگاه‌ها دوره‌هایی ویژه زنان و دختران برگزار می‌گردد و از طرح‌های مطالعاتی حمایت می‌شود. شما می‌توانید در سخنرانی‌های مفید دانشگاه نیز شرکت داشته باشید. این دانشگاه از معتبرترین نشریات معروف جهان برخوردار است و نزدیک به پانزده درصد از دانشجویان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. این دانشگاه از لحاظ رتبه‌بندی نیز در بین برترین دانشگاه‌ها جای می‌گیرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

در این دانشگاه شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی نیز بهره‌مند شوید؛ بنابراین، پیش از اقدام برای مهاجرت به آلمان، بهتر است که با انواع بورسیه‌های تحصیلی آشنا شوید. این بورسیه‌ها به دانشجویانی اعطا می‌گردد که از لحاظ اقتصادی در وضعیت خوبی به‌ سر نمی‌برند؛ اما از نظر تحصیلی وضعیت خوبی دارند. فراهم کردن این بورسیه‌ها غالباً به‌ واسطه نهادهای مستقل و غیرانتفاعی صورت می‌گیرد. حمایت مالی از دانشجویان بین‌المللی امکان دارد تا سقف ۵۰۰۰ دلار انجام گیرد. بعضی از این بورسیه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند.

 • بورسیه مطالعاتی SIST دانشگاه LMU
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی SIST دانشگاه LMU
 • بورسیه BESUD
 • برنامه بورسیه مربیگری STIBET
 • کمک هزینه سفر دانشگاه LMU
 • کمک هزینه تحصیلات تکمیلی دانشگاه LMU
 • کمک هزینه وسایل کمک آموزشی و جزوات

مراحل اخذ پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

شما پیش از هرچیزی می‌بایست مراجعه‌ای به وب‌سایت رسمی مؤسسه داشته باشید. پس از آن، نوبت به کلیک روی Apply Now یا Register Here می‌رسد. در مرحله بعدی، سوابق تحصیلی خود را با همه مدارک کامل نمایید. در این مرحله تاریخچه جزئیات کارمندی را تكمیل کنید. پس از آن، نوبت به پر کردن بیانیه شخصی می‌رسد. در نهایت نیز هزینه‌های ذکر شده را پرداخت نمایید تا امکان ارسال فرم درخواست فراهم گردد. پس از اخذ پذیرش، نوبت به دریافت ویزای تحصیلی می‌رسد‌

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

برای دریافت پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ باید یک‌سری مدارک را ارائه دهید. ارائه مدارک باید به‌صورت کامل و بدون نقص انجام گیرد تا پروسه اخذ پذیرش با موفقیت پشت سر گذاشته شود. از جمله مدارک لازم برای دریافت پذیرش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • همه ریزنمرات رسمی تحصیلی
 • عکس سایز پاسپورت
 • فتوکپی پاسپورت
 • ویزا
 • رزومه
 • نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • توصیه ‌نامه‌ها
 • بیانیه‌ای از هدف تحصیل

دانشکده های دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

در این دانشگاه، دانشکده‌های بسیاری موجود است که تعداد آن‌ها به هیجده عدد می‌رسد. در هریک از این دانشکده‌ها افراد می‌توانند به تحصیل در رشته‌های به‌خصوصی بپردازند. از جمله دانشکده‌های موجود در این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشکده الهیات کاتولیک
 • دانشکده الهیات پروتستان
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده تاربخ و هنر
 • دانشکده فلسفه، فلسفه علم و مطالعات دینی
 • دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
 • دانشکده مطالعات فرهنگ
 • دانشکده زبان و ادبیات
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده ریاضی، آنفورماتیک و آمار
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده شیمی و داروسازی
 • دانشکده زیست‌شناسی
 • دانشکده علوم زمین

خوابگاه دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان شاهد ارائه خوابگاه‌های دانشجویی درون محیط دانشگاه هستیم که به‌صورت محدود در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود. امکان بهره‌مندی از خوابگاه‌ دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان تنها برای سیزده درصد از دانشجویان وجود دارد. سایر دانشجویان می‌توانند در آپارتمان‌ها و واحدهای شهر مونیخ اقامت یابند. براساس اینکه فرد در کجا زندگی کند و اندازه آپارتمان چقدر باشد، افراد باید مبلغی بین ۴۰۰ تا ۶۵۰ یورو را بپردازند و اجاره خانه را پرداخت کنند.

جایگاه دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در رتبه بندی

براساس رتبه‌بندی که توسط Times Higher Education انجام گرفته است، رتبه ۳۸ به دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان تعلق یافته است. همچنین براساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS که در سال ۲۰۲۴ انجام گرفت، این دانشگاه در جهان رتبه ۵۴ را داشته و در آلمان نیز رتبه دوم را از آن خود کرده است. همچنین براساس رتبه‌بندی QS انجام گرفته در سال ۲۰۲۳ این دانشگاه در زمینه‌های هنر و علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم زیستی و پزشکی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در واقع یک دانشگاه دولتی به ‌حساب می‌آید و در صورتی که شخص به زبان آلمانی به تحصیل در این دانشگاه به تحصیل بپردازد، دیگر لازم نیست که هزینه‌ای بپردازد. همچنین در صورت داشتن شرایط لازم، می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنید. شهریه پرداختی برای تحصیل در این دانشگاه پایین است و این مسئله از جمله علل محبوبیت این دانشگاه برای دانشجویان به‌حساب می‌آید. افراد باید تنها هزینه ثبت‌ نام را بپردازند که مبلغی نزدیک به ۱۲۸ یورو تخمین زده می‌شود. همچنین این دانشگاه برای افرادی که مایل هستند در تابستان نیز به تحصیل بپردازند، دوره‌هایی به مبلغ هزار یورو در نظر گرفته‌ است. خوابگاه دانشجویی نیز هزینه‌ای بین ۳۰۰ تا ۳۷۰ دارد که در مقایسه با سایر دانشگاه‌های آلمان گزینه ارزان‌تری به‌حساب می‌آید. همچنین اغلب برنامه‌های این دانشگاه نیازمند پرداخت هزینه خاصی نیست. به‌عنوان هزینه رفت‌وآمد نیز می‌توان مبلغی در حدود ۶۸ یورو در نظر گرفت.

دانش آموختگان سرشناس دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

افراد معروف و شناخته ‌شده بسیاری هستند که در این دانشگاه به تحصیل پرداخته‌اند. یکی از این دانش‌اموختگان را می‌توان فیزیکدان معروف آلمانی، ماکس پلانک دانست. به این دانشمند شناخته ‌شده آلمانی، لقب پدر کوآنتوم را داده‌اند. از دیگر فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توان به خانم دورا باکویانیس اشاره کرد که به‌عنوان سیاست‌مدار اهل یونان شناخته می‌شود. حتماً نام آقای ورنر هایزنبرگ نیز به گوش شما خورده است که از جمله فیزیکدانان شناخته شده آلمانی به‌حساب می‌آید. کشف فیزیک نامعادله شناخته ‌شده عدم قاطعیت توسط این دانشمند انجام گرفته است. شما با اخذ پذیرش این دانشگاه نیز می‌توانید از تحصیلات پیشرفته این مجموعه بهره‌مند شوید. از دیگر فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توان به آرنولد شواتزینگر، بندیکت شانزدهم، ماکس وبر و یان فلمینگ اشاره کرد.

سخن پایانی

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ از جمله بهترین دانشگاه‌های دولتی آلمان به‌شمار می‌رود که در مرکز شهر مونیخ قرار گرفته است. هجده دانشکده در این دانشگاه موجود بوده که در آن‌ها شاهد ارائه برنامه‌های تحصیلی متعددی همچون علوم انسانی، مطالعات فرهنگی در زمینه حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، پزشکی و… هستیم. برای تحصیل در این دانشگاه شما باید مدارکی را ارائه دهید و در صورت برخورداری از شرایط لازم می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی نیز بهره‌مند شوید. مؤسسه مهاجرتی آوا نیز در راستای اخذ پذیرش این دانشگاه برتر و دریافت بورسیه تحصیلی به شما یاری می‌رساند. در صورت تمایل برای مهاجرت تحصیلی به آلمان و اخذ پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ می‌توانید با مشاورین مؤسسه مهاجرتی آوا تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی کامل آلمان وجود دارد؟

بورسیه‌های تحصیلی بسیاری در آلمان ارائه می‌شود که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند آن‌ها را دریافت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند. از جمله این بورسیه‌ها می‌توان به برنامه بورسیه DAAD، بورسیه‌های بنیاد Heinrich Böll در آلمان، برنامه بورسیه ملی DeutschlandStipendium و بورسیه‌های Konrad-Adenauer-Stiftung اشاره کرد.

آیا دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یک دانشگاه سطح بالا به حساب می آید؟

براساس بررسی‌های انجام گرفته توسط دانشجویان در studyportals، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان را می‌توان بهترین دانشگاه از لحاظ تجربه تحصیل و زندگیدر شهر مونیخ دانست. در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی نیز این دانشگاه رتبه ۳۲ را به خود اختصاص می‌دهد.

آیا برای تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان باید مدرک GRE ارائه دهیم؟

از بین تمامی افرادی که مایل به تحصیل در هر گروه درسی هستند، تنها دو تا پنج درصد آن‌ها موفق به اخذ پذیرش می‌شوند؛ بنابراین حتی در صورتی که ارائه مدرک تافل یک ضرورت به‌حساب نیاید، می‌تواند در بالا بردن شانس شما برای پذیرش نقش داشته باشد؛ از این رو، ارایه مدرک GRE یک ضرورت به‌حساب می‌آید.

بورسیه DAAD چه نوع بورسیه‌ای است؟

بورسیه DAAD غالباً به افراد فارغ‌التحصیل، دانشجوی دکتری و فوق دکتری جهت انجام بازدیدهای مطالعاتی و تحقیقاتی از طرف مؤسسات و دانشگاه‌های تحقیقاتی همچون لودویگ ماکسیمیلیان ارائه می‌شود. در بعضی از برنامه‌ها کارآموزی نیز در نظر گرفته شده است.

آیا برای اخذ پذیرش دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ به مدرک آیلتس نیاز داریم؟

مسلط بودن به زبان انگلیسی از جمله مواردی بوده که برای اخذ پذیرش این دانشگاه یک ضرورت به‌حساب می‌آید. بدون تسلط یافتن به زبان انگلیسی، امکان دریافت پذیرش دانشگاه‌های آلمان وجود نخواهد داشت. دانشگاه مونیخ آلمان به حداقل نمره شش آیلتس نیاز دارد.

آیا تحصیل در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ رایگان به حساب می آید؟

بله، دانشجویان داخلی و بین‌المللی به‌صورت رایگان به تحصیل در این دانشگاه می‌پردازند. البته دانشجویان می‌بایست هزینه پایینی را جهت پوشش هزینه‌های اداری و دیگر هزینه‌های هر ترم بپردازند.

آیا تدریس در کلاس های درس دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ به زبان انگلیسی انجام می گیرد؟

در دانشگاه‌های مونیخ می‌توانید به تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی بپردازید. جدای از این موارد، تعدادی مدرک دوگانه وجود داشته که تدریس آن‌ها به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی انجام می‌گیرد. با این وجود، تحصیل در مقطع کارشناسی تنها به زبان آلمانی امکان‌پذیر است.

راه یافتن به دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ تا چه حد سخت به نظر می رسد؟

لودویگ ماکسیمیلیان از جمله سخت‌ترین دانشگاه‌ها جهت پذیرش دانشجویان خارجی به‌حساب می‌آید. پروسه پذیرش به‌صورت گزینشی انجام می‌گیرد و دانشجویان می‌بایست از برترین‌ها در زمینه نمرات تحصیلی تا سایر مشخصات کلی باشند تا موفق به اخذ پذیرش گردند.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ به چه عنوان شناخته می شود؟

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا بوده و به‌عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو شناخته می‌شود که قدمت آن به بالای ۵۰۰ سال می‌رسد. لودویگ ماکسیمیلیان به‌عنوان یک دانشگاه عالی از لحاظ آموزشی و تحقیقاتی فعالیت گسترده‌ای در حیطه حقوق و علوم انسانی تا علوم طبیعی و پزشکی و دیگر موارد داشته است.

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *